Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: måndag 6 juni 2016

D21

4 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna PerssonFK Göingarna42:459:05
2Hilda AxelssonFK Göingarna1:00:17+17:3212:49
3Lindha HellnerFK Göingarna1:01:44+18:5913:08
4Louise AxelssonFK Göingarna1:11:00+28:1515:06
5Caroline LindgårdFK Göingarna1:28:09+45:2418:45
6Matilda NilssonFK Göingarna1:31:28+48:4319:27

H21

6 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HåkanssonFK Göingarna47:327:32
2Andreas FermFK Göingarna53:06+5:348:25
3Håkan GunnarssonFK Göingarna53:41+6:098:31
4Hampus LarssonFK Göingarna56:18+8:468:56
5Edvin SelinFK Göingarna1:10:02+22:3011:06
6Robin LarssonFK Göingarna1:20:15+32:4312:44
Johan LindgårdFK Göingarnaej godkänd
Fritjof AxelssonFK Göingarnaej start

D12

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice OlvegårdFK Göingarna40:4813:09
2Tuva SelinFK Göingarna49:49+9:0116:04

H12

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer SelinFK Göingarna32:1910:25
2Svante SelinFK Göingarna35:40+3:2111:30
Felix ThomassonFK Göingarnaej godkänd

D10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Smilla ThomassonFK Göingarna22:5910:26
2Ellen MobergFK Göingarna54:59+32:0024:59

H10

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna14:206:30
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna22:24+8:0410:10
3Arvid BrandtingFK Göingarna29:16+14:5613:18
4Albin GranqvistFK Göingarna29:17+14:5713:18
5Gustav GranqvistFK Göingarna35:38+21:1816:11
6Hjalmar LindgårdFK Göingarna1:02:56+48:3628:36

D40

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla SelinFK Göingarna36:5411:31
2Karin JohanssonFK Göingarna50:01+13:0715:37
3Kerstin OlvegårdFK Göingarna59:34+22:4018:36
4Annika LarssonFK Göingarna1:10:53+33:5922:09
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarnaej godkänd

H40

6 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GranqvistFK Göingarna58:449:19
2Anders SelinFK Göingarna1:09:42+10:5811:03
Jon MobergFK Göingarnaej godkänd
Mikael ThomassonFK Göingarnaej godkänd

D50

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin PerssonFK Göingarna41:3212:58
2Wiveka ErnstssonFK Göingarna58:43+17:1118:20
3Inger FrickFK Göingarna59:59+18:2718:44

H50

4 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LarssonFK Göingarna56:4912:05
Claes OlvegårdFK Göingarnaej godkänd

H60

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Åke NilssonFK Göingarna52:2416:22
2Sven Erik FrickFK Göingarna1:00:52+8:2819:01

Öppen motion 1

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William BergFK Göingarna29:0713:14
2Hugo GranqvistFK Göingarna36:10+7:0316:26
3Wilmer BrandtingFK Göingarna41:02+11:5518:39
Axel PerssonFK Göingarnaej godkänd

Öppen motion 3

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie ThomassonFK Göingarna1:12:5923:32
2Elin BergFK Göingarna1:44:43+31:4433:46
3Ulrica WestlinFK Göingarna1:44:47+31:4833:48

Öppen motion 7

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje PerssonFK Göingarna1:16:2323:52
2Ronnie StoltzFK Göingarna1:17:02+0:3924:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser