Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midälvastaffetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Midälvastaffetten
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: söndag 1 oktober 2017

Midälvastaffetten 2017

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundsvalls OK 22:01:35
1. Thomas Rex34:012+0:1034:012+0:10
1. Ellinor Fransson44:5214+11:0134:012+0:10
1. Ida Johansson55:1926+21:2834:012+0:10
2. Wilma Larsson18:307+1:4152:311-1
2. Ylva Sandström20:4513+6:1354:4620+0:03-0:07
2. Alex Andersson20:4614+2:5454:4720+0:04-0:06
3. Sara Timner33:4118+3:481:26:122+1
3. Lukas Johansson28:513+0:191:26:121-1-0:03
3. Jenny Erlandsson31:1113+3:391:26:121-1-0:04
8. Håkan Stolt35:235+4:342:01:351-10:00
2Sundsvalls OK 32:03:48+2:13
1. Oscar Sundlöf47:0417+13:1347:049+13:13
1. Anna Nordin49:1420+15:2339:017+5:10
1. Roger Palmgren39:017+5:1039:017+5:10
2. Elsa Granholm16:49355:503-6+1:07
2. Simon Nordlander14:32155:503-4+1:07
2. Klara Edström23:2622+5:341:02:275-2+7:44+2:34
3. Alice Palmgren36:1122+6:181:29:445+2+3:32+2:25
3. Anna Kårén30:019+1:291:29:444+1+3:32+2:25
3. Albin Kårén29:145+1:421:31:414-1+5:29-2:15
8. Anders Axling32:072+1:182:03:482-3+2:13-1:19
3Sundsvalls OK 62:03:51+2:16
1. Per Nordanlind38:496+4:5838:496+4:58
1. Lars Henriksson41:439+7:5238:496+4:58
2. Ella Ytterström23:4223+6:531:02:3160+7:48+2:50
2. Astrid Rex16:574+2:251:02:3160+7:48+2:50
2. Mattias Larsson17:5261:02:3160+7:48
3. Mikael Larsson29:5371:25:391-5
3. Kadri Kalvo33:2317+4:511:30:045-1+3:52-3:56
3. Anna Lundgren30:3111+2:591:33:025-1+6:50-0:58
8. Pessi Liukkonen30:4912:03:513+2+2:16
4Forsa OK 12:03:52+2:17
1. Anders Lindberg34:483+0:5734:483+0:57
1. Sven Bergström39:058+5:1434:483+0:57
2. Ludvig Eriksson24:2124+7:3259:095+2+4:26+3:29
2. Leif Bylars18:328+4:0059:095+2+4:26+3:29
2. Anki Teike Andersson24:2325+6:3159:1130+4:28+3:31
3. Karin Trolin35:4521+5:521:29:054-1+2:53-1:33
3. Malin Lindberg30:008+1:281:29:093-2+2:57-1:29
3. Anders Trolin29:496+2:171:29:0930+2:57-1:31
8. Henrik Trolin34:433+3:542:03:5240+2:17-0:36
5Sundsvalls OK 12:10:03+8:28
1. Markus Frödin33:51133:511
1. Björn Abelsson55:2627+21:3533:511
2. Emma Johansson20:5216+4:0354:432+10:00
2. Lovisa Dufva17:265+2:5454:43100:00
2. Elis Liukkonen20:4715+2:5554:43100:00
3. Julia Nordlander37:4426+7:511:29:013+1+2:49+2:49
3. Kajsa Hedin31:0212+2:301:29:012+1+2:49+2:49
3. Axel Lundgren30:1910+2:471:29:012+1+2:49+2:49
8. Lars Holmquist41:027+10:132:10:035+2+8:28+5:39
6Sundsvalls OK 42:14:34+12:59
1. Jonas Åkerdal38:374+4:4638:374+4:46
1. Ivan Kuzmin43:1913+9:2838:374+4:46
1. Josef Andersson55:1124+21:2038:374+4:46
2. Andrei Kuzmin20:0711+3:1858:4440+4:01-0:45
2. Hugo Nordlander14:442+0:1258:4440+4:01-0:45
2. Signe Feil22:2721+4:351:01:0440+6:21+1:35
3. Tove Frænell45:1236+15:191:38:337+3+12:21+8:20
3. Henrik Lundgren34:2719+5:551:38:337+3+12:21+8:20
3. Hannes Lindahl27:3211:38:336+2+12:21
8. Anders Erlandsson36:016+5:122:14:346-1+12:59+0:38
7Sundsvalls OK 72:14:53+13:18
1. Torbjörn Andersson45:5115+12:0045:517+12:00
1. Fredrik Nordlander55:0623+21:1545:519+12:00
1. Clary Rex55:3228+21:4145:519+12:00
2. Vivian Storkamp20:1512+3:261:06:0670+11:23-0:37
2. Herman Eliasson25:0927+10:371:11:008-1+16:17+4:17
2. Ebba Andersson18:559+1:031:11:008-1+16:17+4:17
3. Jonne Liukkonen31:5815+2:051:36:446-1+10:32-0:51
3. Kristina Nordlander31:4214+3:101:37:486-2+11:36-4:41
3. Olof Frænell28:524+1:201:39:527-1+13:40-2:37
8. Anders Vedin35:014+4:122:14:537+1+13:18+2:46
8Njurunda OK 12:46:38+45:03
1. Jörgen Blästa46:5816+13:0746:588+13:07
1. Johnny Blästa55:1325+21:2241:508+7:59
1. Richard Lindström41:5010+7:5941:508+7:59
2. Erik Kardell24:3126+7:421:06:2180+11:38-1:29
2. Anita Sundling25:5328+11:211:07:437-1+13:00+5:01
2. Maria Olsson26:0229+8:101:07:527-1+13:09+5:10
3. Johan Nylander43:5034+13:571:50:1180+23:59+12:21
3. Leif Sundling32:0316+3:311:50:118+1+23:59+10:59
3. Anders Björklund35:2620+7:541:50:118+1+23:59+10:50
8. Niklas Martin56:2715+25:382:46:3880+45:03+21:04
9Hudiksvalls OK 12:51:57+50:22
1. Wille Långberg49:0019+15:0949:0011+15:09
1. Marianne Åsåker1:42:3934+1:08:4849:0011+15:09
2. Olle Långberg22:0320+5:141:11:039-2+16:20+1:11
2. Wilmer Wennberg21:3918+7:071:11:039-2+16:20+1:11
2. Max Zetterberg21:3317+3:411:11:039-2+16:20+1:11
3. Lennart Winberg47:0138+17:081:57:3490+31:22+15:02
3. Jonas Långberg28:3221:57:3490+31:22
3. Jan Zetterberg39:1029+11:381:57:3490+31:22+15:02
8. Catherine Wennberg54:2313+23:342:51:5790+50:22+19:00
10Ljusdals OK 23:02:26+1:00:51
1. Tommy Öst47:0618+13:1547:0610+13:15
2. Christina Flordal31:1042+14:211:18:16100+23:33+10:18
2. Axel Bütikofer31:0841+16:361:18:16100+23:33+10:18
2. Eva Skyttner31:1443+13:221:18:20100+23:37+10:22
3. Oskar Bütikofer44:2335+14:302:02:37100+36:25+12:52
3. Bertil Andersson42:2232+13:502:02:37100+36:25+12:52
3. Stefan Mårdberg53:5242+26:202:12:12100+46:00+22:23
8. Magnus Engberg50:1410+19:253:02:26100+1:00:51+24:26
11Ljusdals OK 13:08:25+1:06:50
1. Anders Ovegren54:5021+20:5954:5012+20:59
2. Leif Persson29:3039+12:411:24:2011-1+29:37+8:38
2. Frida Bergek Flinkfelt29:3440+15:021:24:2411-1+29:41+8:42
2. Emilia Ovegren29:0036+11:081:24:2411-1+29:41+8:42
3. Kajsa Winder54:2243+24:292:18:1213+2+52:00+22:23
3. Jon Flordal48:4540+20:132:18:1212+1+52:00+22:19
3. Nicklas Öst38:1427+10:422:18:12110+52:00+22:19
8. Niklas Skyttner50:139+19:243:08:2511-2+1:06:50+14:50
12OK Branten 13:15:29+1:13:54
1. Kristine Åkerlund1:11:0530+37:141:11:0514+37:14
1. Monica Sjöberg57:4829+23:5757:4814+23:57
2. Bo Åkerlund28:1434+11:251:26:0213-1+31:19-5:55
2. Benjamin Åström Fernando28:1333+13:411:26:0213-1+31:19+7:22
2. Linnea Sjöberg28:3135+10:391:26:1913-1+31:36-5:38
3. Marianne Nordin48:3439+18:412:14:3512-1+48:23+17:04
3. Hasse Åström42:2733+13:552:14:3511-2+48:23+17:04
3. Lennart Korén56:0144+28:292:22:2012-1+56:08+24:32
8. Magnus Sjöberg53:0912+22:203:15:29120+1:13:54+25:31
13Kovlands IF/Selånger SOK 13:19:59+1:18:24
1. Rune Lind55:0422+21:1355:0413+21:13
1. Lena Andersson1:49:1335+1:15:2255:0413+21:13
2. Lindkvist Marita29:2137+12:321:24:2512-1+29:42+8:29
2. Alva Dahlin27:4031+13:081:24:2512-1+29:42+8:29
2. Viggo Östlund19:2010+1:281:24:2512-1+29:42+8:29
3. Lina Pontén56:4745+26:542:11:1111-1+44:59+15:17
3. Alva Dahlin1:06:3746+38:052:29:2113+1+1:03:09+33:27
3. Viktoria Karlsson36:1523+8:432:29:2113+1+1:03:09+33:27
8. Fredrik Pontén50:3811+19:493:19:5913+2+1:18:24+33:25
14VK Uvarna 13:29:35+1:28:00
1. Jonas Wiberg1:17:3532+43:441:17:3515+43:44
1. Kristina Nilsson1:33:2133+59:301:17:3515+43:44
2. Markus Engberg26:2030+9:311:43:5514-1+49:12+5:28
2. Jim Persson38:1944+23:471:55:5414-1+1:01:11+17:27
2. Kjell Eriksson27:5532+10:031:55:5414-1+1:01:11+17:27
3. Thomas Engberg45:3137+15:382:29:26140+1:03:14+14:02
3. Sara Nilsson38:4428+10:122:29:26140+1:03:14+2:03
3. Jan Olofsson37:2925+9:572:33:23140+1:07:11+6:00
8. Jonas Nilsson56:1214+25:233:29:35140+1:28:00+24:46
Selånger SOK 1utgått
1. Johan Lindén1:14:3631+40:451:14:36-32070+40:45
1. Nicklas Lindqvistej godkändej godkänd
2. Åsa Pontén1:04:1146+47:22ej godkänd
2. Alice Lindqvist59:3045+44:58ej godkänd
2. Ann-Christine Lampinen1:04:2847+46:36ej godkänd
3. Sten Åke Vedinutgåttutgått
3. Linda Nylander39:4430+11:12utgått
3. Lars-Peter Johnsson36:1523+8:43utgått
8. Sofia Lindénej godkändutgått
Sundsvalls OK 5utgått
1. Ola Lindström38:465+4:5538:465+4:55
1. Magnus Jonsson42:5612+9:0538:465+4:55
1. Maria Jonsson42:0611+8:1538:465+4:55
2. Wilma Lindströmutgåttutgått
2. Wilmer Rex21:5619+7:24utgått
2. Emil Lundgren29:2938+11:37utgått
3. Lena Andersson49:2741+19:34utgått
3. Petter Erlandsson41:3631+13:04utgått
3. Tore Palmgren0:00utgått
8. Erik Toomingas42:408+11:51utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser