Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 12
Arrangörsorganisation: Hagaby GoIF Örebro
Datum: torsdag 18 augusti 2016

Korta Banan

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie EklöfOK Milan41:5019:00
2Anna-Lena LundellGävle OK43:18+1:2819:40
3Östen EklöfOK Milan45:28+3:3820:39
4Bo EklundOK Tylöskog49:15+7:2522:23
5Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen55:07+13:1725:03
6Rolf JanssonOK Tisaren55:08+13:1825:03
7Bo BrånnAskersunds OK55:21+13:3125:09
8Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK57:51+16:0126:17
9Asta SjöbergLindebygdens OK59:02+17:1226:49
10Elisabeth ErikssonOK Milan1:01:51+20:0128:06
11Lena LindgrenOK Järnbärarna1:03:14+21:2428:44
12Torsten BergstenGarphyttans IF1:07:10+25:2030:31
13Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:07:53+26:0330:51
14Bengt HolgerssonOK Tisaren1:22:44+40:5437:36
Claes SjöbergLindebygdens OKej godkänd
Marianne DahlbergOK Alfernautgått
Lennart JonssonOK Tisarenutgått
Gunnar NymanOK Djerfutgått

Mellan Banan

3 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:4012:37
2Lennart LindgrenOK Järnbärarna47:18+5:3814:20
3Per SundbergGävle OK53:34+11:5416:13
4Anders RobertssonAlmby IK54:09+12:2916:24
5Jens TörnmarckAskersunds OK54:43+13:0316:34
6Ove JohanssonOK Järnbärarna58:56+17:1617:51
7Tony CarlssonKFUM Örebro OK1:03:06+21:2619:07
8Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:04:19+22:3919:29
9Ingvar HalldinOK Tylöskog1:04:38+22:5819:35
10Nils MogrenHällefors OK1:05:51+24:1119:57
11Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:06:08+24:2820:02
12Leif HjulströmOK Milan1:07:10+25:3020:21
13Maud MossbergOK Järnbärarna1:08:01+26:2120:36
14Anders HolmbergLindebygdens OK1:10:01+28:2121:13
15Roger GustafssonOK Tisaren1:11:19+29:3921:36
16L-Å GöranssonAlmby IK1:12:52+31:1222:04
17Lars ArleboKFUM Örebro OK1:13:54+32:1422:23
18Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:14:02+32:2222:26
19Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:16:23+34:4323:08
20Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK1:19:12+37:3224:00
21Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:25:29+43:4925:54
22Lars HärdmarkOK Alferna1:32:03+50:2327:53
23Ingvar ErikssonOK Tisaren1:38:34+56:5429:52
24Kjell LarssonOK Alferna1:50:31+1:08:5133:29
Rolf PerssonOK Milanej godkänd
Anders Sjögren- -ej godkänd
Bengt KammerlandOK Milanutgått

Långa Banan

4 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ErikssonOK Djerf49:0011:40
2Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro49:55+0:5511:53
3Göran AnderssonOK Tylöskog54:14+5:1412:54
4Håkan MossbergOK Järnbärarna56:29+7:2913:26
5Kenneth KarlssonAskersunds OK1:07:32+18:3216:04
6Christer NälemarkOK Djerf1:12:56+23:5617:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser