Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 4-2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 4-2016
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 19 maj 2016

Långa, svart

4 350 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HässlerSundsvalls OK25:545:57
2Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF26:33+0:396:06
3Per NordanlindSundsvalls OK26:58+1:046:11
4Erik ToomingasSundsvalls OK28:35+2:416:34
5Anders SjögrenSundsvalls OK28:38+2:446:34
6Tomas KristoferssonSundsvalls OK29:39+3:456:48
7Johanna ÅströmVK Uvarna30:44+4:507:03
8Tony DalebrandSundsvalls OK30:47+4:537:04
8Mikael ErikssonVK Uvarna30:47+4:537:04
10Martin SöderbergKlubblös31:45+5:517:17
11Stefan WassbrinkVK Uvarna33:33+7:397:42
12Jonas KarlssonKovlands IF33:40+7:467:44
13Marie DahlinKovlands IF33:43+7:497:45
14Hans-Erik JanssonVK Uvarna34:22+8:287:54
15Fredrik PonténSelånger SOK34:49+8:558:00
16Hannes WernSundsvalls OK35:17+9:238:06
17Daniel LundbergAXA SportsClub36:11+10:178:19
18Tomas VirtanenSelånger SOK36:18+10:248:20
19Stefan IvarssonSundsvalls OK37:46+11:528:40
20Sven Erik SundinSelånger SOK38:25+12:318:49
21Jan ÖstmanSundsvalls OK38:47+12:538:54
22Anna HammarbergSundsvalls OK38:48+12:548:55
23Sofia LindénSelånger SOK39:36+13:429:06
24Sten Åke VedinSelånger SOK39:51+13:579:09
25Anna LampinenSundsvalls OK41:55+16:019:38
26Ida SellstedtSelånger SOK44:10+18:1610:09
27Lars-Peter JohnssonSelånger SOK45:57+20:0310:33
28Tomas SellstedtSelånger SOK54:33+28:3912:32

Mellan, svart

3 670 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SäterbergSundsvalls OK24:376:42
2Mats AnderssonSelånger SOK28:51+4:147:51
3Lars EklundForsa OK29:17+4:407:58
4Winn BjörklundSundsvalls OK29:55+5:188:09
5Eva OlssonNjurunda OK30:11+5:348:13
6Peter LorentzsonSundsvalls OK30:33+5:568:19
7Ove JanssonSundsvalls OK31:43+7:068:38
8Lars WiklundKovlands IF32:00+7:238:43
9Christer LundstedtSundsvalls OK32:30+7:538:51
10Kajsa LindqvistSelånger SOK32:41+8:048:54
11AnnaKarin HaglundSundsvalls OK33:15+8:389:03
12Johan LindénSelånger SOK34:27+9:509:23
13Kicki KällströmSundsvalls OK34:36+9:599:25
14Thomas EngbergVK Uvarna34:44+10:079:27
15Viggo ÖstlundKovlands IF34:48+10:119:28
15Anders SvenssonSelånger SOK34:48+10:119:28
17Anna-Karin ÖstlundKovlands IF35:05+10:289:33
18Patrik WallgrenSelånger SOK36:04+11:279:49
19Viktoria KarlssonKovlands IF36:20+11:439:54
20Rasmus IsraelssonHögomsmännen36:44+12:0710:00
21Frida NordbäckKlubblös36:47+12:1010:01
22Mårten LampinenSelånger SOK39:09+14:3210:40
23Elsa LampinenSelånger SOK40:19+15:4210:59
23Pernilla HannusVK Uvarna40:19+15:4210:59
25Harri NäätänenKovlands IF40:30+15:5311:02
26Kristina NilssonVK Uvarna41:51+17:1411:24
27Ann-Christin VedinSelånger SOK42:03+17:2611:27
28Amanda ÅströmVK Uvarna43:15+18:3811:47
29Ingvar BorgNjurunda OK44:20+19:4312:04
30Yvonne SellstedtSelånger SOK45:30+20:5312:23
31Luise HeermannNjurunda OK46:48+22:1112:45
32Lina PonténSelånger SOK48:23+23:4613:11
33Ann-Christine LampinenSelånger SOK49:02+24:2513:21
34Åsa PonténSelånger SOK1:00:34+35:5716:30

Korta, gul-orange

2 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva DahlinKovlands IF29:5610:19
2Christina FlordalLjusdals OK39:36+9:4013:39
3Lena JohanssonSelånger SOK40:54+10:5814:06
4Maja-Lisa BergströmSelånger SOK40:56+11:0014:06
5Jan WallgrenSelånger SOK51:57+22:0117:54
6Inger LorentzsonSundsvalls OK54:21+24:2518:44
7Karin WiklundKovlands IF56:31+26:3519:29
8Alice LindqvistSelånger SOK1:06:46+36:5023:01

Lätta, vit

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda KyrkTimrå SOK52:5526:27
2Sara KyrkTimrå SOK53:01+0:0626:30
3Emil KyrkTimrå SOK53:48+0:5326:54
Alfred DahlinKovlands IFutgått

Nybörjare,grön

1 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix DahlinKovlands IF15:5012:05
2Ellen LindqvistSelånger SOK24:57+9:0719:02
3My HammarbergSundsvalls OK39:48+23:5830:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser