Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NAIS - Ungdomsserien+NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NAIS - Ungdomsserien+NOK
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 24 maj 2016

OK Kolmården

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jenny ÖstlundC (26)42:4110:09
1Leo JohanssonH16 (4)37:337:13
1Linnea LundD14 (7)42:5410:43
1Kerstin LjungemyrD16 (4)39:528:51
1Magnus HedegårdD (22)32:5310:16
2Klas JohanssonB (25)39:45+4:227:30
2Sofia WesterbergC (26)42:55+0:1410:13
2Annie LundD12 (7)27:33+0:159:30
3Sverre RöjgårdH16 (4)48:57+11:249:24
3Fanny ÖstlundD14 (7)43:57+1:0310:59
3Lisa BerggrenB (25)44:42+9:198:26
4Jonas JohnssonB (25)45:46+10:238:38
4Caroline CasselsjöD (22)40:46+7:5312:44
5Peter LundA (20)57:29+9:047:39
5Ivar BorénU1 (38)20:16+1:0610:08
5Elin NetzD14 (7)46:19+3:2511:34
5Märta BerggrenB (25)47:44+12:219:00
5Alva KarlssonD12 (7)56:35+29:1719:30
6Alva KapplingD14 (7)1:09:06+26:1217:16
6Erik JohnssonH14 (10)56:58+23:2614:14
7Oscar SöderströmH10 (7)1:11:32+53:2431:06
8Henrik LjungemyrA (20)1:02:59+14:348:23
8Carl Henric WassH12 (12)51:14+22:2517:40
8Carl HedegårdH14 (10)59:56+26:2414:59
9Annica BerggrenB (25)53:23+18:0010:04
10Aron EnströmH14 (10)1:11:42+38:1017:55
10Joel SjödinA (20)1:06:47+18:228:54
11Nils BorénU1 (38)24:26+5:1612:13
11Ingrid MårtenssonD (22)47:42+14:4914:54
12Runar AldénC (26)51:15+8:3412:12
12Sebaztian AlfredssonU1 (38)25:12+6:0212:36
13Emilia ÖstlundB (25)59:58+24:3511:18
13Jonas KapplingD (22)49:34+16:4115:29
17Alf MattssonD (22)56:30+23:3717:39
17Viggo PeterssonU1 (38)26:29+7:1913:14
17Moa PeterssonU2 (17)48:44+30:0121:11
18Britt-Marie AldénC (26)58:56+16:1514:01
18Sanna JosefssonU1 (38)26:35+7:2513:17
19Samuel SelerudU1 (38)26:39+7:2913:19
20Tim SwansonU1 (38)27:45+8:3513:52
20Hanna EdhagC (26)1:02:46+20:0514:56
21Tora WesterbergC (26)1:02:50+20:0914:57
22Julie CasselsjöU1 (38)30:07+10:5715:03
23Emma BergU1 (38)30:39+11:2915:19
25Johnny WallingeC (26)1:21:05+38:2419:18
27Ida PeterssonU1 (38)33:48+14:3816:54
29Maya EklundU1 (38)34:57+15:4717:28
32Alva KällholmU1 (38)39:46+20:3619:53
Loke AlenbrandInskolning (20)fullföljt
Oscar GyllensvärdInskolning (20)fullföljt
Elsa JohanssonInskolning (20)fullföljt
Sixten LevinssonInskolning (20)fullföljt
Ture LindInskolning (20)fullföljt
Moa PilvingeInskolning (20)fullföljt
Gustav SöderströmInskolning (20)fullföljt
Bernt PetterssonD (22)ej godkänd
Nellie KällholmU1 (38)ej godkänd
Moa HedegårdA (20)ej godkänd
Ebba HedegårdA (20)ej godkänd
Vidar FougmanU1 (38)ej start
fabian guevaraU1 (38)ej start
August NordenvallU1 (38)ej start
Kevin RobinsonU1 (38)ej start
Saga SehlerU1 (38)ej start
Malva EngströmU2 (17)ej start
Isabelle GyllensvärdInskolning (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser