Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjogetträning nr 1 - Immeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjogetträning nr 1 - Immeln
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: tisdag 14 juni 2016

Långa - Blå

6 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fritjof AxelssonFK Göingarna40:146:25
2Jesper HåkanssonFK Göingarna41:08+0:546:34
3Håkan GunnarssonFK Göingarna43:31+3:176:57
4Patrik IngelströmOK Gynge43:34+3:206:57
5Anders SelinFK Göingarna44:32+4:187:06
6Hampus LarssonFK Göingarna44:42+4:287:08
7Håkan LindbergOK Vilse 8744:48+4:347:09
8Magnus GranqvistFK Göingarna44:59+4:457:11
9Henrik LarssonFK Göingarna49:58+9:447:58
10Lindha HellnerFK Göingarna1:00:45+20:319:42
11Ola OlssonOK Skogsfalken1:03:49+23:3510:11
12Sverker ErikssonOK Gynge1:07:16+27:0210:44
13Per JönssonOK Gynge1:09:14+29:0011:03
Jörgen GöranssonFK Göingarnaej godkänd

Mellan - Blå

3 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna24:026:06
2Gustav ÅmanOK Vilse 8727:01+2:596:52
3Bengt LarssonFK Göingarna29:31+5:297:30
4Ebba SöderlundFK Göingarna31:07+7:057:55
5Mats SvenssonOK Gynge31:16+7:147:57
6Louise AxelssonFK Göingarna31:27+7:258:00
7Mikael ThomassonFK Göingarna36:58+12:569:24
8Margareta SvenssonOK Vilse 8738:20+14:189:45
9Camilla SelinFK Göingarna38:25+14:239:46
10Katarina HenmyrOK Vilse 8738:36+14:349:49
11Ola JönssonOK Vilse 8738:54+14:529:53
12Rickard MattissonFK Göingarna39:31+15:2910:03
13Ingrid SvatesdotterFK Göingarna42:55+18:5310:55
14Karin JohanssonFK Göingarna57:58+33:5614:44
15Wiveka ErnstssonFK Göingarna58:25+34:2314:51
Thomas HenmyrOK Vilse 87ej godkänd
Marko KarkulehtoOK Vilse 87utgått

Kort - Röd

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SelinFK Göingarna19:35
2Wilmer SelinFK Göingarna19:37+0:02
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:43+0:08
4Jakob IngelströmOK Gynge19:44+0:09
5Ina ÅmanOK Vilse 8719:55+0:20
6Jan Olof FermFK Göingarna24:18+4:43
7Annelie ThomassonFK Göingarna25:16+5:41
8Tuva SelinFK Göingarna25:22+5:47
9Alice OlvegårdFK Göingarna25:43+6:08
10Annika LarssonFK Göingarna27:34+7:59
11Vilmalee SuwanOK Vilse 8730:08+10:33
12Klara IngelströmOK Gynge30:16+10:41
13Petra ErikssonOK Gynge30:20+10:45
14Nils-Åke NilssonFK Göingarna30:46+11:11
15Sven Erik FrickFK Göingarna31:50+12:15
16Ann-Kristin AlmquistFK Göingarna34:44+15:09
17Inger FrickFK Göingarna36:46+17:11
18Per-Erik NilssonFK Göingarna42:30+22:55
19Hilda AxelssonFK Göingarna44:21+24:46

Kort - Gul

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix ThomassonFK Göingarna19:397:49
2Smilla ThomassonFK Göingarna27:29+7:5010:56
3Arvid BrandtingFK Göingarna27:32+7:5310:58
4Wilmer BrantingFK Göingarna38:39+19:0015:23
5Hannes SjögrenFK Göingarna38:46+19:0715:26
6Theo SunessonFK Göingarna1:12:33+52:5428:54
Aina NordströmFK Göingarnaej start
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser