Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Medelpad
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: fredag 29 september 2017

D21

6 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonSundsvalls OK1:25:3714:07
2Sofia LindénSelånger SOK1:53:51+28:1418:47

H21

7 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxlingSundsvalls OK1:13:129:33
2Anders ErlandssonSundsvalls OK1:24:59+11:4711:05
3Erik ToomingasSundsvalls OK1:28:13+15:0111:30
4Markus FrödinSundsvalls OK1:28:45+15:3311:35
5Magnus JonssonSundsvalls OK1:49:33+36:2114:18
Ivan KuzminSundsvalls OKej godkänd
Tobias EliassonSundsvalls OKej start

D16

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove FrænellSundsvalls OK1:00:0516:30
2Alice PalmgrenSundsvalls OK1:08:38+8:3318:51

H16

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes LindahlSundsvalls OK38:1510:30
2Axel LundgrenSundsvalls OK38:44+0:2910:38
3Lukas JohanssonSundsvalls OK1:05:40+27:2518:02
4Robin EdlundSundsvalls OK1:16:45+38:3021:05
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd

D14

3 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irmelie EnströmSundsvalls OK39:0910:57
2Astrid RexSundsvalls OK39:52+0:4311:10
3Ebba AnderssonSundsvalls OK45:18+6:0912:41
4Emma JohanssonSundsvalls OK52:16+13:0714:38
5Elsa GranholmSundsvalls OK53:52+14:4315:05

H14

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LakeSundsvalls OK31:488:54
2Petter ErlandssonSundsvalls OK34:00+2:129:31
3Tore PalmgrenSundsvalls OK34:09+2:219:33
4Johan LindénSelånger SOK40:52+9:0411:26
Viggo ÖstlundKovlands IFej start

D12

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DufvaSundsvalls OK27:349:59
2Ida BergforsVK Uvarna31:57+4:2311:34
3Wilma LarssonSundsvalls OK34:55+7:2112:39
4Alice LindqvistSelånger SOK1:21:29+53:5529:31
Signe FeilSundsvalls OKej godkänd
Alva EliassonSundsvalls OKej start
Ella YtterströmSundsvalls OKej start

H12

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo NordlanderSundsvalls OK20:387:28
2Wilmer RexSundsvalls OK26:39+6:019:39
3Andrei KuzminSundsvalls OK33:37+12:5912:10
4Simon NordlanderSundsvalls OK35:05+14:2712:42
5Olov NorinSundsvalls OK36:35+15:5713:15
6Mattias LarssonSundsvalls OK41:58+21:2015:12
Oskar ErlandssonSundsvalls OKej start

H45

6 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmquistSundsvalls OK1:05:1810:46
2Erik NorinSundsvalls OK1:06:12+0:5410:55
3Olof FrænellSundsvalls OK1:16:38+11:2012:38
4Kjell BomanSöderhamns OK1:22:17+16:5913:34
5Niklas MartinNjurunda OK1:23:06+17:4813:42
6Per NordanlindSundsvalls OK1:23:48+18:3013:49
7Michael LarssonSundsvalls OK1:26:03+20:4514:11
Thomas RexSundsvalls OKej godkänd
Johnny BlästaNjurunda OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

H65

4 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats AnderssonSelånger SOK1:05:1114:38
2Jan OlofssonVK Uvarna1:05:30+0:1914:43
3Sven Erik SundinSelånger SOK1:08:29+3:1815:23
Ingmar SöderströmSundsvalls OKej start

D70

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HellmanSundsvalls OK47:2419:16
2Elvy PeterssonSundsvalls OK50:11+2:4720:23

H70

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Winn BjörklundSundsvalls OK1:13:3523:58
Åke HöglundTimrå SOKutgått
Gunnar MellinTimrå SOKutgått

H75

3 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KardellNjurunda OK1:11:3223:18
Sören JanssonSundsvalls OKej godkänd
Gunnar HellmanSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 3

2 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SundbergSelånger SOK41:4315:06
2Irené LarssonSundsvalls OK41:52+0:0915:10
Carl ErngrundSelånger SOKej godkänd
Joakim AdolfssonSundsvalls OKutgått

Öppen motion 5

3 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ErngrundSelånger SOK44:0412:20
2Sara NilssonVK Uvarna45:01+0:5712:36
3Kajsa LakeSundsvalls OK45:18+1:1412:41
4Mats JohanssonSundsvalls OK51:47+7:4314:30
5Kristina NilssonVK Uvarna52:43+8:3914:45
6Nicklas LindqvistSelånger SOK58:49+14:4516:28
7Marita LindqvistSelånger SOK58:52+14:4816:29

Öppen motion 7

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese SahlinKovlands IF43:2114:07
2Lars-Peter JohnssonSelånger SOK52:17+8:5617:01
3Christina FlordalLjusdals OK1:22:00+38:3926:42
Jon FlordalLjusdals OKej godkänd
Tomas SellstedtSelånger SOKej godkänd
Richard LindströmNjurunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser