Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-Kretstävling FAIK OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-Kretstävling FAIK OK
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: tisdag 31 maj 2016

Falköpings AIK OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oliver Hammarbana 3 (14)22:3210:43
1William Härströmbana 4 (13)42:5313:06
2Oskar Anderssonbana 1 (13)19:40+2:1711:38
3Tuva Molinbana 1 (13)21:21+3:5812:37
3Julius Wiklundbana 3 (14)24:18+1:4611:34
4Alice Wahlbergbana 3 (14)27:06+4:3412:54
4Ellen Gunnarssonbana 1 (13)21:57+4:3412:59
4Tindra Molinbana 4 (13)53:32+10:3916:22
4Emil Sandbergbana 2 (7)28:11+2:5614:09
5Minna Abrahamssonbana 2 (7)37:47+12:3218:59
5Adam Samuelssonbana 4 (13)57:03+14:1017:26
6Monica LaageLätt lång vuxen (6)1:13:24+31:5416:10
6Sigrid Petterssonbana 1 (13)22:36+5:1313:22
7Ragnar Petterssonbana 1 (13)22:37+5:1413:22
7Wilma Molinbana 1 (13)22:37+5:1413:22
9Alwin Härströmbana 1 (13)26:02+8:3915:24
10Klara Anderssonbana 1 (13)27:14+9:5116:06
10Emil Anderssonbana 4 (13)1:20:28+37:3524:36
10Lova Tidquistbana 3 (14)38:05+15:3318:08
11Axel Karlströmbana 1 (13)28:18+10:5516:44
11Tim Drakforsbana 3 (14)41:34+19:0219:47
12Hugo Samuelssonbana 1 (13)32:01+14:3818:56
13Elias Johnssonbana 1 (13)33:37+16:1419:53
14Anna Wibergbana 3 (14)45:12+22:4021:31
Emil Sandbergbana 2 (7)ej start
Ludvig Johnssonbana 1 (13)ej start
Minna Abrahamssonbana 2 (7)ej start
Daniel HärströmLätt lång vuxen (6)ej start
Nina OlssonLätt lång vuxen (6)ej start
Hanna SamuelssonLätt lång vuxen (6)ej start
Jan SamuelssonLätt lång vuxen (6)ej start

Gudhems IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Elin Johanssonbana 4 (13)58:48+15:5517:58
8Simon Hermanssonbana 4 (13)1:04:35+21:4219:45
9Maja Johanssonbana 4 (13)1:14:44+31:5122:51
Ebba Paulssonbana 4 (13)ej godkänd

IK Wilske

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Liv Lindströmbana 2 (7)26:29+1:1413:18

Mullsjö SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1William Lundstedtbana 5 (3)38:248:55
1Patrick EricsonLätt lång vuxen (6)41:309:08
2Axel Nalbinbana 5 (3)40:14+1:509:21
2Elin Axelssonbana 4 (13)46:22+3:2914:10
2Elliot Lindqvistbana 3 (14)23:12+0:4011:02
3Klaes AxelssonLätt lång vuxen (6)44:22+2:529:46
3Pernilla ForsbergLätt mellan vuxen (4)56:05+24:5518:19
3Julia Westhbana 4 (13)48:12+5:1914:44
4Annika WesthLätt lång vuxen (6)48:26+6:5610:40
5Jonas FurehillLätt lång vuxen (6)1:00:15+18:4513:16
5Oliver Lindqvistbana 3 (14)27:19+4:4713:00
6Fredrika Furehillbana 2 (7)39:40+14:2519:55
6Stina Nalbinbana 3 (14)30:03+7:3114:18
7Kasper Vemdalbana 4 (13)1:01:53+19:0018:55
7Cornelia Furehillbana 2 (7)39:44+14:2919:57
8Wilhelm Victorzonbana 3 (14)33:58+11:2616:10
13Hugo Forsbergbana 3 (14)43:50+21:1820:52
Simon Westhbana 4 (13)ej godkänd
Moa Vemdalbana 3 (14)ej start
Irma Westhbana 3 (14)ej start

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hugo Gustavssonbana 2 (7)26:29+1:1413:18

Tidaholm SOK Sisu

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malva Stenbergbana 1 (13)17:2310:17
1Ulrika EnerothLätt kort vuxen (3)25:4212:54
1Carl Sjögrenbana 2 (7)25:1512:41
1Lena ArnoldssonLätt mellan vuxen (4)31:1010:11
2Stefan KarlssonLätt lång vuxen (6)43:09+1:399:30
2Andreas SjögrenLätt kort vuxen (3)28:57+3:1514:32
2Kerstin KarlssonLätt mellan vuxen (4)41:15+10:0513:28
3Olle Anderssonbana 5 (3)44:11+5:4710:16
3Clara JakobssonLätt kort vuxen (3)34:06+8:2417:08
5Konrad Enerothbana 1 (13)22:30+5:0713:18
7Ella Janssonbana 3 (14)30:52+8:2014:41
9Arek Milevabana 3 (14)35:04+12:3216:41
12Alexander Anderssonbana 3 (14)43:27+20:5520:41
Lukas Janssonbana 4 (13)ej godkänd
Kiril MilevLätt mellan vuxen (4)ej godkänd
Alva Petterssonbana 2 (7)ej start
Lukas Janssonbana 4 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser