Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch nr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch nr 2
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: tisdag 31 maj 2016

Nivå 1 Flickor

2 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda WettergrenOK Måsen13:426:40
2Saga SannertNyköpings OK14:19+0:376:59
3Tuva DahlgrenNyköpings OK14:59+1:177:18
4Hedvig DavidssonNyköpings OK16:51+3:098:13
5My TullbergNyköpings OK17:19+3:378:26
6Astrid HamiltonNyköpings OK18:33+4:519:02
7Johanna RydholmTrosabygdens OK18:40+4:589:06
8Evelina PeterssonNyköpings OK18:57+5:159:14
9Elsa SvanbergNyköpings OK20:04+6:229:47
10Moa EnellNyköpings OK20:26+6:449:58
11Felicia CarlstenNyköpings OK20:27+6:459:58
12Lovisa AskTrosabygdens OK20:56+7:1410:12
13Ingalisa ÖbergOK Hällen21:22+7:4010:25
14Nora RibbhagenNyköpings OK22:46+9:0411:06
15Wilma FredrikssonOK Hällen23:16+9:3411:20
16Lova EdeniusOK Hällen23:20+9:3811:22
17Ebba FredrikssonOK Hällen23:49+10:0711:37
18Tuva EdeniusOK Hällen23:58+10:1611:41
19Louise KassmanNyköpings OK24:30+10:4811:57
20Tilia LundqvistOK Måsen25:03+11:2112:13
21Thea KarlssonOK Hällen26:35+12:5312:58
22Iris KällströmerNyköpings OK27:23+13:4113:21
23Vilia Andersson CarlénOK Måsen30:08+16:2614:41
24Vilma LjungwaldOK Måsen30:28+16:4614:51
25Maja DahlgrenNyköpings OK34:12+20:3016:40
26Anna FribergNyköpings OK41:06+27:2420:02
Tuva BjörnssonNyköpings OKej start
Amanda AnderssonOK Måsenej start
Tyra VibergNyköpings OKej start
Thea SamuelssonOK Måsenej start
Nellie DahlOK Måsenej start
Agnes HolstOK Måsenej start
Lovis WallenbergOK Måsenej start
Ines WallenbergOK Måsenej start
Amanda PetterssonNyköpings OKej start
Freja SteinerTrosabygdens OKej start
Tilda SteinerTrosabygdens OKej start
Lovisa GewertzNyköpings OKej start

Nivå 1 Pojkar

2 050 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EkbergOK Måsen13:446:41
2Melvin JohanssonOK Hällen13:52+0:086:45
3Gustav JohnssonOK Måsen14:31+0:477:04
4Neo BergNyköpings OK14:33+0:497:05
5Sebastian LejonedNyköpings OK15:47+2:037:41
6David SvedlindOK Hällen16:16+2:327:56
7Emil ÖbergOK Hällen16:25+2:418:00
8Tage LindstenNyköpings OK16:34+2:508:04
9Waldemar TengrothOK Måsen17:33+3:498:33
10Lukas EiderbäckOK Hällen17:41+3:578:37
11Alfons RingdahlNyköpings OK17:46+4:028:40
12Max MikaelssonNyköpings OK17:53+4:098:43
13Karl-Evald LindvallOK Måsen17:56+4:128:44
14Theo RüdénNyköpings OK17:58+4:148:45
15Joar BrändgårdenNyköpings OK18:00+4:168:46
16Isak EiderbäckOK Hällen18:24+4:408:58
17Emil TengnerNyköpings OK18:42+4:589:07
18Gustav NorénNyköpings OK18:55+5:119:13
19Max SöderströmOK Måsen19:17+5:339:24
20Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK19:39+5:559:35
21Jonathan PeterssonNyköpings OK20:54+7:1010:11
22Melker BacklundOK Hällen20:58+7:1410:13
23Milo VisonenOK Hällen21:11+7:2710:20
24Melker ClashammarNyköpings OK22:36+8:5211:01
25Leon ÅhmanOK Måsen24:21+10:3711:52
26Egil AugustssonNyköpings OK24:22+10:3811:53
27Theo AleniusNyköpings OK24:29+10:4511:56
28Elliot ÅhmanOK Måsen25:01+11:1712:12
29Cassius TallstigOK Måsen28:03+14:1913:40
30Albin JohanssonOK Hällen28:05+14:2113:41
31Arvid LjungwaldOK Måsen28:44+15:0014:00
32Lukas ÖbergOK Hällen29:46+16:0214:31
33Axel GustafssonTrosabygdens OK32:55+19:1116:03
34Alfons StenilsOK Hällen38:36+24:5218:49
35Charlie HenningssonOK Måsen39:58+26:1419:29
36Sixten HenningssonOK Måsen39:59+26:1519:30
Victor PalmqvistNyköpings OKej godkänd
Tim BergmanOK Måsenej start
Erik JohanssonOK Måsenej start
Douglas EdlundOK Måsenej start
Axel HolstOK Måsenej start
Ludwig SkarpOK Måsenej start
Svante GustafssonOK Måsenej start
Loh LagervikNyköpings OKej start

Nivå 2 Flickor

2 670 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cajsa AleniusNyköpings OK18:316:56
2Miriam GustafssonTrosabygdens OK20:48+2:177:47
3Amanda BergquistTrosabygdens OK21:26+2:558:01
4Filippa GuttkeNyköpings OK21:46+3:158:09
5Elvira LindstenNyköpings OK22:46+4:158:31
6Adele PalmqvistNyköpings OK27:14+8:4310:11
7Ida WesterlundNyköpings OK28:08+9:3710:32
8Elin JärvallNyköpings OK29:38+11:0711:05
9Elsa JohanssonOK Måsen30:02+11:3111:14
10Molly EliassonOK Hällen30:23+11:5211:22
11Malva BerggrenNyköpings OK32:17+13:4612:05
12Wilma HögbergOK Måsen33:00+14:2912:21
13Matilda JardingNyköpings OK33:52+15:2112:41
14Filippa BorupTrosabygdens OK55:12+36:4120:40
Alice AugustssonNyköpings OKej godkänd
Ylva LidehnNyköpings OKej godkänd
Vinja ChrislanTrosabygdens OKej start

Nivå 2 Pojkar

2 690 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ClashammarNyköpings OK19:317:15
2Valdemar HamiltonNyköpings OK20:16+0:457:32
3Elias RingdahlNyköpings OK22:33+3:028:22
4Erik SvedlindOK Hällen22:56+3:258:31
5Anders PeterssonNyköpings OK23:06+3:358:35
6Rasmus ÖbergOK Hällen24:13+4:429:00
7Hampus HolmgrenOK Måsen26:32+7:019:51
8Isac LidehnNyköpings OK28:01+8:3010:24
9August JacobsenOK Måsen29:01+9:3010:47
10Melker BerggrenNyköpings OK29:59+10:2811:08
11Vidar LeidebrantNyköpings OK30:26+10:5511:18
12Axel Björnberg FärdigNyköpings OK35:31+16:0013:12
13Vilgot HellstenNyköpings OK35:44+16:1313:17
14Leo ÖrnebroOK Måsen36:01+16:3013:23
15Oliver EiderbäckOK Hällen36:34+17:0313:35
16Leo WälimaaNyköpings OK37:01+17:3013:45
17Eskil LindqvistOK Måsen38:58+19:2714:29
18Jonah StenilsOK Hällen44:34+25:0316:34
19Filip EliassonOK Hällen46:53+27:2217:25
Birk LagervikNyköpings OKej start
Melker AlmNyköpings OKej start

Nivå 3 Flickor

3 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda FredrikssonNyköpings OK22:507:05
2Katja GustafssonTrosabygdens OK26:10+3:208:07
3Lovis HellstenNyköpings OK28:14+5:248:46
4Hanna AnängenNyköpings OK30:13+7:239:23
5Meja AleniusNyköpings OK30:17+7:279:24
6Saga ÖrnebroOK Måsen32:23+9:3310:03
7Sofie HedinTrosabygdens OK32:29+9:3910:05
8Ella MellbergNyköpings OK35:32+12:4211:02
9Yoplaya SarandopoulosTrosabygdens OK36:28+13:3811:19
10Tindra EkholmOK Måsen38:56+16:0612:05
11Tilda KarlssonOK Måsen44:35+21:4513:50
12Alva BörjessonOK Måsen50:31+27:4115:41
13Vilma JohanssonOK Hällen55:35+32:4517:15
Maja TaylorNyköpings OKej start
Liana LagervikNyköpings OKej start

Nivå 3 Pojkar

3 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar EkenborgNyköpings OK23:147:06
2Odin EkNyköpings OK24:40+1:267:32
3Wilhelm TengrothOK Måsen25:11+1:577:42
4William AnderssonOK Måsen30:19+7:059:16
5Albin StenssonNyköpings OK35:04+11:5010:43
6Emanuel ErikssonNyköpings OK36:27+13:1311:08
7William LindOK Måsen39:54+16:4012:12
8Linus SandströmNyköpings OK41:22+18:0812:39
9Sebastian SjöqvistOK Måsen42:50+19:3613:05
10Arvid LindqvistOK Måsen42:51+19:3713:06
11Olof MusslinderNyköpings OK49:50+26:3615:14
12Isak SöderblomNyköpings OK1:20:51+57:3724:43
Victor JacobsenOK Måsenej godkänd
Linus Pettersson SjömanOK Måsenej godkänd
Emil BrunbergNyköpings OKej start

Nivå 4 Flickor

3 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline GuttkeNyköpings OK31:508:56
2Alice EkNyköpings OK34:22+2:329:39
3Emma WesterlundNyköpings OK36:25+4:3510:13
4Ella StenilsOK Hällen37:32+5:4210:32
5Elsa LinderOK Hällen37:58+6:0810:39
6Vera CarlssonOK Hällen39:14+7:2411:01
7Aina SivertunNyköpings OK41:22+9:3211:37
8Frida JardingNyköpings OK47:48+15:5813:25

Nivå 4 Pojkar

3 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak AnängenNyköpings OK23:036:09
2Hugo KindbornOK Hällen24:38+1:356:35
3Edvin HellstenNyköpings OK27:55+4:527:27
4Jonas MusslinderNyköpings OK33:59+10:569:05
5Tobias SjöstedtOK Måsen34:37+11:349:15
6Anton BörjessonOK Måsen35:18+12:159:26
7Andreas HolmqvistNyköpings OK37:10+14:079:56
8Axel LindgrenNyköpings OK38:17+15:1410:14
9Gustav NorbergOK Hällen39:13+16:1010:29
10Kasper LagerströmNyköpings OK42:44+19:4111:25
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd

Nivå 5 Flickor

4 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe NilssonNyköpings OK30:327:30
2Frida ZeijlonOK Hällen33:17+2:458:10
3Linnéa GustafssonOK Hällen41:59+11:2710:18
4Nadja Dixon KassmanNyköpings OK47:22+16:5011:38
Matilda LarssonOK Hällenej start

Nivå 5 Pojkar

4 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonNyköpings OK29:046:20
2William NilssonNyköpings OK33:47+4:437:22
3Albin FalkNyköpings OK34:18+5:147:29
4Axel SundinNyköpings OK40:26+11:228:49
5Oskar KällmanOK Hällen42:38+13:349:18
6Isak ErikssonNyköpings OK42:53+13:499:21
Nils WestlundTrosabygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser