Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattinatta, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattinatta, Gotland
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: fredag 21 april 2017

H21

7 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:21:1310:12
2Stefan WahlgrenVisborgs OK1:25:26+4:1310:43
3Håkan MattssonGotlands Bro OK1:27:20+6:0710:58
4Andreas NikolaussonVisborgs OK1:35:54+14:4112:02
5Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:45:18+24:0513:13
Olle SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Andreas PherssonGotlands Bro OKej godkänd
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Olof PerssonSvaide Roma SOKej godkänd
Mattias WestfältGotlands Bro OKej godkänd
Jerker DrottenmyrVisborgs OKej godkänd
Brent GodmanGotlands Bro OKej start
Jörgen AxelssonTullinge SKej start

H16

4 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Duncan RobertsonSvaide Roma SOK53:3613:10
2Mattias LevinSvaide Roma SOK57:56+4:2014:14
3Felix BäckstädeVisborgs OK1:00:58+7:2214:58
4Edvin NilssonGotlands Bro OK1:06:08+12:3216:14
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Mattias HaneOK Tyrej godkänd

D14

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Natalie GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Klara BäckstädeVisborgs OKej godkänd

H14

2 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard PetterssonGotlands Bro OK52:0817:29
2Folke SvangrenGotlands Bro OK1:05:35+13:2722:00
3David WestfältGotlands Bro OK1:08:27+16:1922:58
4Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:17:52+25:4426:07
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej godkänd
Peder PerssonGotlands Bro OKej start

H12

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Albin Lindh SporreVisborgs OKej godkänd

H10

1 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK18:1111:26
2Neo CederqvistVisborgs OK20:17+2:0612:45

D35

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK35:3110:08
2Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg38:46+3:1511:04
3Ann-Britt LevinGarda OK49:17+13:4614:04
4Monika JonssonSvaide Roma SOK53:55+18:2415:24
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK55:30+19:5915:51
6Anna BäckstädeVisborgs OK1:07:47+32:1619:22
7Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:14:04+38:3321:09
Anna LevinSvaide Roma SOKej godkänd

H45

5 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders EklundSvaide Roma SOK58:3910:28
2Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:08:18+9:3912:11
3Ulf NilssonGotlands Bro OK1:11:53+13:1412:50
4Lennart MalmbergSvaide Roma SOK1:16:30+17:5113:39
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:16:41+18:0213:41
6Anders LevinSvaide Roma SOK1:34:48+36:0916:55
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Stefan PerssonVisborgs OKej godkänd
Armin SchollerVisborgs OKej godkänd

H55

4 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt LillroGarda OK1:28:1219:23
Bo MagnussonVisborgs OKej godkänd

H65

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell SkalbergGotlands Bro OK35:3810:10
2Per LindskogGotlands Bro OK39:02+3:2411:09
3Björn AhrlingSvaide Roma SOK56:43+21:0516:12

D70

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid EnekvistVisborgs OK1:00:1724:18

H70

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NilssonGotlands Bro OK41:2813:33
2Leif AnderssonVisborgs OK1:24:09+42:4127:30
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOKej godkänd
Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOKej godkänd
Erland GardellGotlands Bro OKej godkänd

U1

1 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel EklundGotlands Bro OK23:5014:59
2Emil BjörksvedGotlands Bro OK35:32+11:4222:20

U2

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felice GardelinGotlands Bro OK43:1918:54
1Beata PetterssonGotlands Bro OK43:1918:54
Ulrika PerssonGotlands Bro OKej start

Öppen motion 1

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BjörksvedGotlands Bro OK32:0714:01

Öppen motion 3

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia HagvallGotlands Bro OK1:30:2330:19
2Veronika EdgrenGotlands Bro OK1:30:24+0:0130:20
3Annelie AnderssonVisborgs OK1:34:17+3:5431:38

Öppen motion 5

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:06:05
2Niklas WaktelSvaide Roma SOK1:11:55+5:50

Öppen motion 7

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle GardellGotlands Bro OK59:4019:29
2Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:02:13+2:3320:19
3Hans MellquistVisborgs OK1:29:11+29:3129:08

Öppen motion 8

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten KorallGotlands Bro OK1:00:0013:11
2Anders RunanderTrosabygdens OK1:18:10+18:1017:10
3Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:19:18+19:1817:25
Mattias WhiteGarda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser