Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för WOC-test, long

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: WOC-test, long
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: söndag 12 juni 2016

M21-Australia

15 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentAustralia1:50:187:16

W21-Canada

11 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emily KempCanada1:34:108:21
2Louise OramCanada1:52:52+18:4210:01

M21-Canada

15 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent GodmanCanada2:11:598:42

W21-Denmark

11 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe KlintingDenmark1:50:569:51

W21-Finland

11 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anni-Maja FinckeFinland1:34:318:23

M21-Finland

15 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarkko HuovilaFinland1:47:207:04
2Olli-Markus TaivainenFinland2:13:45+26:258:49

W21-France

11 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isia BassetFrance1:36:078:32
2Amélie ChataingFrance1:40:10+4:038:53
3Léa VercellottiFrance1:42:28+6:219:06
4Lauriane BeauvisageFrance1:57:06+20:5910:23
Emilie BackscheiderFranceej godkänd

M21-France

15 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas BassetFrance1:40:106:36
2Frédéric TranchandFrance1:40:34+0:246:38
3Nicolas RioFrance1:49:17+9:077:12
4Vincent CoupatFrance1:49:21+9:117:12
5Olivier Blanc-TranchantFrance1:50:39+10:297:17
6Loïc CapbernFrance1:57:25+17:157:44
7Marty LoïcFrance2:01:17+21:078:00
8Maxime RauturierFrance2:01:32+21:228:01
9Matthieu PeuchFrance2:03:41+23:318:09
10Rémi DuboisFrance2:06:46+26:368:21
Corentin RouxFranceej godkänd
Theo FleurentFranceej godkänd

W21-Great Britain

11 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jo SheperdGreat Britain1:56:0310:18
Hollie OrrGreat Britainej godkänd

M21-Great Britain

15 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hector HainesGreat Britain1:42:586:47

W21-Ireland

11 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Áine McCannIreland2:09:5311:32
Niamh OBoyleIrelandej godkänd

M21-Ireland

15 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicolas SimoninIreland1:55:187:36
2Conor ShortIreland2:04:22+9:048:12
3Darren BurkeIreland2:16:28+21:109:00
4Ruairi ShortIreland2:17:25+22:079:03
5Colm MoranIreland2:21:57+26:399:21
Cillin CorbettIrelandej godkänd

M21-Japan

15 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomoaki NaganawaJapan2:44:4410:51
Kenya TakanoJapanej godkänd

W21-Spain

11 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SerralongaSpain1:54:5110:11
2Ona RafolsSpain1:57:01+2:1010:23
3Esther GilSpain2:03:21+8:3010:57
4Amparo Gil BrotongSpain2:13:32+18:4111:51
5Alicia FribergSpain2:20:47+25:5612:30

M21-Spain

15 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger CasalSpain1:48:187:08
2Andreu BlanesSpain1:49:08+0:507:11
3Antonio MartinezSpain1:52:07+3:497:23
4Luis NogueiraSpain2:01:02+12:447:59
5Javier RuizSpain2:01:51+13:338:02
6Manuel JuradoSpain2:08:15+19:578:27
7Marc SerralongaSpain2:15:05+26:478:54
8Pau LlorensSpain2:32:14+43:5610:02
Raúl FerraSpainej godkänd
Eduargo GilSpainej godkänd

W21-Sweden

11 260 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonSweden1:29:207:56
2Anna BachmanSweden1:29:34+0:147:57
3Lina StrandSweden1:30:21+1:018:01
4Sara HagströmSweden1:30:53+1:338:04
5Lisa RisbySweden1:34:10+4:508:21
6Helena JanssonSweden1:34:26+5:068:23
7Helena KarlssonSweden1:36:24+7:048:33
8Maria MagnussonSweden1:37:06+7:468:37 Ladda ner rutt i gpx-format
9Anna ForsbergSweden1:37:15+7:558:38
10Alva OlssonSweden1:37:19+7:598:38
11Josefin TjernlundSweden1:37:38+8:188:40
12Sara EskilssonSweden1:37:40+8:208:40
13Moa Leijon LindSweden1:38:08+8:488:42
14Ellinor TjernlundSweden1:41:06+11:468:58
15Josefin EngströmSweden1:41:52+12:329:02
16Elin MånssonSweden1:42:29+13:099:06
17Viktoria ErnstssonSweden1:43:44+14:249:12
18Kristin HylanderSweden1:44:32+15:129:17
19Amilia BjörklundSweden1:46:07+16:479:25
20Johanna LönnkvistSweden1:46:50+17:309:29
21Emma BergmanSweden1:47:12+17:529:31
22Lilian ForsgrenSweden1:48:35+19:159:38
23Annika BjörkSweden1:51:30+22:109:54
24Emma BjessmoSweden1:51:52+22:329:56
25Beata FalkSweden1:54:28+25:0810:09
26Lovisa PerssonSweden1:58:53+29:3310:33
Elsa JanssonSwedenej godkänd
Nicole LjungdahlSwedenej start
Josefin KlintbergSwedenej start
Karolin OhlssonSwedenej start

M21-Sweden

15 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William LindSweden1:30:415:58
2Gustav BergmanSweden1:30:45+0:045:59
3Albin RidefeltSweden1:32:29+1:486:06
4Martin RegbornSweden1:33:25+2:446:09
5Fredrik BakkmanSweden1:33:33+2:526:10
6Johan RunessonSweden1:33:48+3:076:11
7Jerker LysellSweden1:34:08+3:276:12
8Ola MartnerSweden1:36:23+5:426:21
9Johan HögstrandSweden1:37:44+7:036:26
10Oskar SjöbergSweden1:38:03+7:226:28
11Rassmus AnderssonSweden1:39:41+9:006:34
12Marcus MillegårdSweden1:40:41+10:006:38
13Anton SjökvistSweden1:40:56+10:156:39
14Olle KaleredSweden1:42:04+11:236:43
15Anton JohanssonSweden1:43:42+13:016:50
16Joakim SvenskSweden1:44:37+13:566:54
17Max Peter BejmerSweden1:51:35+20:547:21
18Kalle BergmanSweden1:53:25+22:447:28
Fredrik EdénSwedenej godkänd
Jens WängdahlSwedenej godkänd
Ludwig LjungqvistSwedenej godkänd
Karl WalheimSwedenej godkänd
Oscar LjunkkqvistSwedenej godkänd
Peter ÖbergSwedenej godkänd
Emil SvenskSwedenej godkänd
Jonas LeanderssonSwedenej godkänd
Olle BoströmSwedenej godkänd
Andreas JanssonSwedenej start
Joakim HederskogSwedenej start
Anton ÖstlinSwedenej start
Filip DahlgrenSwedenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser