Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång KM
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: måndag 6 juni 2016

D21

7 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HåkanssonLinköpings OK1:04:208:50
2Johanna GuståsLinköpings OK1:14:57+10:3710:17
3Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:17:05+12:4510:35
4Frida KarlssonLinköpings OK1:24:06+19:4611:33
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OKej godkänd
Elin GunnarssonLinköpings OKej start
Emelie LarssonÄrla IFej start
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start

H21

7 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl WalheimÄrla IF42:045:46
2Joel FrancénLinköpings OK47:49+5:456:34
3Mikael AnderssonLinköpings OK48:38+6:346:40
4Erik SköldLinköpings OK52:23+10:197:11
5Johan AllardLinköpings OK1:00:16+18:128:16
6Markus HenrikssonLinköpings OK1:03:23+21:198:42
7Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:23:07+41:0311:25
Maxime BonneauLinköpings OKej start
Fredrik JohanssonLinköpings OKej start

D16

4 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK40:409:42
2Frida SahlmanLinköpings OK42:44+2:0410:11

H16

5 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK38:167:19
2Olof LjunggrenLinköpings OK40:57+2:417:49
3Jonathan JylltorpLinköpings OK43:38+5:228:20
4Gunnar EngströmLinköpings OK43:56+5:408:24

D14

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin KjellmanLinköpings OK45:5511:30
2Kristin HerberthsonLinköpings OK49:57+4:0212:31
3Hanna RothLinköpings OK52:35+6:4013:10
4Hanna LundgrenLinköpings OK1:06:53+20:5816:45

H12

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK39:1113:25
Arvid RothLinköpings OKej godkänd

H10

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo ÅrbrinkLinköpings OK24:3810:42
2Oscar KjellmanLinköpings OK30:29+5:5113:15
Anna EnbergLinköpings OKej start

H40

5 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonLinköpings OK39:307:33
2Christian EnbergLinköpings OK42:11+2:418:03
3Tomas BomanLinköpings OK47:32+8:029:05
4Martin JarelandLinköpings OK50:47+11:179:42
5Cecilia EnbergLinköpings OK59:04+19:3411:17

D45

4 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK34:048:07
2Inger GuståsLinköpings OK41:24+7:209:52
3Karin OlofssonLinköpings OK55:41+21:3713:17
Åsa DetterfeltLinköpings OKej godkänd

H45

5 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian ErikssonLinköpings OK40:587:49
2Johan JylltorpLinköpings OK1:02:29+21:3111:56

D50

4 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK39:229:23
2Gitte EngströmLinköpings OK48:56+9:3411:40
3Anna KullbergLinköpings OK56:22+17:0013:27
4Lena StrömbäckLinköpings OK1:01:38+22:1614:42

H50

5 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergLinköpings OK40:347:45
2Per GuståsLinköpings OK41:08+0:347:51
3Pedro LundqvistLinköpings OK46:30+5:568:53
4Roger KihlbergLinköpings OK49:34+9:009:28
5Jonas RothLinköpings OK51:11+10:379:47
6Jörgen SköldLinköpings OK57:24+16:5010:58

H60

4 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stephan SvenssonLinköpings OK46:3311:06
2Roger StigssonLinköpings OK1:07:27+20:5416:05
Lenn AronssonLinköpings OKej start

D70

3 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta GranholmLinköpings OK1:06:3820:37
2Monica LindgrenLinköpings OK1:39:11+32:3330:42

H70

3 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger DanielssonLinköpings OK34:5510:48
2Ulf WaldenfjordLinköpings OK40:55+6:0012:40
Göran HektorLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser