Preliminär resultatlista för KSK-sprinten, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KSK-sprinten
Arrangörsorganisation: Kinnaströms SK
Datum: söndag 8 oktober 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida WallströmSävedalens AIK15:066:44
2Maria PollMölndal Outdoor IF18:20+3:148:11
3Karin JohanssonSävedalens AIK20:40+5:349:13

H21

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK12:585:12
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK13:39+0:415:28
3Fredrik WennermarkOK Skogsfalken13:52+0:545:34
4Olle BergstedtMarkbygdens OK16:24+3:266:35
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK17:34+4:367:03
6Mikael BergstedtMarkbygdens OK17:57+4:597:12
7Anton SundströmBredareds IF18:32+5:347:26
8Andreas LindqvistSävedalens AIK19:33+6:357:51
9Viktor SundströmBredareds IF20:41+7:438:18
Pontus KarlssonMarkbygdens OKej godkänd

D16

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK16:307:25
2Emely WeihartHestra IF17:09+0:397:43

H16

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel IngemarssonHestra IF15:027:13
2Olle ElfströmOK Orinto15:21+0:197:22
3Gustav BohmanOK Orinto16:22+1:207:52
4Marcus RagnarssonMarkbygdens OK17:59+2:578:38

D14

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LundstedtSjövalla FK17:478:37
2Stina AnderssonAnderstorps OK17:57+0:108:42
3Sofia ElverlindOK Tranan19:38+1:519:31
4Vera ElfströmOK Orinto20:16+2:299:50
5Emelie HagmanOK Orinto20:51+3:0410:07
6Kristina BohmanOK Orinto29:42+11:5514:25
7Stella BurénIK Ymer32:37+14:5015:50
Astrid ErikssonUlricehamns OKej start
Moa SteneborgOK Orintoej start

H14

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HanssonOK Löftan14:206:27
2Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna15:01+0:416:45
3Erik BillströmOK Orinto17:41+3:217:57
4Anton BlomqvistMarkbygdens OK18:28+4:088:19
5Axel EckhardtMarkbygdens OK19:47+5:278:54
6Joar EliassonOK Orinto22:00+7:409:54
7Isak JohanssonOK Gisle24:04+9:4410:50
Elias PeterssonIK Ymerej start
Filip SchälinOK Alehofej start

D12

1 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK10:457:18
2Hanna NilssonHestra IF11:42+0:577:57
3Emilia LundstedtSjövalla FK11:44+0:597:58
4Klara NilssonHestra IF14:40+3:559:58
5Emilia ElverlindOK Tranan14:51+4:0610:06
6Matilda LekbergSävedalens AIK15:07+4:2210:17
7Elin BlomqvistMarkbygdens OK15:17+4:3210:23
8Helena ErikssonUlricehamns OK16:10+5:2510:59
9Tova DuellHestra IF17:36+6:5111:58
10Klara Hansson SandbergMarkbygdens OK17:49+7:0412:07
11Hanna SchälinOK Alehof17:57+7:1212:12
12Nanna TorénHestra IF20:54+10:0914:13
Elsie HäggmarkMarkbygdens OKej start
Elin PeterssonIK Ymerej start

H12

1 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK8:526:01
2Albin SundströmHestra IF9:55+1:036:44
3Tom WeihartHestra IF10:34+1:427:11
4Einar SörqvistMarkbygdens OK13:32+4:409:12
5Oliver JohanssonBredareds IF14:18+5:269:43
6Elving LomanderMarkbygdens OK14:29+5:379:51
7Erik VerhagenOK Orinto15:11+6:1910:19
8Albin LindkvistMarkbygdens OK27:37+18:4518:47
Melvin LundOK Skogshjortarnaej start
Max TörnqvistFjärås AIKej start

D10

1 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa ElfströmOK Orinto11:027:56
2Elvina BergdahlOK Orinto11:40+0:388:23
3Hanna HolmerFrölunda OL15:34+4:3211:11
4Elna MartinssonMarkbygdens OK23:34+12:3216:57
5Hedvig EliassonOK Orinto27:15+16:1319:36
6Alexia PalmOK Orinto27:35+16:3319:50

H10

1 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker SundströmHestra IF13:049:24
2Joar BlomqvistBredareds IF14:05+1:0110:07
3Viggo NäsmanLerums SOK15:51+2:4711:24
4Jonathan HagmanOK Orinto17:02+3:5812:15
5Nils LydmarkSjövalla FK19:17+6:1313:52
Elliot BurvallOK Orintoej godkänd
August PalmOK Orintoej godkänd
Gabriel HogedalVänersborgs SKej start
Imre IsebornFrämmestads IKej start

D35

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK20:409:18

H35

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel SundqvistOK Orinto15:256:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lennart BjufströmSOK 6823:01+7:3610:16

D40

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF15:427:04
2Annika AnderssonOK Orinto19:06+3:248:36
3Anna-Karin SärénHestra IF22:47+7:0510:15
Christine LundOK Skogshjortarnaej start

H40

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus WallinIK Trenne Ullared13:416:34
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK14:32+0:516:59
Anders LundOK Skogshjortarnaej start

D45

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK20:209:52
2Monika HjellströmGränna-Bygdens OK25:49+5:2912:31

H45

2 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias GrimmergårdBredareds IF12:526:11
2Fredrik BergIF Rigor13:17+0:256:23
3Ulf JohanssonOK Gisle13:59+1:076:43
4Andreas EklundGöteborg-Majorna OK14:42+1:507:04
5Martin JohanssonOK Orinto14:44+1:527:05
6Peter LekbergSävedalens AIK15:40+2:487:31
7Dan LundstedtSjövalla FK16:06+3:147:44
8Johan HanssonOK Löftan17:34+4:428:26
9Leif BlomqvistBredareds IF22:41+9:4910:54
Ola SteneborgOK Orintoej start

D50

1 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta VerhagenOK Orinto23:5012:17

H50

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK15:027:17
2Jonas BornetunSkillingaryds FK15:41+0:397:36
3Christer BorgGöteborg-Majorna OK16:23+1:217:57
4Anders SandbergMarkbygdens OK21:09+6:0710:16

D55

1 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared22:3912:26
Leila LjunggrenMarkbygdens OKej start

H55

1 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus WideFrölunda OL14:437:35
2Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb15:28+0:457:58
3Clas BörjessonIK Uven20:23+5:4010:30
Markus BodénOK Markej start

D60

1 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita EklöfIK Ymer18:5110:21 Ladda ner rutt i gpx-format
2Kristina TellqvistIK Dran22:04+3:1312:07
Gunilla HogedalVänersborgs SKej start

H60

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK13:066:45
2Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK14:53+1:477:40
3Bill AnderssonI 15 IF15:23+2:177:55
4Magnus AnderssonUlricehamns OK17:27+4:218:59
5Sven SundströmBredareds IF17:45+4:399:08
6Björn PetterssonUlricehamns OK17:53+4:479:13

D65

1 550 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarnaej start

H65

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK14:147:49
2Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb17:16+3:029:29
3Lars-Olof RönnqvistOK Löftan19:19+5:0510:36
4Tomas GöransonIK Ymer19:23+5:0910:39
5Kent JogelandIK Ymer21:15+7:0111:40
Lars HogedalVänersborgs SKej start
Kurt JohanssonOK Gisleej start

D70

1 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer16:3210:56
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK16:33+0:0110:57
3Birgitta KarlssonOK Orinto16:56+0:2411:12
4Christina SchedwinIK Stern17:16+0:4411:26
5Eva AlsinIK Ymer18:29+1:5712:14
6Enid IngemarssonHestra IF18:32+2:0012:16
7Ingrid HermanssonIK Ymer18:53+2:2112:30
8Rosa JohanssonIK Uven20:53+4:2113:49
9Britt RangertIK Ymer21:04+4:3213:57
10Barbro AnderssonOK Skogshjortarna21:35+5:0314:17
11Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK22:14+5:4214:43
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start

H70

1 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne AlexanderssonStenungsunds OK15:528:43
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna17:22+1:309:32
3Sören AnderssonIK Dran17:40+1:489:42
4Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK17:43+1:519:44
5Dag LorénOK Frisene18:57+3:0510:24
6Kjell JeppsonIF Rigor19:01+3:0910:26
7Hans M CarlssonIFK Göteborg19:40+3:4810:48
8Bengt-Åke SvenssonIK Ymer20:07+4:1511:03
9Rune SandbergUddevalla OK20:57+5:0511:30
10Göran SvanBorås GIF22:50+6:5812:32
11Bert LuvöFK Herkules24:15+8:2313:19
12Sune MentorGöteborg-Majorna OK24:36+8:4413:30
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK27:03+11:1114:51
14Christer WestbergIFK Göteborg27:19+11:2715:00
15Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK28:20+12:2815:34

D75

1 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern16:0210:37
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK18:18+2:1612:07
3Barbro BlomFrölunda OL22:29+6:2714:53
4Gunnel BörjessonIK Uven23:00+6:5815:13
5Mariann KjellbergBredareds IF23:04+7:0215:16
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna25:35+9:3316:56
7Barbro VallinKungälvs OK26:57+10:5517:50

H75

1 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna13:168:33
2Henrik HvoslefIK Stern14:16+1:009:12
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna14:44+1:289:30
4Kurt FredrixonOK Skogshjortarna16:41+3:2510:45
5Hans KarlssonOK Orinto17:10+3:5411:04
6Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK19:15+5:5912:25
7Bengt HanssonOK Löftan34:29+21:1322:14
Åke GatelidOK Skogshjortarnaej start

D80

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK24:3216:14
Inger HallbergIK Uvenej godkänd

H80

1 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK21:2613:49
2Rolf BlomFrölunda OL22:37+1:1114:35
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared25:15+3:4916:17
4Carl-Henrik HallbergIK Uven29:41+8:1519:09

Inskolning

1 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oliver AgrérIK Uvenfullföljt
Haldar LomanderMarkbygdens OKfullföljt
Benias PerssonMarkbygdens OKfullföljt

U1

1 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mira FlansbjerKinnaströms SK9:499:15
2Einar EliassonOK Orinto15:23+5:3414:30
3Axel LydmarkSjövalla FK18:35+8:4617:31
4Lova BergdahlOK Orinto22:50+13:0121:32
5Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK23:17+13:2821:57
6Nicole  AugustssonKinnaströms SK23:29+13:4022:09
7Moa JohanssonOK Gisle27:56+18:0726:21

U2

1 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted NömmIFK Göteborg13:249:38
2Alvin HanssonKinnaströms SK13:35+0:119:46
3Melker FlansbjerKinnaströms SK14:58+1:3410:46
4Olle BlomqvistMarkbygdens OK15:56+2:3211:27
5Alfred MartinssonMarkbygdens OK22:02+8:3815:51
6Melwin LennartssonMarkbygdens OK23:52+10:2817:10
Karl Hugo NilssonOK Orintoej godkänd

Öppen motion 1

1 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra EliassonOK Orinto14:1413:25

Öppen motion 3

1 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl HendbergIK Uven14:159:26
2Karin ReimertzGällstadbygdens SOK14:16+0:019:26
3Annette ReulOK Orinto15:49+1:3410:28
4Sara LydmarkSjövalla FK15:53+1:3810:31
5Pia HendbergIK Uven17:09+2:5411:21
6Benjamin ReulOK Orinto17:13+2:5811:24
7Jonas LarssonDegerfors OK17:30+3:1511:35
8Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK17:53+3:3811:50
9Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna22:19+8:0414:46
10Vilma GrimmergårdBredareds IF23:47+9:3215:45
11Marita JohanssonMarkbygdens OK23:53+9:3815:49
12Vera NykvistBorås32:51+18:3621:45
13Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK42:01+27:4627:49

Öppen motion 7

2 240 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK12:505:43
2Martin AgrérIK Uven15:38+2:486:58
3Magnus ElverlindOK Tranan16:04+3:147:10
4Erika ÅkessonMarkbygdens OK16:17+3:277:16
5Tim KonradssonIK Omega16:22+3:327:18
6Karl NilssonOK Orinto17:14+4:247:41
7Olle SörqvistMarkbygdens OK17:15+4:257:42
8Niclas KonradssonIK Omega17:33+4:437:50
9Åsa LindqvistHestra IF17:48+4:587:56
10Stefan PihlSOK 6817:51+5:017:58
11Peter WallentinLerums SOK17:54+5:047:59
12Lasse BjörfjällBredareds IF18:03+5:138:03
12Mikael NömmIFK Göteborg18:03+5:138:03
14Jenny JohanssonOK Gisle18:07+5:178:05
15Helena BlomqvistMarkbygdens OK18:12+5:228:07
16Sebastian SundbergIngen18:14+5:248:08
17Morgan NilssonHestra IF18:20+5:308:11
18Andreas MartinssonMarkbygdens OK18:36+5:468:18
19Torgny PetterssonMarkbygdens OK18:37+5:478:18
20Håkan HagmanOK Orinto18:45+5:558:22
21Rakel MartinssonMarkbygdens OK19:27+6:378:40
22Andreas NäsmanLerums SOK19:49+6:598:50
23Ola HolmerFrölunda OL19:52+7:028:52
24Sofia HagmanOK Orinto20:47+7:579:16
25Perry LundqvistSävedalens AIK21:11+8:219:27
26Lars ErikssonUlricehamns OK21:19+8:299:30
27Karin ÅkesdotterIFK Göteborg21:27+8:379:34
28Göran EklöfIK Ymer31:54+19:0414:14
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser