Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: torsdag 2 juni 2016

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lars RoosKort (18)42:33+8:2316:57
7Kerstin RosengrenLång (15)51:46+10:1011:54

Enebybergs IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Stellan FehrnströmLång (15)58:36+17:0013:28
10Kurt AnderssonLång (15)1:01:50+20:1414:12
12Leif LundquistLång (15)1:09:16+27:4015:55
13Anne.Marie FernströmKort (18)1:05:48+31:3826:12
16Anne-Marie Rees-AnderssonMellan (22)1:01:56+16:3917:50

Häverödals SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bo WestlingKort (18)47:19+13:0918:51
8Olow JanssonKort (18)49:14+15:0419:36
9Ragnar AnderssonKort (18)50:08+15:5819:58
17Åke KarlssonMellan (22)1:01:58+16:4117:51
Lennart JanssonKort (18)ej godkänd

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jan JohanssonLång (15)43:10+1:349:55

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Bengt FribergMellan (22)49:05+3:4814:08

Långhundra IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kjell JanssonLång (15)47:07+5:3110:49
7Hans SahlbergKort (18)47:52+13:4219:04
13Birgitta KlangMellan (22)58:47+13:3016:56
18Tommy HöglundMellan (22)1:05:42+20:2518:56

Länna IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Per-Johan JanssonMellan (22)50:23+5:0614:31
7Gunnar KvarnerudMellan (22)50:52+5:3514:39
8Leif NordlundLång (15)54:25+12:4912:30
10Birgitta ErikssonKort (18)50:44+16:3420:12
12Kristina ErikssonKort (18)55:47+21:3722:13
15Eva NordlundMellan (22)1:00:41+15:2417:29
Torbjörn KlangKort (18)ej godkänd
Sören ErikssonMellan (22)ej godkänd

OK Linné

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kurt BoströmKort (18)34:1013:36
2Per-Erik WåhlbergMellan (22)45:34+0:1713:07
2Jan NylundLång (15)41:37+0:019:34
4Magnus ThorLång (15)44:54+3:1810:19
9Jan-Olof MalmMellan (22)55:20+10:0315:56
12Ulf SkogtjärnMellan (22)58:09+12:5216:45
Stig AnderssonLång (15)ej godkänd

OK Roslagen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tord RådbergMellan (22)45:1713:02
4Gerhard LiljenstjärnaMellan (22)48:55+3:3814:05
6Håkan CarlssonLång (15)49:00+7:2411:15
8Conny HusénMellan (22)52:59+7:4215:16
19Sievert SöderbergMellan (22)1:12:19+27:0220:50
Sven ErikssonKort (18)diskvalificerad

Rasbo IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Marita BergLång (15)1:03:38+22:0214:37
Lars-Erik KarlssonMellan (22)ej godkänd

Rånäs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eddie BjärrenholtLång (15)41:369:33
3Tord AbrahamssonKort (18)41:54+7:4416:41
11Lena JohnssonMellan (22)58:06+12:4916:44
14Sven-Olof KarlssonKort (18)1:19:58+45:4831:51
14Rolf HjortMellan (22)59:02+13:4517:00
15Lars FosseliusKort (18)1:22:45+48:3532:58

Sigtuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Leif BergMellan (22)55:28+10:1115:59
13Eva ElnerudLång (15)1:11:28+29:5216:25
Bengt-Olof TörnqvistLång (15)ej godkänd

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Ove ForsbergMellan (22)1:23:35+38:1824:05

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sigurd WallénKort (18)36:59+2:4914:44
5Margaretha WallenKort (18)45:46+11:3618:14

Väsby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leif WallenbroMellan (22)48:53+3:3614:05
11Lars-Erik LindellKort (18)50:59+16:4920:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser