Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM 2016
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 26 maj 2016

H21

8 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NäsmanTäby OK56:346:45
2Robert SöderbergTäby OK58:49+2:157:01
3Henrik OlssonTäby OK1:01:08+4:347:18
4Johan LindqvistTäby OK1:03:29+6:557:35
5Christina Lövald HellbergTäby OK1:04:45+8:117:44
6Johan LundvallTäby OK1:18:59+22:259:26
7Robert JohanssonTäby OK1:25:42+29:0810:14
Kent LundvallTäby OKej start
Henrik NielsenTäby OKej start
Niklas OlssonTäby OKej start

D18

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda SkunckeTäby OK53:5612:20

H18

8 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar PerssonTäby OK1:16:459:10

D16

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka HaraldssonTäby OK1:28:2120:13
Linnea JohanssonTäby OKej start
Ellen SkunckeTäby OKej start

H16

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HänströmTäby OK36:448:24
2Fredrik HanssonTäby OK45:07+8:2310:19

D14

3 270 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malin HanssonTäby OKej start
Ida HofstedtTäby OKej start

H14

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto BalckTäby OK39:379:03
2Marcus EkmanTäby OK46:19+6:4210:35
Axel MålargårdTäby OKej start

D12

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK18:128:55
2Matilda EkmanTäby OK24:24+6:1211:57
3Klara SkunckeTäby OK35:58+17:4617:37
Alma MålargårdTäby OKej start

H12

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip LindqvistTäby OK16:197:59
2Noa BerglundTäby OK17:21+1:028:30
Axel BalckTäby OKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start

D10

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa NordquistTäby OK23:1411:23
2Emelie HolmströmTäby OK23:34+0:2011:33
3Ella LindqvistTäby OK25:26+2:1212:28
4Sofia EkmanTäby OK26:27+3:1312:57
5Julia HolmströmTäby OK27:57+4:4313:42

H10

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo JaremalmTäby OK20:169:56
2Villehart FrölidTäby OK25:48+5:3212:38
3Erik BalckTäby OK30:35+10:1914:59

D40

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HofstedtTäby OK57:0413:03
Niina FrölidTäby OKej start
Cecilia NordquistTäby OKej start

H40

5 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HofstedtTäby OK39:377:24
2Eric JaremalmTäby OK39:50+0:137:26
3Mats EkmanTäby OK42:41+3:047:58
4Björn LjungqvistTäby OK45:27+5:508:29
5Joakim BacklundTäby OK47:00+7:238:47
6Martin TrossingTäby OK47:16+7:398:50
7Fredrik ÖrnlidTäby OK47:32+7:558:53
8Anders EdquistTäby OK51:24+11:479:36
9Per GöthssonTäby OK52:30+12:539:48
10Mikael NordquistTäby OK1:05:15+25:3812:11
Ola BengtssonTäby OKej godkänd

D50

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin KihlströmTäby OK56:2012:53
2Iréne PerssonTäby OK1:13:50+17:3016:53

H50

5 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AjlingTäby OK47:308:52
2Johan PalmgrenTäby OK48:00+0:308:58
3Mats HerbertTäby OK53:03+5:339:54
4Carl PerssonTäby OK53:26+5:569:59
5Göran HanssonTäby OK1:39:30+52:0018:35
Magnus EmbretsenTäby OKej godkänd
Björn JakobssonTäby OKej godkänd
Roland HellbergTäby OKej start

D60

3 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena BachmanTäby OK50:0315:18

H60

4 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf CarnbyTäby OK59:2613:36
2Peter OlssonTäby OK1:41:42+42:1623:16
Willy LjungdellTäby OKej godkänd
Per Ove WallénTäby OKej start

H70

3 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonTäby OK56:4517:21
2Göran GrimvallTäby OK1:07:18+10:3320:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser