Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Gotland
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: fredag 31 mars 2017

D21

6 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:04:4310:19
Anna SameliusVisborgs OKej start

H21

9 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:17:327:52
2Brent GodmanGotlands Bro OK1:17:51+0:197:54
3Alexander NilssonGotlands Bro OK1:22:00+4:288:20
4Håkan MattssonGotlands Bro OK1:37:31+19:599:54
5Stefan WahlgrenVisborgs OK1:39:00+21:2810:03
6Andreas NikolaussonVisborgs OK1:40:28+22:5610:12
7Patrik RönnbäckVisborgs OK1:42:32+25:0010:25
Andreas LiljegrenGotlands Bro OKej godkänd
Jerker DrottenmyrVisborgs OKej godkänd
Mattias WestfältGotlands Bro OKej godkänd
Ludvig WaktelSvaide Roma SOKej godkänd
Olof PerssonSvaide Roma SOKej start

H18

5 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SvangrenGotlands Bro OK53:549:15
2Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:32:07+38:1315:49

D16

4 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Matilda DrottenmyrVisborgs OKej godkänd

H16

4 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK31:526:30
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK38:09+6:177:47
3Edvin NilssonGotlands Bro OK41:33+9:418:28
4Mattias LevinSvaide Roma SOK42:35+10:438:41
5Mattias ÖsterdahlVisborgs OK45:45+13:539:20
6Albin LindgrenVisborgs OK47:09+15:179:37

D14

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BäckstädeVisborgs OK41:1011:49
2Natalie GardelinGotlands Bro OK43:32+2:2212:30

H14

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke SvangrenGotlands Bro OK27:197:50
2Adam ÖsterdahlVisborgs OK32:26+5:079:19
3Edvard PetterssonGotlands Bro OK34:32+7:139:55
4David WestfältGotlands Bro OK38:54+11:3511:10
5Jonathan FlodmanGotlands Bro OK42:27+15:0812:11
Peder PerssonGotlands Bro OKej start

D12

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida LindénVäxjö OK25:269:12
Alma PetterssonGotlands Bro OKej godkänd

H12

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg26:589:46

D10

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LindénVäxjö OK20:409:13

H10

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neo CederqvistVisborgs OK24:3310:57
2Olof LevinSvaide Roma SOK27:31+2:5812:17

D35

4 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BäckstädeVisborgs OK1:39:1120:16
Mona LindénVäxjö OKej godkänd

H35

5 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK47:068:05
2Armin SchollerVisborgs OK50:05+2:598:36
3Mats SigalitGotlands Bro OK53:14+6:089:08
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK53:56+6:509:16
5Ulf NilssonGotlands Bro OK55:39+8:339:33
6Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK57:46+10:409:55
7Kjell NilssonGotlands Bro OK1:00:33+13:2710:24
8Anders LevinSvaide Roma SOK1:11:39+24:3312:18
9Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:14:58+27:5212:52
Göran KimellGotlands Bro OKej godkänd
Martin GarlandVisborgs OKej godkänd
Jonny LindénVäxjö OKej godkänd
Stefan PerssonVisborgs OKej start

D45

4 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK45:0310:06
2Ann-Britt LevinGarda OK52:38+7:3511:48
3Anna LevinSvaide Roma SOK1:18:58+33:5517:42
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOKej start
Anki HallströmSvaide Roma SOKej start
Ylva SvangrenGotlands Bro OKej start

D55

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aina ÖsterdahlVisborgs OK1:11:0520:47

H55

4 890 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Bo MagnussonVisborgs OKej start

H65

4 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindskogGotlands Bro OK55:0312:20
2Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:19:11+24:0817:45

D70

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie BergmanVisborgs OK42:4015:01
2Elisabeth KimellGotlands Bro OK47:16+4:3616:38
3Ingrid EnekvistVisborgs OK49:07+6:2717:17

H70

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NilssonGotlands Bro OK36:5310:47
2Rolf MalmrosVisborgs OK40:45+3:5211:54
3Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK44:27+7:3412:59
4Erland GardellGotlands Bro OK46:18+9:2513:32
5Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK53:12+16:1915:33
6Leif AnderssonVisborgs OK58:27+21:3417:05
Olle GardellVisborgs OKej godkänd

U2

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felice GardelinGotlands Bro OK53:1419:17
1Beata PetterssonGotlands Bro OK53:1419:17
Ulrika PerssonGotlands Bro OKej start

Öppen motion 3

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie AnderssonVisborgs OK48:3817:37

Öppen motion 5

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ÖsterdahlVisborgs OK44:4812:52
2Veronika EdgrenGotlands Bro OK59:58+15:1017:13
3Johanna ElanderGotlands Bro OK1:00:00+15:1217:14
4Mats RunanderKlubblös1:03:50+19:0218:20
5Niklas WaktelSvaide Roma SOK1:36:55+52:0727:50

Öppen motion 7

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg35:2612:28
2Jonas PetterssonGotlands Bro OK37:23+1:5713:09
3Bo SandahlGotlands Bro OK38:47+3:2113:39
4Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg43:35+8:0915:20
5Gunnar WallquistSvaide Roma SOK50:15+14:4917:41

Öppen motion 8

4 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WhiteGarda OK44:109:54
2Anders RunanderTrosabygdens OK1:02:47+18:3714:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser