Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 17 maj 2016

D16

4 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:01:1414:45
2Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:09:42+8:2816:47
3Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:10:35+9:2117:00
Agnes BromanOK Roslagenej start
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start

D14

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KrafftLänna IF26:379:36
2Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL29:18+2:4110:34
3Emma LundbergOK Roslagen31:32+4:5511:23
4Emma PalmOK Roslagen38:53+12:1614:02
5Hannah ÖrtlundRånäs OK1:04:31+37:5423:17
Malin SvenssonRånäs OKej start
Alva SöderlindVallentuna-Össeby OLej start

D12

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SundblomRånäs OK24:2912:00
2Alva OláRånäs OK24:46+0:1712:08
3Isabella ForssellLänna IF40:34+16:0519:53
4Evelina IngvardssonRånäs OK54:47+30:1826:51
Doris IkoVallentuna-Össeby OLej start

D10

1 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia KrafftLänna IF12:418:01
2Louise JanssonLänna IF20:25+7:4412:55
Hermon BirukRånäs OKej start
Novalie BrissmanVallentuna-Össeby OLej start
Viliina FrölidVallentuna-Össeby OLej start
Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OLej start

H16

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel WahlqvistOK Roslagen38:279:15
2Maximilian BerglundLänna IF1:04:25+25:5815:31
Anders RuhnOK Roslagenej start

H14

2 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SundblomRånäs OK21:547:54
2Carl HenrikssonRånäs OK22:30+0:368:07
3William AdamssonRånäs OK27:16+5:229:50
4David NäslundOK Roslagen29:52+7:5810:46
5Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL30:52+8:5811:08
6Viktor JanssonOK Roslagen37:31+15:3713:32
7Simon PeterssonOK Roslagen44:20+22:2616:00
8Erik CnattingiusLänna IF56:36+34:4220:25
9Henning LarssonRånäs OK1:19:25+57:3128:40
Jacob WaleOK Roslagenej start

H12

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HenrikssonRånäs OK18:018:49
2Elias JavehedVallentuna-Össeby OL19:19+1:189:28
3Aron BromanLänna IF20:35+2:3410:05
4Linus PeterssonOK Roslagen21:23+3:2210:28
5Ture BjörklinLänna IF34:49+16:4817:04
Theo BristonVallentuna-Össeby OLej start
Axel WaleOK Roslagenej start

H10

1 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundRånäs OK11:207:10
2Kevin BernhedRånäs OK14:33+3:139:12
3Eric HenrikssonRånäs OK17:20+6:0010:58
4Elliot PeterssonOK Roslagen17:36+6:1611:08
5Gustav LindbergOK Roslagen17:44+6:2411:13
6Arvid RosenqvistVallentuna-Össeby OL17:45+6:2511:14
7Hannes BjälvenlidRånäs OK26:03+14:4316:29
8Ossian OláRånäs OK31:23+20:0319:51
Love LidbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Villehart FrölidVallentuna-Össeby OLej start
Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OLej start
Viktor RosenquistVallentuna-Össeby OLej start
Gustav SvenssonRånäs OKej start

Inskolning

1 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edla AsplundRånäs OKfullföljt
Markus HaweeRånäs OKfullföljt
Melker HåstedtLänna IFfullföljt
Fred KallRånäs OKfullföljt
Filip MattssonLänna IFfullföljt
Adam NybergRånäs OKfullföljt
Embla KallRånäs OKej godkänd
Axel JohanssonRånäs OKej start
Leonardo RefsbäckRånäs OKej start
Leon WemhönerRånäs OKej start

U2

1 480 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa RosenqvistVallentuna-Össeby OL12:388:32
2Leonie SjöbeckVallentuna-Össeby OL13:15+0:378:57
3Rasmus PeterssonVallentuna-Össeby OL13:17+0:398:58
4Linus PeterssonOK Roslagen14:05+1:279:30
5Joel BolanderVallentuna-Össeby OL14:16+1:389:38
6Henry BjörklinLänna IF15:01+2:2310:08
7Erik WadstedtLänna IF16:11+3:3310:56
8Henrik JanssonLänna IF16:54+4:1611:25
9Simon RydhVallentuna-Össeby OL17:06+4:2811:33
10Lukas CnattingiusLänna IF18:10+5:3212:16
11Anton HenrikssonRånäs OK18:11+5:3312:17
12Elin JavehedVallentuna-Össeby OL19:34+6:5613:13
13Isabella JuhlinRånäs OK20:12+7:3413:38
13Jackie JuhlinRånäs OK20:12+7:3413:38
13Rasmus PeterssonVallentuna-Össeby OL20:12+7:3413:38
16Sheldon NealisLänna IF21:15+8:3714:21
17Cornelia KrafftLänna IF21:31+8:5314:32
18Alma WesselLänna IF22:00+9:2214:51
19Pelle ElgebrantLänna IF22:41+10:0315:19
20Aron LindbergOK Roslagen23:27+10:4915:50
21Elin WahlqvistOK Roslagen23:57+11:1916:10
22Alfred WesselLänna IF27:14+14:3618:24
23Robin BernhedRånäs OK31:16+18:3821:07
Kerstin BjörklinLänna IFej godkänd
Nardos BirukRånäs OKej start
Erika AhlbergVallentuna-Össeby OLej start
Erica AnderssonVallentuna-Össeby OLej start
John AnderssonRånäs OKej start
Linnea CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Louisa CarlssonVallentuna-Össeby OLej start
Josephine EkströmRånäs OKej start
Viggo HellströmVallentuna-Össeby OLej start
Dagny IkoVallentuna-Össeby OLej start
Noah JaremalmVallentuna-Össeby OLej start
Irma LidbergVallentuna-Össeby OLej start
Julia NordströmVallentuna-Össeby OLej start
Erik RosenquistVallentuna-Össeby OLej start
Julia SödergrannVallentuna-Össeby OLej start
Celina TagessonRånäs OKej start
Meija TagessonRånäs OKej start

U3

2 040 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Johanna DahlinVallentuna-Össeby OLej start
Ebba FogelströmVallentuna-Össeby OLej start
Teodor LidbergVallentuna-Össeby OLej start

MF14

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove NäslundOK Roslagen29:0510:29
Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagenej godkänd

MF16

4 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy LindbergOK Roslagen29:457:10
2Johan EdenhamnLänna IF32:17+2:327:46
3Rebecka LindbergOK Roslagen32:27+2:427:49
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL34:40+4:558:21
5Per EdenhamnLänna IF36:49+7:048:52
6Pål JanssonOK Roslagen39:46+10:019:34
7Andreas KrafftLänna IF42:39+12:5410:16
8Patrik BolanderVallentuna-Össeby OL49:38+19:5311:57
9Svante JonsellVallentuna-Össeby OL56:44+26:5913:40
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sture LarssonLänna IFej godkänd
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser