Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träning OL-NV (Klubbmästerskap)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träning OL-NV (Klubbmästerskap)
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 7 juni 2016

Bana 1 2,7 km

2 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John OlanderssonÖrkelljunga FK35:5113:19
2Emmy PalmFK Boken37:19+1:2813:52
3Sonja HammarOK Kompassen48:19+12:2817:57
4Marianne HallbergFK Boken48:43+12:5218:06
5Sven FalkmanÖrkelljunga FK49:26+13:3518:22
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK58:28+22:3721:44
Allan HammarOK Kompassenej godkänd
Birgit PalmFK Bokenej godkänd

Bana 2 3,5 km

3 530 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK27:147:42
2Rebecca HardenFK Boken28:34+1:208:05
3Sofia PalmFK Boken32:44+5:309:16
4Lars PerssonOK Kompassen34:31+7:179:46
5Inge PerssonFK Boken35:45+8:3110:07
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK36:41+9:2710:23
7Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK36:53+9:3910:26
8Leif-Åke AnderssonFK Boken37:16+10:0210:33
9Roy OvessonHelsingborgs SOK38:03+10:4910:46
10Tommy PetersonHelsingborgs SOK38:11+10:5710:49
11Stig JohanssonHelsingborgs SOK38:31+11:1710:54
12Mats ToftnerOK Kompassen40:51+13:3711:34
13Kjell LindauOK Kompassen40:57+13:4311:36
14JanOla OlssonOK Kompassen43:17+16:0312:15
15Lotta MorénHjärnarps OL43:51+16:3712:25
16Rolf GustafssonHelsingborgs SOK43:56+16:4212:26
17Ingvar JacobssonFK Boken44:14+17:0012:31
18Liane GunnarssonÖrkelljunga FK44:27+17:1312:35
19Åsa StåhlHjärnarps OL44:33+17:1912:37
20Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL45:49+18:3512:58
21Lars OlssonFK Boken46:16+19:0213:06
22Lars-Erik HallbergFK Boken46:18+19:0413:06
23Kennet OlssonFK Boken47:51+20:3713:33
24Agnes KnutssonÖrkelljunga FK48:21+21:0713:41
25Kent BornlinderHelsingborgs SOK49:15+22:0113:57 Ladda ner rutt i gpx-format
26Christina BjörkÖrkelljunga FK49:17+22:0313:57
27Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK51:03+23:4914:27
28Carina ErikssonHjärnarps OL51:22+24:0814:33
29Helena SvenssonFK Boken53:45+26:3115:13
30Oscar RagnarssonHjärnarps OL54:09+26:5515:20
31Ulf BengtssonOK Kompassen56:44+29:3016:04
32Lena NielsenHelsingborgs SOK57:35+30:2116:18
33Allan SunnergrenHjärnarps OL59:23+32:0916:49
34Maria RagnarssonHjärnarps OL1:08:38+41:2419:26
35Martin CarlströmFK Boken1:11:59+44:4520:23
36Isak PerssonHelsingborgs SOK1:52:34+1:25:2031:53
Maria NygrenFK Bokenej godkänd
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOKej godkänd
Henrietta Helsingborgs SOKej godkänd
Robin CarlstedtHjärnarps OLej godkänd
Alex LönnHjärnarps OLutgått
Erik AlbinssonHjärnarps OLej start
Erik JohanssonFK Bokenej start
Macke SelanderHelsingborgs SOKej start

Bana 3 4,6 km

4 640 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen35:457:42
2Lennart CarlsenHelsingborgs SOK37:06+1:217:59
3Frida PalmFK Boken38:28+2:438:17
4Pär EricssonHelsingborgs SOK39:45+4:008:34
5Marie OlssonÖrkelljunga FK40:33+4:488:44
6Simon OlssonHjärnarps OL40:51+5:068:48
7Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK42:10+6:259:05
8Sören AnderssonFK Boken43:30+7:459:22
9Daniel NilssonOK Kompassen44:08+8:239:30
10Tobias NilssonOK Kompassen44:56+9:119:41
11Carolina NilssonOK Kompassen45:00+9:159:41
12Tobias CarlstedtHjärnarps OL45:04+9:199:42
13Peter LarssonFK Boken46:21+10:369:59
14Kjell LönnHjärnarps OL46:43+10:5810:04
15Lennart MorénHjärnarps OL47:08+11:2310:09
16Pontus ErikssonHjärnarps OL47:28+11:4310:13
17Stefan DahlHelsingborgs SOK48:13+12:2810:23
18Jakob ZällHjärnarps OL48:14+12:2910:23
19Catarina HardenFK Boken50:12+14:2710:49
20Ronald Mc GrailHjärnarps OL50:46+15:0110:56
21Erik JönssonLunds OK51:32+15:4711:06
22Sebastian LönnHjärnarps OL52:06+16:2111:13
23Christer LjungdahlHjärnarps OL52:34+16:4911:19
24Jan-I NygrenFK Boken53:46+18:0111:35
25Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK54:26+18:4111:43
26Maria NilssonOK Kompassen55:28+19:4311:57
27Lennart StenssonHelsingborgs SOK56:13+20:2812:06
28Bengt StåhlHjärnarps OL1:02:13+26:2813:24
29Anne SvantessonHjärnarps OL1:04:01+28:1613:47
30Anna LindelövHjärnarps OL1:06:04+30:1914:14
31Kajsa ToftnerOK Kompassen1:06:19+30:3414:17
32Krister ÖsterbladFK Boken1:13:45+38:0015:53
Björn CarlstedtHjärnarps OLej godkänd

Bana 4 5,7 km

5 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke AgmarkenHalmstad OK39:256:51
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK42:22+2:577:22
3Fredrik PerssonHelsingborgs SOK44:21+4:567:42
4Mathias PerssonHelsingborgs SOK45:14+5:497:52
5Albin KronkvistÖrkelljunga FK46:06+6:418:01
6Magnus OlssonHjärnarps OL51:54+12:299:01
7Axel OrrhedeHelsingborgs SOK52:21+12:569:06
8Johan BökmanHelsingborgs SOK53:30+14:059:18
9Thea BökmanHelsingborgs SOK54:32+15:079:29
10Niklas WelanderÖrkelljunga FK55:46+16:219:41
11Jacob MobergHelsingborgs SOK57:07+17:429:56
12Vilma SvantessonHjärnarps OL59:37+20:1210:22
13Markus PÃ¥lssonOK Kompassen1:04:06+24:4111:08
14Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:07:03+27:3811:39
15Jan ElofssonHelsingborgs SOK1:18:48+39:2313:42
16Martin NilssonHelsingborgs SOK1:26:26+47:0115:01
17Jonas NorénHelsingborgs SOK1:31:40+52:1515:56
Niklas KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Erik AhlströmHelsingborgs SOKej godkänd
Lars ErikssonHjärnarps OLej start

Bana 5 6,7 km

6 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon WikströmOK Pan-Kristianstad44:096:35
2Niclas TjernlundFK Boken44:17+0:086:37
3Patrik JohanssonHelsingborgs SOK45:14+1:056:45
4Simon HardenFK Boken45:38+1:296:49
5Håkan PalmFK Boken47:28+3:197:05
6Michael LönnHjärnarps OL47:50+3:417:08
7David SvenssonFK Boken47:57+3:487:10
8Conny RaskHjärnarps OL49:11+5:027:21
9Lars SvantessonHjärnarps OL49:54+5:457:27
10Nicole LjungdahlHjärnarps OL50:16+6:077:30
11Magnus LarsenFK Boken51:04+6:557:37
12Dan JohanssonFK Boken1:04:37+20:289:39
13Erica ErikssonHjärnarps OL1:14:15+30:0611:05

Gul

1 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MorénHjärnarps OL17:489:22
2Noah KrikströmHjärnarps OL19:46+1:5810:24
3David MorénHjärnarps OL20:28+2:4010:46
4Elia KämpeÖrkelljunga FK21:56+4:0811:32
5Felicia PerssonHelsingborgs SOK28:40+10:5215:05
6Isak LindelövHjärnarps OL29:19+11:3115:25
7Kurt SjöbergHelsingborgs SOK32:11+14:2316:56
8Victor EricssonHelsingborgs SOK33:26+15:3817:35
9Olle BorkmarHelsingborgs SOK33:31+15:4317:38
10Johanna RagnarssonHjärnarps OL36:13+18:2519:03
11Alfred KjellénHelsingborgs SOK38:44+20:5620:23
12Veronica DahlbomHelsingborgs SOK43:32+25:4422:54
13Olle HugosonÖrkelljunga FK46:11+28:2324:18
14Alma GieseMalmö OK46:34+28:4624:30
15Martin HugosonÖrkelljunga FK47:10+29:2224:49
16Gustaf OlssonHjärnarps OL50:45+32:5726:42
17Sara CarlstedtHjärnarps OL52:58+35:1027:52
18Anton CarlströmFK Boken1:14:05+56:1738:59
19Emelia CarlströmFK Boken1:14:28+56:4039:11
20Marie CarlströmFK Boken1:15:46+57:5839:52
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej start
Sofie PeterssonHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser