Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för WOC-test, middle

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: WOC-test, middle
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: fredag 10 juni 2016

M21-Australia

5 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julian DentAustralia40:127:09

W21-Canada

4 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emily KempCanada36:518:21
Louise OramCanadaej start

M21-Canada

5 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent GodmanCanada47:168:24

W21-Denmark

4 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe KlintingDenmark44:2310:03

W21-Finland

4 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anni-Maja FinckeFinland38:038:37

M21-Finland

5 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olli-Markus TaivainenFinland40:207:10
Jarkko HuovilaFinlandej godkänd

W21-France

4 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isia BassetFrance38:298:43
2Amélie ChataingFrance40:23+1:549:09
3Lauriane BeauvisageFrance41:55+3:269:30
4Léa VercellottiFrance43:47+5:189:55
5Emilie BackscheiderFrance56:47+18:1812:52

M21-France

5 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thierry GueorgiouFrance36:016:24
2Lucas BassetFrance37:22+1:216:38
3Frédéric TranchandFrance37:52+1:516:44
4Vincent CoupatFrance40:28+4:277:12
5Olivier Blanc-TranchantFrance40:39+4:387:13
6Loïc CapbernFrance42:49+6:487:37
7Rémi DuboisFrance43:34+7:337:45
8Marty LoïcFrance45:02+9:018:00
9Matthieu PeuchFrance45:34+9:338:06
10Maxime RauturierFrance45:49+9:488:09
11Corentin RouxFrance46:02+10:018:11
12Theo FleurentFrance46:35+10:348:17
Nicolas RioFranceej godkänd

M21-Great Britain

5 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hector HainesGreat Britainej godkänd

W21-Ireland

4 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Áine McCannIreland1:08:5215:36
2Oliva BaxterIreland1:22:57+14:0518:48
Niamh OBoyleIrelandej godkänd

M21-Ireland

5 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicolas SimoninIreland40:267:11
2Ruairi ShortIreland48:31+8:058:37
3Colm MoranIreland49:12+8:468:45
4Darren BurkeIreland50:39+10:139:00
5Conor ShortIreland53:42+13:169:33
6Cillin CorbettIreland56:06+15:409:58
7Josh OSullivan HourihanIreland1:08:34+28:0812:12
8Zac OSullivan HourihanIreland1:19:07+38:4114:04
Kevin OBoyleIrelandej godkänd

M21-Japan

5 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomoaki NaganawaJapan58:0610:20
Kenya TakanoJapanej godkänd

W21-Spain

4 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna SerralongaSpain43:559:57
2Ona RafolsSpain46:25+2:3010:31
3Esther GilSpain48:24+4:2910:58
4Amparo Gil BrotonsSpain59:24+15:2913:28
5Alicia FribergSpain1:01:32+17:3713:57

M21-Spain

5 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Luis NogueiraSpain43:087:40
2Antonio MartinezSpain45:06+1:588:01
3Roger CasalSpain46:21+3:138:14
4Manuel JuradoSpain46:58+3:508:21
5Pau LlorensSpain49:22+6:148:47
6Raúl FerraSpain51:05+7:579:05
7Javier RuizSpain51:24+8:169:08
8Marc SerralongaSpain54:11+11:039:38
Eduargo GilSpainej godkänd
Andreu BlanesSpainej godkänd

W21-Sweden

4 410 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonSweden34:157:45
2Helena JanssonSweden34:24+0:097:48
3Lina StrandSweden35:03+0:487:56
4Alva OlssonSweden36:24+2:098:15
5Sara HagströmSweden36:25+2:108:15
6Lilian ForsgrenSweden36:38+2:238:18
7Elin MånssonSweden36:51+2:368:21
8Anna BachmanSweden37:06+2:518:24
9Sara EskilssonSweden37:09+2:548:25
10Lisa RisbySweden38:06+3:518:38
11Anna ForsbergSweden38:44+4:298:46
12Helena KarlssonSweden38:59+4:448:50
13Amilia BjörklundSweden39:10+4:558:52
14Maria MagnussonSweden39:22+5:078:55
15Moa Leijon LindSweden40:27+6:129:10
16Josefin EngströmSweden40:35+6:209:12
17Lena EliassonSweden40:45+6:309:14
18Emma BjessmoSweden41:02+6:479:18
19Josefin TjernlundSweden41:26+7:119:23
20Johanna LönnkvistSweden41:42+7:279:27
21Elsa JanssonSweden42:09+7:549:33
22Johanna ÖbergSweden42:21+8:069:36
23Lovisa PerssonSweden42:53+8:389:43
24Kristin HylanderSweden42:57+8:429:44
25Ellinor TjernlundSweden44:06+9:5110:00
26Annika BjörkSweden44:36+10:2110:06
27Josefin KlintbergSweden44:58+10:4310:11
28Elisabeth HanssonSweden45:13+10:5810:15
29Emma BergmanSweden50:32+16:1711:27
Victoria ErnstssonSwedenej godkänd
Kristin LöfgrenSwedenej start
Karolin OhlssonSwedenej start

M21-Sweden

5 620 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanSweden33:235:56
2Peter ÖbergSweden33:28+0:055:57
3Albin RidefeltSweden34:52+1:296:12
4Oskar SjöbergSweden34:56+1:336:12
5Johan RunessonSweden35:13+1:506:15
6David AnderssonSweden35:35+2:126:19
7Rassmus AnderssonSweden35:36+2:136:20
8Jerker LysellSweden35:46+2:236:21
9William LindSweden35:54+2:316:23
10Olle BoströmSweden35:59+2:366:24
11Anton SjökvistSweden36:38+3:156:31
12Ola MartnerSweden37:01+3:386:35
13Marcus MillegårdSweden37:22+3:596:38
14Eric BörjeskogSweden37:31+4:086:40
15Emil SvenskSweden37:36+4:136:41
16Max Peter BejmerSweden37:50+4:276:43
17Johan HögstrandSweden37:52+4:296:44
18Karl WalheimSweden37:53+4:306:44
19Jonas LeanderssonSweden37:58+4:356:45
20Joakim SvenskSweden38:05+4:426:46
21Jacob EnmarkSweden38:23+5:006:49
22Olle KaleredSweden38:39+5:166:52
23Emil WingstedtSweden39:31+6:087:01
24Ludwig LjungqvistSweden39:58+6:357:06
25Oscar LjungqvistSweden40:42+7:197:14
26Jens WängdahlSweden42:00+8:377:28
27Fredrik EdénSweden42:42+9:197:35
28Erik Nilsson SimkovicsSweden43:20+9:577:42
29Henrik LaasSweden43:31+10:087:44
30Filip WadstenSweden44:03+10:407:50
31Kalle BergmanSweden44:11+10:487:51
32Erik EngstrandSweden45:28+12:058:05
Anton JohanssonSwedenej godkänd
Martin RegbornSwedenej godkänd
Andreas JanssonSwedenej start
Joakim HederskogSwedenej start
Anton ÖstlinSwedenej start
Filip DahlgrenSwedenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser