Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SILVA Junior Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SILVA Junior Cup
Arrangörsorganisationer: OK Klemmingen / Trosabygdens OK
Datum: lördag 20 augusti 2011

D20 Elit

7 980 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK1:02:477:52
2Ellinor TjernlundOK Vilse 871:05:09+2:228:09
3Marte NarumOL Vallset/Stange1:09:43+6:568:44
4My WestlundOK Tyr1:09:47+7:008:44
5Elin MånssonOK Löftan1:09:49+7:028:44
6Kristin HylanderNyköpings OK1:10:32+7:458:50
7Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné1:10:34+7:478:50
8Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OF1:10:35+7:488:50
9Rebecka HeinrupTullinge SK1:13:38+10:519:13
10Ida LindkvistLeksands OK1:14:10+11:239:17
11Anna SegerssonOK Kolmården1:14:40+11:539:21
12Amy RankkaLinköpings OK1:15:19+12:329:26
13Lovisa AdolfssonTullinge SK1:15:26+12:399:27
14Lovisa LarssonHagaby GOIF1:16:33+13:469:35
15Viktoria ErnstssonFK Göingarna1:17:59+15:129:46
16Beatrice GustavssonEksjö SOK1:18:49+16:029:52
17Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:21:16+18:2910:11
18Sofia GrawéÄrla IF1:23:15+20:2810:25
19Ann-Sofi KarlssonUmeå OK1:24:19+21:3210:33
20Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:24:25+21:3810:34
21Karin E. GustafssonHagaby GOIF1:24:26+21:3910:34
22Lovisa PerssonOK Tisaren1:27:18+24:3110:56
23Frida ErkersLeksands OK1:28:08+25:2111:02
24Julia BlomquistTullinge SK1:29:13+26:2611:10
25Amanda LeoBredaryds SOK1:29:17+26:3011:11
26Emma RosénOK Njudung1:29:41+26:5411:14
27Kajsa HammarströmOK Hällen1:29:58+27:1111:16
28Lisa AnderssonÄrla IF1:30:01+27:1411:16
29Sofia LevinOK Tyr1:30:29+27:4211:20
30Maria BjörklundBjursås OK1:32:46+29:5911:37
31Josefin TjernlundOK Vilse 871:33:27+30:4011:42
32Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:33:38+30:5111:44
33Frida ForshällenAttunda OK1:33:40+30:5311:44
34Stefanie AnderssonVimmerby OK1:34:16+31:2911:48
35Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:35:31+32:4411:58
36Viktoria HelmerssonOckelbo OK1:36:45+33:5812:07
37Elin SundqvistTullinge SK1:40:14+37:2712:33
38Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:51:08+48:2113:55
39Frida KarlssonLinköpings OK2:01:03+58:1615:10
Klara TollmarNyköpings OKej godkänd
Marie SpångmyrLeksands OKej godkänd
Ida ForsénTullinge SKej godkänd
Maria NordströmIFK Moras OKej godkänd
Klara AlmOK Linnéej start
Anette ÖnerudOK Ravinenej start
Linnea MartinssonJärla Orienteringej start
Karolin OhlssonJärla Orienteringej start

H20 Elit

11 460 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marius Thrane ØdumIFK Göteborg1:13:206:23
2Eskil KinnebergIFK Göteborg1:13:25+0:056:24
3Johan HögstrandMarkbygdens OK1:15:25+2:056:34
4Albin RidefeltOK Linné1:16:23+3:036:39
5Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:17:16+3:566:44
6Ivar LundanesFrol IL1:18:02+4:426:48
7Anton SjökvistStora Tuna OK1:18:28+5:086:50
8Joakim SvenskStora Tuna OK1:18:59+5:396:53
9Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:21:19+7:597:05
10Jakob AnderssonBredaryds SOK1:21:45+8:257:08
11Martin RegbornHagaby GOIF1:22:50+9:307:13
12Daniel Legenden MartinssonGöteborg-Majorna OK1:25:27+12:077:27
13Love SintringHagaby GOIF1:25:31+12:117:27
14Måns SandgrenOK Orion1:25:43+12:237:28
15Petter Næss BjørgulHalden SK1:26:39+13:197:33
16John PerssonIFK Göteborg1:27:11+13:517:36
17HUGO BOSS MattssoNSkåneslättens OL1:27:46+14:267:39
18Jakob EnmarkGävle OK1:28:05+14:457:41
19Linus RappIFK Moras OK1:28:47+15:277:44
20Oskar SvenssonFinspångs SOK1:29:20+16:007:47
21Fredrik IngelssonRehns BK1:29:31+16:117:48
22Ola SvahnIFK Moras OK1:29:41+16:217:49
23Henrik JonssonOK Rodhen1:29:45+16:257:49
24Andreas BerganderEksjö SOK1:30:42+17:227:54
25Fredrik MattssonOK Kåre1:33:04+19:448:07
26Anton HallorOK Tisaren1:33:48+20:288:11
27Love BerzellAttunda OK1:35:21+22:018:19
28Albin AnderssonMarkbygdens OK1:35:23+22:038:19
29Nils SpetzUlricehamns OK1:38:13+24:538:34
30Martin JanssonOK Rodhen1:38:29+25:098:35
31Kalle BergmanOK Ravinen1:38:52+25:328:37
32Joel LenellOK Ravinen1:40:28+27:088:46
33Viktor AntonssonEksjö SOK1:40:58+27:388:48
34Henrik HammasAttunda OK1:42:38+29:188:57
35Mattias EngströmSkåneslättens OL1:43:31+30:119:01
36Marcus JanssonKFUM Örebro OK1:44:03+30:439:04
37Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:44:18+30:589:06
38Christoffer OhlssonUddevalla OK1:44:35+31:159:07
39André SahlstenOK Ravinen1:45:56+32:369:14
40Niklas ÖsterlundUlricehamns OK1:46:11+32:519:15
41Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:46:29+33:099:17
42Fredrik ForsbergTullinge SK1:47:32+34:129:23
43Tobias MattssonTrollhättans SOK1:51:35+38:159:44
44Pontus PeterssonOK Orion1:56:42+43:2210:10
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marcus RamströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Edvard DavidssonOK Klemmingenej godkänd
Simon HedlundÄrla IFej godkänd
Andreas BergqvistStora Tuna OKej godkänd
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Fredrik EdénOK Kåreej godkänd
Erik JanssonKFUM Örebro OKej godkänd
Felix PalmgrenEksjö SOKej godkänd
Christian KollbergJärla Orienteringej start
Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OKej start
Jonas NordströmTullinge SKej start

D18 Elit

6 590 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SandbergSäterbygdens OK59:309:01
2Johanna ErlandssonOK Skogsfalken1:01:36+2:069:20
3Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:03:29+3:599:37
4Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK1:03:38+4:089:39
5Elin SvenssonNässjö OK1:03:40+4:109:39
6Amanda HanssonBredaryds SOK1:04:29+4:599:47
7Johanna SkogumMarkbygdens OK1:05:08+5:389:53
8Amilia BjörklundSävedalens AIK1:05:33+6:039:56
9Amanda ThellsénOK Roxen1:05:43+6:139:58
10Linnea SundströmOK Renen1:05:48+6:189:59
11Linda LindkvistLeksands OK1:06:02+6:3210:01
12Julia OhlssonUddevalla OK1:06:26+6:5610:04
13Linnea AdolfssonTullinge SK1:06:35+7:0510:06
14Hilda ForsgrenTäby OK1:06:37+7:0710:06
15Moa Leijon-LindHaninge SOK1:07:52+8:2210:17
16Tove LagerbergOK Södertörn1:07:57+8:2710:18
17Moa EnmarkGävle OK1:08:34+9:0410:24
18Lisa RisbyOK Kåre1:08:37+9:0710:24
19Laura DAngeloAttunda OK1:08:54+9:2410:27
20Erika LindqvistSävedalens AIK1:09:01+9:3110:28
21Julia DahlHjärnarps GH OL1:09:21+9:5110:31
22Agnes LeoBredaryds SOK1:10:47+11:1710:44
23Jenny ErikssonOK Kåre1:12:27+12:5710:59
24Malin LeanderssonOK Tyr1:12:33+13:0311:00
25Alice HugossonSundsvalls OK1:13:54+14:2411:12
26Anna Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK1:14:02+14:3211:14
27Hedvig MarkgrenTäby OK1:14:04+14:3411:14
28Elin OlssonTibro OK1:14:21+14:5111:16
29Elin HögstrandMarkbygdens OK1:14:36+15:0611:19
30Sofie SvenssonVimmerby OK1:14:51+15:2111:21
31Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:15:14+15:4411:24
32Frida HedinHjärnarps GH OL1:15:44+16:1411:29
33Katarina HammasAttunda OK1:15:52+16:2211:30
34Emma BacklundSäterbygdens OK1:16:15+16:4511:34
35Lina LångStora Tuna OK1:16:32+17:0211:36
36Josefine KlintbergEksjö SOK1:17:00+17:3011:41
37Nathalie RyghOK Tisaren1:17:04+17:3411:41
38Johanna HolménHelsingborgs SOK1:17:22+17:5211:44
39Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL1:17:29+17:5911:45
40Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:18:00+18:3011:50
41Agnes AdolfssonVimmerby OK1:18:27+18:5711:54
42Channa LönneSkarpnäcks OL1:18:58+19:2811:58
43Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:22:24+22:5412:30
44Maja AnderssonOK Orion1:24:49+25:1912:52
45Ellen ReimerTormestorps IF1:25:16+25:4612:56
46Olivia KollbergEksjö SOK1:25:43+26:1313:00
47Linnea WahlgrenSjövalla FK1:29:25+29:5513:34
48Ebba AskeljungOK Klemmingen1:29:38+30:0813:36
49Maria JohanssonTorsås OK1:30:36+31:0613:44
50Linnea ÖstergrenVäxjö OK1:32:35+33:0514:02
51Amanda JacobssonDegerfors OK1:33:26+33:5614:10
52Anna LindeOK Linné1:37:32+38:0214:48
53Sofie GustafssonOK Tyr1:38:36+39:0614:57
54Lovisa SvenssonOK Klemmingen1:41:28+41:5815:23
Helena MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Lisa LindgrenStora Tuna OKej godkänd
Sofia ForngrenOK Enenej godkänd
Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Amanda HolmgrenVittjärvs IKej godkänd
Hilda MattssonJärla Orienteringej godkänd

H18 Elit

9 540 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö1:05:506:54
2Mandus RidefeltOK Linné1:08:23+2:337:10
3Jens WängdahlNyköpings OK1:08:29+2:397:10
4Thor NørskovIFK Göteborg1:08:46+2:567:12
5Daniel WejåsNyköpings OK1:09:00+3:107:13
6Emil SvenskStora Tuna OK1:09:45+3:557:18
7Anton JohanssonOK Orion1:10:00+4:107:20
8Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK1:10:12+4:227:21
9Simon SmedbergOK Skogsfalken1:10:43+4:537:24
10Marcus BerggrenNyköpings OK1:11:32+5:427:29
11Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:11:55+6:057:32
12Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:12:25+6:357:35
13Philip PålssonSkåneslättens OL1:13:43+7:537:43
14Ludwig LjungqvistKexholms SK1:14:06+8:167:46
15Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF1:15:05+9:157:52
16Einar JohanssonLinköpings OK1:15:32+9:427:55
17Jonatan AronssonOK Tisaren1:15:42+9:527:56
18Erik AnderssonOK Orion1:16:28+10:388:00
19Didrik HallNyköpings OK1:16:43+10:538:02
20Michal HubacekOK Tisaren1:16:57+11:078:03
21Erik BomanGävle OK1:17:00+11:108:04
22Leif SvenssonOK Tisaren1:17:09+11:198:05
23Oskar AnderssonOK Gynge1:17:24+11:348:06
24Daniel NilssonNyköpings OK1:18:12+12:228:11
25Erik KarlssonMålilla OK1:18:52+13:028:16
26Jens RönnolsTäby OK1:18:59+13:098:16
27Martin GelinderAttunda OK1:20:19+14:298:25
28Simon HectorSnättringe SK1:20:58+15:088:29
29Elias ÖhgrenOK Kåre1:21:07+15:178:30
30Erik LenningSkåneslättens OL1:21:24+15:348:31
31Ola BrönnhedenNyköpings OK1:21:43+15:538:33
32Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:21:48+15:588:34
33Niklas AldénOK Linné1:21:50+16:008:34
34Victor FlingmarkUddevalla OK1:21:53+16:038:34
35Simon SkogmanMarkbygdens OK1:21:55+16:058:35
36Marcus SvenssonSkåneslättens OL1:21:56+16:068:35
37Karl DannbringSkåneslättens OL1:23:27+17:378:44
38Oskar AndrénOK Tisaren1:24:09+18:198:49
39Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:24:30+18:408:51
40Erik SköldLinköpings OK1:26:07+20:179:01
41Rasmus ElmertoftNorbergs OK1:26:19+20:299:02
42Janis SarsOK Klemmingen1:27:05+21:159:07
43Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:27:09+21:199:08
44Axel WrådheAttunda OK1:29:55+24:059:25
45Simon FröjdSnättringe SK1:30:19+24:299:28
46Tiemo SchrammSnättringe SK1:31:58+26:089:38
47Oskar SandbergSäterbygdens OK1:33:08+27:189:45
48Lennart JohanssonNyköpings OK1:34:32+28:429:54
49Jesper LundHaninge SOK1:35:17+29:279:59
50Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:37:16+31:2610:11
51Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:41:35+35:4510:38
52Lucas WändelLunds OK1:41:50+36:0010:40
53Conrad TingströmOK Klemmingen1:43:19+37:2910:49
54Oscar VagmanOK Klemmingen1:45:36+39:4611:04
Petter JohanssonLinköpings OKej godkänd
Krister KölzowOK Ravinenej godkänd
Albin SjöhedGävle OKej godkänd
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Eric HanssonNässjö OKej godkänd
Jonas RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarnaej godkänd

H18 Elit 2

7 450 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik AhnlénOK Hammaren59:317:59
2Aidan SmithOK Ravinen1:00:02+0:318:03
3Niklas GustafssonOK Tisaren1:00:16+0:458:05
4Carl BomanVästerås SOK1:01:28+1:578:15
5Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:01:53+2:228:18
6Oskar SvenssonOK Tyr1:02:16+2:458:21
7Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK1:02:19+2:488:21
8Henrik AnderssonBredaryds SOK1:02:54+3:238:26
9Johan SandlundOK Njudung1:04:45+5:148:41
10Markus WallinStora Tuna OK1:05:49+6:188:50
11Anton OddmoHärlövs IF1:06:41+7:108:57
12Chris NashOK Ravinen1:08:00+8:299:07
13Anton PhilipssonMarkaryds FK1:08:03+8:329:08
14Simon BradburyOK Ravinen1:09:32+10:019:20
15Jonas Falck WeberEksjö SOK1:09:48+10:179:22
16Rasmus LarssonOK Alehof1:11:00+11:299:31
17Torsten MolitorKatrineholms OK1:11:01+11:309:31
18Chris OwensOK Ravinen1:11:25+11:549:35
19Andreas HultqvistTullinge SK1:11:40+12:099:37
20Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:11:55+12:249:39
21Zac FieldOK Ravinen1:12:29+12:589:43
22Jack BenhamOK Ravinen1:12:31+13:009:44
23Johan VavrysOK Tisaren1:12:52+13:219:46
24Mattew ElkingtonOK Ravinen1:12:57+13:269:47
25Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL1:13:45+14:149:53
26Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb1:13:49+14:189:54
27Anton PerssonMarkaryds FK1:14:16+14:459:58
28Albin DetterfeltLinköpings OK1:14:39+15:0810:01
29Jack MillarOK Ravinen1:14:51+15:2010:02
30Andrew LindsayOK Ravinen1:15:19+15:4810:06
31Gabriel AnderssonUlricehamns OK1:15:30+15:5910:08
32Tintin KarlbergTullinge SK1:16:18+16:4710:14
33Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:16:34+17:0310:16
34Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK1:16:38+17:0710:17
35Simon AnderssonOK Rodhen1:17:15+17:4410:22
36Ben MaliphantOK Ravinen1:17:58+18:2710:27
37Matthew PenellumOK Ravinen1:18:06+18:3510:28
38Joakim ByströmJärfälla OK1:19:59+20:2810:44
39Anton BlomIK Uven1:20:11+20:4010:45
40Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:23:43+24:1211:14
41Gustav SandstedtEksjö SOK1:25:17+25:4611:26
42Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL1:26:40+27:0911:37
43Glen BalesOK Kåre1:28:34+29:0311:53
44John OckendenOK Ravinen1:29:35+30:0412:01
Chris YoungOK Ravinenej godkänd
Johan ForsgrenOK Kåreej godkänd
Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OLej godkänd
Harald HenrikssonJärla Orienteringej start
David MellinSundbybergs IKej start
Michael SiemmeisterEksjö SOKej start
Henrik PetterssonVästerviks OKej start
Simon LundinFinspångs SOKej start
Rasmus SvantessonHjärnarps GH OLej start

D18 Elit 2

6 070 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Florence HainesOK Ravinen57:159:25
2Sanna SkoogKils OK1:01:11+3:5610:04
3Josefin WallenhammarHagaby GOIF1:05:11+7:5610:44
4Stina BergHelsingborgs SOK1:06:50+9:3511:00
5Ros ShepherdOK Ravinen1:07:02+9:4711:02
6Rona LindsayOK Ravinen1:07:47+10:3211:10
7Katie ReynoldsOK Ravinen1:07:51+10:3611:10
8Moa OlssonÖrkelljunga FK1:08:10+10:5511:13
9Frida DanielssonVimmerby OK1:08:20+11:0511:15
10Ellinor FryxellTullinge SK1:08:35+11:2011:17
11Anne HanssonMarkbygdens OK1:10:02+12:4711:32
12Madeleine AttforsSävedalens AIK1:11:13+13:5811:43
13Lydia MartinssonOK Tyr1:12:23+15:0811:55
14Angelica JörnlingEksjö SOK1:13:15+16:0012:04
15Rosie WatsonOK Ravinen1:14:25+17:1012:15
16Filippa SpånérSävedalens AIK1:14:27+17:1212:15
17Josefin AnderssonMarkbygdens OK1:14:58+17:4312:21
18Tamsin MoranOK Ravinen1:16:31+19:1612:36
19Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen1:16:35+19:2012:37
20Cecilia ImarkTullinge SK1:16:53+19:3812:39
21Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:17:08+19:5312:42
22Sara SchmidtTrollhättans SOK1:19:02+21:4713:01
23Malin EngströmOK Kåre1:21:32+24:1713:25
24Lucy ThravesOK Ravinen1:21:47+24:3213:28
25Bettina HoelgaardÄrla IF1:23:16+26:0113:43
26Julia MattssonTrollhättans SOK1:24:27+27:1213:54
27Bryony HardingOK Ravinen1:25:56+28:4114:09
28Emma KällTumba-Mälarhöjden OK1:26:21+29:0614:13
29Rachel CollinsOK Ravinen1:29:48+32:3314:47
30Jessica LevinOK Tyr1:43:15+46:0017:00
31Matilda StenssonHelsingborgs SOK1:49:40+52:2518:04
32Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:52:37+55:2218:33
Emilia AnderssonVimmerby OKej godkänd
Joséphine RegnellVäxjö OKej godkänd
Eva AdolfssonVimmerby OKej godkänd
Frida PerssonIFK Moras OKej start

D21

6 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida BakkmanSOK Viljan1:00:028:37
2Johanna SvenssonOK Hällen1:03:57+3:559:11
3Anne EdwardsOK Ravinen1:06:37+6:359:34
4Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:07:09+7:079:38
5Charlotte LindkvistLeksands OK1:08:05+8:039:46
6Fredrika VångellLinköpings OK1:08:26+8:249:49
7Evelina EricssonSöders SOL Tyresö1:15:01+14:5910:46
8Sofia LönnkvistTullinge SK1:15:57+15:5510:54
9Michelle SpillarOK Ravinen1:24:31+24:2912:08
Kristina AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej start
Jenny LönnkvistTullinge SKej start

H21

10 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen1:03:536:16
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:21+1:286:24
3Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:06:33+2:406:31
4Olle KaleredOK Denseln1:06:56+3:036:34
5Emil AnderssonÄrla IF1:07:54+4:016:39
6Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:08:00+4:076:40
7Tomas StenströmOK Linné1:09:31+5:386:49
8Johan AronssonOK Tisaren1:09:57+6:046:51
9David LingforsOK Linné1:10:07+6:146:52
10Markus AdolfssonLinköpings OK1:12:52+8:597:09
11Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn OF1:14:40+10:477:19
12Peter LöfåsStora Tuna OK1:15:10+11:177:22
13Martin HärbergJärla Orientering1:16:03+12:107:27
14Tommy SöderbergOK Hällen1:16:34+12:417:30
15Dave SchorahOK Ravinen1:16:36+12:437:31
16Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:17:01+13:087:33
17Niklas WraneSöders SOL Tyresö1:18:51+14:587:44
18Joakim IngelssonOK Hammaren1:19:17+15:247:46
19Olle KarlssonTullinge SK1:19:30+15:377:48
20Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF1:19:46+15:537:49
21Johan KärrströmTullinge SK1:21:04+17:117:57
22Erik MattssonJärla Orientering1:25:24+21:318:22
23John HartleyOK Ravinen1:32:24+28:319:04
24Pär SvenssonSöders SOL Tyresö1:53:29+49:3611:08
25Ben WindsorOK Ravinen2:29:31+1:25:3814:40
Jon MarsdenOK Ravinenej godkänd
Johan CarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Emil HammarströmOK Måsenej start
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OFej start
Jonas FagerholmSöderhamns OKej start
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej start

D21 Kort

5 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergOK Hällen46:209:06
2Frida AnderssonFalkenbergs OK57:45+11:2511:20
3Karin MalmbergKvarnsvedens GOIF OK58:49+12:2911:33
4Lotta NilssonOK Alehof1:02:47+16:2712:20
5Karin ElfvingDomnarvets GOIF1:03:15+16:5512:25
6Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen1:24:11+37:5116:32
7Christine JonesOK Ravinen1:57:10+1:10:5023:01

H21 Kort

8 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KammargårdenBjörkfors GOIF1:29:4210:52
Nick BarrableOK Ravinenej godkänd

D18

5 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida NilssonOK Gripej godkänd

H17-20

5 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip MagnussonStora Tuna OK1:13:3814:41

D16

4 330 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandrine MüllerGävle OK40:459:24
2Matilda DammvikStora Tuna OK41:47+1:029:38
3Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF42:48+2:039:53
4Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF43:04+2:199:56
5Amanda Falck WeberFarumTisvilde OK44:09+3:2410:11
6Tilda JohanssonOK Orion45:46+5:0110:34
7Rebecka HylanderNyköpings OK47:36+6:5110:59
8Melina CarlssonStora Tuna OK48:04+7:1911:06
9Sara TynongTullinge SK48:19+7:3411:09
10Kristin BomanGävle OK48:50+8:0511:16
11Magdalena van de VoordeTullinge SK49:03+8:1811:19
12Anna LångStora Tuna OK50:05+9:2011:33
13Sophie ErikssonÄrla IF57:45+17:0013:20
14Hanna BarkegrenStora Tuna OK58:03+17:1813:24
15Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF58:18+17:3313:27
16Amanda DelvènNyköpings OK59:28+18:4313:44
17Ebba LindmarkOK Hällen1:06:30+25:4515:21
18Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen1:10:24+29:3916:15
19Sara MagnussonOK Måsen1:56:36+1:15:5126:55
Hanna AspforsStora Tuna OKej start
Linnea WejåsNyköpings OKej start
Alice TörnlundOK Södertörnej start

H16

5 010 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas SundqvistTullinge SK40:047:59
2Arvid HenrikssonJärla Orientering40:13+0:098:01
3Emil AnderssonTullinge SK41:33+1:298:17
4Jesper KullinOK Tyr41:39+1:358:18
5Filip JacobssonDegerfors OK42:27+2:238:28
6Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL42:47+2:438:32
7Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF43:37+3:338:42
8David StigsmarkStora Tuna OK45:54+5:509:09
9Fredrik MalmforsOK Denseln46:31+6:279:17
10Andreas ZeijlonOK Hällen47:51+7:479:33
11Emil ThellsénOK Roxen47:53+7:499:33
12Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF49:11+9:079:49
13Daniel BengtssonTullinge SK49:13+9:099:49
14Håkan PalmOK Klemmingen50:01+9:579:59
15Edvin SmedbergOK Skogsfalken50:52+10:4810:09
16Theo ÖstlundSträngnäs-Malmby OL51:07+11:0310:12
17Anton BlomdahlTullinge SK52:45+12:4110:31
18Olle LindgrenKFUM Örebro OK55:15+15:1111:01
19Fredrik PerssonDomnarvets GOIF56:02+15:5811:11
20Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL59:23+19:1911:51
21Oskar KarlssonÄrla IF1:02:08+22:0412:24
22Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:03:17+23:1312:37
Fredrik WallinStora Tuna OKej start
Joel PetterssonTullinge SKej start

D16 Kort

3 790 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ella Dixon-KassmanNyköpings OKej start

H16 Kort

3 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias KrookOK Älvsjö-Örby1:04:4017:03

D14

3 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL34:409:08
2Märta SkogTullinge SK34:57+0:179:13
3Julia ErikssonOK Kolmården36:41+2:019:40
4Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering37:24+2:449:52
5Stina BayardStora Tuna OK40:50+6:1010:46
6Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna43:22+8:4211:26
7Moa HedegårdOK Kolmården45:59+11:1912:07
8Emma JanssonStora Tuna OK47:26+12:4612:30
9Jonna ForsOK Grip47:41+13:0112:34
10Elsa AnderssonDomnarvets GOIF47:53+13:1312:38
11Frida ForsbergTullinge SK52:39+17:5913:53
12Ebba LeicktTullinge SK57:46+23:0615:14
13Caroline LängheimTullinge SK1:04:04+29:2416:54
14Hanna TynongTullinge SK1:17:32+42:5220:27
15Alva RasmussenNyköpings OK1:22:33+47:5321:46
Norea ÖstlundSträngnäs-Malmby OLej start

H14

3 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SvenskStora Tuna OK27:167:11
2Olle AnderssonTullinge SK27:48+0:327:20
3Simon ImarkTullinge SK28:08+0:527:25
4Gustaf SundbüeOK Hällen30:29+3:138:02
5Rikard HolmströmVästerbergslagens OL31:04+3:488:11
6Henning SjökvistStora Tuna OK37:11+9:559:48
7Fritjof AxelssonFK Göingarna40:09+12:5310:35
8Johan WehlinSkogspojkarnas OK43:37+16:2111:30
9Simon LarssonOK Hällen43:49+16:3311:33
10Jonathan EnvallTumba-Mälarhöjden OK45:32+18:1612:00
11Olle SkogTullinge SK47:39+20:2312:34
12Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF48:19+21:0312:44
13Oskar EngmanNyköpings OK56:20+29:0414:51
14Albin TranbergTullinge SK59:34+32:1815:43
15Felix Tiderman BjörkblomSöders SOL Tyresö1:10:32+43:1618:36
16Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:24:12+56:5622:12
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Jonatan MöllerAlmby IKej start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej start

H14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilhelm ErikssonÄrla IF54:2619:47

D12

2 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL33:1812:06
2Sofie OhlssonÄrla IF38:07+4:4913:51
3Linnea NilssonNyköpings OK38:49+5:3114:06
4Lovisa LängheimTullinge SK40:36+7:1814:45
5Astrid HenrikssonJärla Orientering45:22+12:0416:29
6Emma ErikssonOK Kolmården51:52+18:3418:51
7Heidi ForsOK Grip1:04:49+31:3123:34
8Linnea GustafssonOK Hällen1:05:12+31:5423:42
9Frida ZeijlonOK Hällen1:27:16+53:5831:44
10Nora StålbergOK Hällen1:56:54+1:23:3642:30
Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start

H12

2 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl CarlssonNyköpings OK21:097:41
2Albin AnderssonTullinge SK23:28+2:198:32
3Ludvig EkNyköpings OK29:00+7:5110:32
4Lasse falck WeberFarumTisvilde OK31:07+9:5811:18
5Sverre NarumOL Vallset/Stange38:00+16:5113:49
6Felix Lindell ÖhmanOK Måsen42:06+20:5715:18
7Gustaf HedegårdOK Kolmården42:59+21:5015:37
8Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF45:24+24:1516:30
9Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby48:19+27:1017:34
Isak EricssonNyköpings OKej godkänd
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Olle LindeborgOK Gripej start

H12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WallströmNyköpings OK23:1510:42

D10

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina HolmströmVästerbergslagens OL24:2911:16
2Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL25:00+0:3111:31
3Nadja Dixon-KassmanNyköpings OK27:45+3:1612:47
4Matilda LarssonOK Hällen28:19+3:5013:02
5Hilda AxelssonFK Göingarna29:01+4:3213:22
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Josefin HersénTullinge SKej start
Karin KallhaugeSnättringe SKej start
Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFej start

H10

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK14:066:29
2Philip CarlssonNyköpings OK15:32+1:267:09
3David BorgSödertälje-Nykvarn OF17:55+3:498:15
4Fredrik GlänneforsSöders SOL Tyresö19:03+4:578:46
5Alfred LängheimTullinge SK20:39+6:339:30
6Mathias OhlssonÄrla IF23:32+9:2610:50
7Nils WestlundTrosabygdens OK24:00+9:5411:03
8Oskar KällmanOK Hällen25:16+11:1011:38
9Tobias SjöstedtOK Måsen26:52+12:4612:22
10Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby35:04+20:5816:09
Simon MöllerAlmby IKej start
Anton BörjessonOK Måsenej start
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start
Adam BrattTullinge SKej start
Albin FalkNyköpings OKej start

D35

6 050 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kicki SkogTullinge SKej start
Gunilla MöllerAlmby IKej start

H35

8 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:10:278:32
Henrik TrofastTullinge SKej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D40

5 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta ErikssonOK Kolmården52:3210:19
2Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF52:38+0:0610:20
3Kerstin ImarkTullinge SK54:53+2:2110:46
4Eva GustavssonHellas Orientering56:02+3:3011:00
5Maria WallströmNyköpings OK56:51+4:1911:10
6Lotta Thureson GibergHellas Orientering59:33+7:0111:41
7Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:01:39+9:0712:06
8Kristina ForsOK Grip1:07:34+15:0213:16
9Carina RegbornHagaby GOIF1:09:49+17:1713:42
10Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:12:06+19:3414:09
11Annika OhlssonÄrla IF1:29:30+36:5817:35
12Lena ErlandssonOK Södertörn1:35:18+42:4618:43
13Lisa LeicktTullinge SK1:47:46+55:1421:10
Carin RosénGustavsbergs OKej godkänd
Gith ThellsénOK Roxenej godkänd
Anna-Karin MattsonTrollhättans SOKej godkänd
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start
Marika Nylund EkNyköpings OKej start

H40

7 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF50:336:48
2Per EkNyköpings OK50:47+0:146:50
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK57:04+6:317:41
4Calle BohmanHellas Orientering58:11+7:387:50
5Kenneth JönssonTullinge SK1:04:17+13:448:39
6Henrik ErlandssonOK Södertörn1:10:28+19:559:29
7Peter ForsOK Grip1:13:23+22:509:53
8Patrik BlombergIK Standard1:13:41+23:089:55
9Ingemar MagnussonOK Måsen1:17:07+26:3410:23
10Jesper HanssonOK Södertörn1:17:57+27:2410:30
11Christer ErikssonOK Kolmården1:18:04+27:3110:31
12Mikael LarssonOK Hällen1:18:15+27:4210:32
13Ola CarlssonStora Tuna OK1:19:51+29:1810:45
14Tomas GlanshedIFK Enskede1:38:10+47:3713:13
Jonas MöllerAlmby IKej start

D45

4 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne AnderssonTullinge SK40:598:47
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK44:29+3:309:32
3Monica HatlenTullinge SK47:49+6:5010:15
4Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL47:54+6:5510:16
5Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL48:21+7:2210:22
6Christina SmedbergOK Skogsfalken48:27+7:2810:23
7Karin SvenskStora Tuna OK51:47+10:4811:06
8Monica BomanGävle OK53:19+12:2011:26
9Gunilla BomanVästerås SOK56:04+15:0512:01
10Carina SandbergSäterbygdens OK57:33+16:3412:20
11Annika ArdellOK Rodhen58:17+17:1812:30
12Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK59:18+18:1912:43
13Pirkko HammarströmOK Måsen1:02:35+21:3613:25
14Camilla LarssonOK Hällen1:03:17+22:1813:34
15Camilla WallinStora Tuna OK1:08:15+27:1614:38
16Nina SchmidtTrollhättans SOK1:09:16+28:1714:51
17Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:13:39+32:4015:48
18Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:21:45+40:4617:32
Åsa Wadensjö-LeoBredaryds SOKej godkänd

H45

6 470 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK44:596:57
2Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF45:29+0:307:01
3Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF45:46+0:477:04
4Hans SundqvistTullinge SK46:42+1:437:13
5Lars LönnkvistTullinge SK47:07+2:087:16
6Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF50:10+5:117:45
7Lars NordinSundsvalls OK51:12+6:137:54
8Ulf KallhaugeSnättringe SK51:23+6:247:56
9Rikard ImarkTullinge SK52:05+7:068:02
10Jörgen AxelssonTullinge SK52:51+7:528:10
11Jan CarlssonSöders SOL Tyresö53:01+8:028:11
12Anders ThuresonHellas Orientering54:43+9:448:27
13Mats FryxellTullinge SK55:29+10:308:34
14Johan MarkstedtOK Södertörn55:54+10:558:38
15Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL56:17+11:188:41
16Leif TynongTullinge SK56:23+11:248:42
17Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL56:44+11:458:46
18Per SandbergSäterbygdens OK57:07+12:088:49
19Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF57:17+12:188:51
20Janne MattssonTrollhättans SOK57:47+12:488:55
21Tim Falck WeberFarumTisvilde OK58:03+13:048:58
22Micke WallströmNyköpings OK58:08+13:098:59
23Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL59:04+14:059:07
24Jörgen HectorSnättringe SK1:01:38+16:399:31
25Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL1:01:56+16:579:34
26Per CarlssonNyköpings OK1:02:17+17:189:37
27Stefan ThellsénOK Roxen1:02:29+17:309:39
28Tomas HultqvistTullinge SK1:03:49+18:509:51
29Ola HenrikssonJärla Orientering1:03:50+18:519:51
30Mats GunnemyrSöders SOL Tyresö1:08:23+23:2410:34
31Lars GreilertHaninge SOK1:08:43+23:4410:37
32Lars JacobssonDegerfors OK1:08:58+23:5910:39
33Stefan SpetzUlricehamns OK1:09:30+24:3110:44
34Björn LindgrenKFUM Örebro OK1:11:36+26:3711:03
35Mats KällTumba-Mälarhöjden OK1:12:38+27:3911:13
36Rudolf HersénTullinge SK1:13:40+28:4111:23
37Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:14:04+29:0511:26
38Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:22:22+37:2312:43
39Per AnderssonUlricehamns OK1:28:09+43:1013:37
Johan HammarströmOK Måsenej godkänd
Lars SvantessonHjärnarps GH OLej start
Kent BörjessonOK Måsenej start
Ian HamiltonNyköpings OKej start
Torbjörn JohansonOK Södertörnej start
Per CarlbergVallentuna-Össeby OLej start

D50

3 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro LönnkvistTullinge SK41:5510:31
2Åsa SundbergOK Södertörn44:30+2:3511:10
3Lena RisbyOK Ravinen44:57+3:0211:17
4EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF51:17+9:2212:53
5Anna-Karin OhlssonTullinge SK53:37+11:4213:28
6Lena JanssonGarphyttans IF55:10+13:1513:51
7Helen GlänneforsSöders SOL Tyresö56:39+14:4414:14
8Karin ForsbergTullinge SK1:00:53+18:5815:17
9Kerstin OhlssonHaninge SOK1:01:27+19:3215:26
10Elisabet MånssonOK Löftan1:11:38+29:4317:59
11Virve BergBromma-Vällingby SOK1:31:34+49:3923:00
Vivianne AxtonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Maria BrattTullinge SKej godkänd
Maggan BogstedtTullinge SKej start
Marie LarssonKöping-Kolsva OKej start

H50

6 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistJärfälla OK45:067:27
2Christer SkoogKils OK49:10+4:048:07
3Peo SvenskStora Tuna OK49:59+4:538:15
4Ulf ErikssonStora Tuna OK51:29+6:238:30
5Reinert HallorOK Tisaren53:45+8:398:53
6Håkan SchmidtTrollhättans SOK54:04+8:588:56
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF54:27+9:219:00
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK54:53+9:479:04
9Karl OlssonTibro OK55:36+10:309:11
10Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF55:42+10:369:12
11Ingvar BlombergNyköpings OK56:10+11:049:17
12Björn LönneSkarpnäcks OL57:49+12:439:33
13Per-Arne ForsbergTullinge SK58:16+13:109:37
14Ulf HylanderNyköpings OK58:17+13:119:38
15Anders SkogTullinge SK59:15+14:099:47
16Stefan GustafssonOK Hällen1:04:23+19:1710:38
17Christer MannfolkUlricehamns OK1:06:34+21:2811:00
18Werner KöhlerTullinge SK1:11:37+26:3111:50
19Lasse LarssonSnättringe SK1:13:50+28:4412:12
20Per ErlandssonOK Skogsfalken1:36:05+50:5915:52
21Tore TjernlundOK Vilse 871:51:25+1:06:1918:24
Anders LindeborgOK Gripej start

D55

3 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger OnsbringEskilstuna OL45:3111:26
2Maria KärrströmTullinge SK56:56+11:2514:18
3Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF1:03:08+17:3715:51
4Helena BachmanTäby OK1:07:52+22:2117:03
Yvonne CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Margareta AnderssonHellas Orienteringej start

H55

5 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter RasmussenNyköpings OK43:578:28
2Per Ove WallénTäby OK44:08+0:118:30
3Carl BachmanTäby OK47:38+3:419:10
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL48:15+4:189:17
5Mikael ByströmJärfälla OK48:19+4:229:18
6Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF50:45+6:489:46
7Göran OhlssonTullinge SK51:47+7:509:58
8Per FribergÄrla IF52:59+9:0210:12
9Bengt KärrströmTullinge SK53:28+9:3110:18
10Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK54:44+10:4710:32
11Anders BergBromma-Vällingby SOK56:47+12:5010:56
12Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby59:27+15:3011:27
13Ove EricssonNyköpings OK1:04:53+20:5612:30
14Bo MånssonOK Löftan1:26:12+42:1516:36
Lennart HävrénTullinge SKej godkänd
Bo DavidssonSolna OKej start
Håkan ErikssonUmeå OKej start

D60

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF54:2515:32
2Ulla LindellOK Hällen58:56+4:3116:50
3Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:00:22+5:5717:14
4Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:08:52+14:2719:40
5Marianne SellgrenSigtuna OK1:15:30+21:0521:34
6Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:19:40+25:1522:45
Christina Karlsson ÖbergOK Hällenej start

H60

5 090 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans AurellGävle OK48:259:30
2Ingemar GardSöders SOL Tyresö48:51+0:269:35
3Gunnar EhnTullinge SK53:13+4:4810:27
4Ingemar LarssonTullinge SK56:16+7:5111:03
5Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:03:36+15:1112:29
6Ingemar LindqvistSnättringe SK1:08:20+19:5513:25
7Mats KågesonLerums SOK1:11:50+23:2514:06
8Bo NorbäckTullinge SK1:15:14+26:4914:46
9Billy JakobssonÅkers IF1:16:30+28:0515:01
10Olle ArmanNyköpings OK1:19:51+31:2615:41
11Jörgen WidlundNynäshamns OK1:21:59+33:3416:06
12Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:22:27+34:0216:11
Kent PåledalSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Rolf KarlssonOK Hällenej start
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evy NordSödertälje IF49:4814:13
2Inga JohanssonNyköpings OK49:51+0:0314:14
3Sonja JedarÅkers IF51:58+2:1014:50
4Maria EhnTullinge SK53:03+3:1515:09
5Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:04:29+14:4118:25
6Berit EdengrenNyköpings OK1:11:55+22:0720:32
Solveig TjernbergSödertälje IFej godkänd
Ann-Christine EkNyköpings OKej godkänd
Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej start
Inger HellqvistNyköpings OKej start

H65

4 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF47:0410:06
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK47:10+0:0610:07
3Rolf SkoglundHellas Orientering48:48+1:4410:28
4Anders SellgrenSigtuna OK50:58+3:5410:56
5Leif MagnussonSkogsluffarnas OK52:13+5:0911:12
6Lennart PetterssonBjörkfors GOIF56:06+9:0212:02
7Bengt JönssonÅkers IF1:01:16+14:1213:08
8Curt CarlssonNyköpings OK1:02:07+15:0313:19
9Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:04:28+17:2413:50
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:10:06+23:0215:02
11Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:15:24+28:2016:10
12Kjell BlombergIK Standard1:25:44+38:4018:23
13Örjan KampegårdOK Södertörn1:35:57+48:5320:35
Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Roland NymanSnättringe SKej start
Sverre JonssonOK Ravinenej start
Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej start
Hans ErikssonHellas Orienteringej start

D70

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt EricsonHammarby IF OF52:3917:12
2Gunnel GranqvistNynäshamns OK55:25+2:4618:06
3Solveig DillmanHammarby IF OF58:40+6:0119:10
Harriet KarlssonOK Gripej godkänd
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

H70

4 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt ThorénNyköpings OK46:5411:36
2Benny BogstedtTullinge SK52:17+5:2312:56
3Lennart KarlssonOK Grip54:45+7:5113:33
4Sune LindellOK Hällen1:04:34+17:4015:58
5Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:04:38+17:4415:59
Lars NordSödertälje IFej godkänd
Lennart SchweitzOK Gripej start
Mats JodalGöteborg-Majorna OKej start

D75

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karin CarlssonNyköpings OKdiskvalificerad
Gunnel JunegardOK Södertörnej godkänd

H75

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF55:1515:36
2Lennart StenbergStigfinnarna1:17:56+22:4122:00
Nils TjernbergSödertälje IFej godkänd
Georg EkströmHellas Orienteringej start

H80

3 060 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Yngve HedbergSnättringe SKej start

U1

2 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip HatlenTullinge SK23:3911:09
2Wilma LeicktTullinge SK39:32+15:5318:38
3Miranda FredrikssonNyköpings OK45:50+22:1121:37
4Tove ErlandssonOK Södertörn1:14:07+50:2834:57
5Niklas ErlandssonOK Södertörn1:24:01+1:00:2239:37
Hampus HatlenTullinge SKej godkänd
Odin EkNyköpings OKej start
Alicia KallhaugeSnättringe SKej start
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start

U2

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica RosbergOK Älvsjö-Örby26:4112:17
2Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF28:34+1:5313:09
3Emil WallströmNyköpings OK31:02+4:2114:18
4Alice EkNyköpings OK31:15+4:3414:24
5Katja LeicktTullinge SK50:38+23:5723:20
6Gustav NorbergOK Hällen1:13:58+47:1734:05
Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Sanna StarborgOK Älvsjö-Örbyej start
Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start

Inskolning

2 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hjalmar AxelssonFK Göingarnafullföljt
My BerglundTullinge SKfullföljt
Albin BlomkvistOK Klemmingenfullföljt
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johanna CronaOK Södertörnfullföljt
Marie CronaOK Södertörnfullföljt
Chalie FasthBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Hampus GlanshedIFK Enskedefullföljt
Moa GlanshedIFK Enskedefullföljt
Carl HedegårdOK Kolmårdenfullföljt
Annika KällmanOK Hällenfullföljt
Nora NordlundLeksands OKfullföljt
Edvin WollbrandTullinge SKfullföljt
Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen 1

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes FasthBoxholm-Mjölby OL49:2522:46
Axel BårströmOK Klemmingenej godkänd
Magnus HedegårdOK Kolmårdenej godkänd

Öppen 2

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia BomanVästerås SOK47:3712:35

Öppen 3

2 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie Loise BårströmOK Klemmingen52:5019:12
2Love RasmussenNyköpings OK1:06:25+13:3524:09
2Maria RasmussenNyköpings OK1:06:25+13:3524:09
4Kicki ErikssonNyköpings OK1:12:32+19:4226:22
5Grazyna Van de VoordeTullinge SK1:15:29+22:3927:26
6Ingela OlssonUddevalla OK1:17:36+24:4628:13
7Isak BårströmOK Klemmingen1:21:27+28:3729:37
8Eva KampegårdOK Södertörn1:45:58+53:0838:32
Niklas KronhelmOK Måsenej godkänd
Ingela HersénTullinge SKej godkänd
Catrine HylanderNyköpings OKej godkänd
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen 4

5 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JanssonOK Klemmingen1:21:2716:09
2Annika HallNyköpings OK1:31:51+10:2418:13
3Thomas KronhelmOK Måsen1:47:11+25:4421:15

Öppen 5

3 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert HagströmEskilstuna OL45:0511:53
2Mikael UndelandSödertälje-Nykvarn OF1:05:04+19:5917:10
3Tommy BomanVästerås SOK1:08:36+23:3118:06
4Monica VedinSödertälje-Nykvarn OF1:12:35+27:3019:09
5Maria TranbergTullinge SK1:17:13+32:0820:22
6Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:21:20+36:1521:27
7Erika HeintzOK Klemmingen1:28:21+43:1623:18
8Åsa LarssonOK Hällen1:29:42+44:3723:40
9Ebba HedegårdOK Kolmården1:37:18+52:1325:40
10Maria WejåsNyköpings OK1:52:57+1:07:5229:48
Cecilia JanzonOK Måsenej godkänd

Öppen 7

3 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SundbüeOK Hällen30:4410:02
2Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL33:59+3:1511:06
3Ola EnvallTumba-Mälarhöjden OK36:24+5:4011:53
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK36:31+5:4711:56
5Mattias BårströmOK Klemmingen42:33+11:4913:54
6Karna ThorssonOK Linné42:43+11:5913:57
7Erik MalmforsSkogspojkarnas OK43:02+12:1814:03
8Elsa RajalaTullinge SK50:14+19:3016:24
9Lars Åke SvenskOK Hällen53:54+23:1017:36
10Håkan GraneviTullinge SK56:34+25:5018:29
11Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik1:00:34+29:5019:47
12Anders JohanssonNyköpings OK1:01:22+30:3820:03
13Annika HolmströmVästerbergslagens OL1:02:48+32:0420:31
14Pia WestlinOK Måsen1:02:50+32:0620:32
15Lennart EnglundNyköpings OK1:04:01+33:1720:55
16Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:15:45+45:0124:45
Vivianne HolgerssonOK Måsenej godkänd
Ulf RosbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Eva EhnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen 8

4 660 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn SvenskOK Hällen35:477:40
2Lena NordlundLeksands OK44:01+8:149:26
3Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK45:21+9:349:43
4Jakob IvarssonHaninge SOK46:02+10:159:52
5Håkan FlingmarkUddevalla OK48:29+12:4210:24
6Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF49:28+13:4110:36
7Bjarne KampegårdOK Södertörn52:03+16:1611:10
8Peo KrookOK Älvsjö-Örby52:19+16:3211:13
9Hans HolgerssonOK Måsen53:03+17:1611:23
10Lina NilssonOK Tranan54:40+18:5311:43
11Stefan WestlinOK Måsen55:22+19:3511:52
12Kristoffer JanssonOK Måsen56:00+20:1312:01
13Gösta ForsénTullinge SK56:07+20:2012:02
14Kjell EhnSödertälje-Nykvarn OF56:58+21:1112:13
15Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik57:01+21:1412:14
16Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK58:42+22:5512:35
17Stefan DahlIS Kullen1:02:46+26:5913:28
18Thomas BabtistOkänd1:07:07+31:2014:24
19Anna ForsgrenTäby OK1:09:05+33:1814:49
20Helena DelvénNyköpings OK1:09:46+33:5914:58
21Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:17:11+41:2416:33
22Joakim LönnkvistTullinge SK1:17:17+41:3016:35
23Christer LjungdahlHjärnarps GH OL1:22:19+46:3217:39
24Karina SvenssonVimmerby OK1:31:29+55:4219:37
25Maria GelinderAttunda OK2:03:21+1:27:3426:28

Öppen 9

7 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten LeanderssonOK Tyr59:348:01
2Jerker BomanGävle OK1:04:50+5:168:44
3Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF1:07:25+7:519:05
4Per WollbrandTullinge SK1:14:08+14:349:59
5Claes AnderssonTullinge SK1:17:31+17:5710:26
6Per-Ove KivisäkkTullinge SK1:20:46+21:1210:53
7Lars BerzellAttunda OK1:26:00+26:2611:35
8Robin GelinderAttunda OK1:36:53+37:1913:03
9Per AnderssonOK Gynge2:20:23+1:20:4918:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser