Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsungdomsmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsungdomsmatch
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: torsdag 19 maj 2016

D16

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KamforsOK Kullingshof34:3414:20
2Linnéa BjörssonOK Kullingshof1:07:05+32:3127:50

H16

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ErixonOK Kullingshof28:0511:00
2Gabriel BladOK Kullingshof38:45+10:4015:11
3Olof KnutssonOK Kullingshof1:12:15+44:1028:20
Oskar EkmanOK Kullingshofej godkänd

D14

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma IvarssonOK Kullingshof30:5212:48
2Johanna FredrixonOK Skogshjortarna33:50+2:5814:02
3Emma EliassonOK Kullingshof49:36+18:4420:34

H14

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna20:538:29
2Gustav HarryssonOK Skogshjortarna31:31+10:3812:48
3Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna32:31+11:3813:13
4Isak LindströmOK Kullingshof1:11:55+51:0229:14

D12

2 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova BerzeliusOK Skogshjortarna23:3211:02
2Ebba ThernOK Skogshjortarna23:46+0:1411:09
3Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna25:32+2:0011:59
4Wilma PetterssonOK Kullingshof28:17+4:4513:16
5Lisa BjörssonOK Kullingshof29:58+6:2614:04
6Agnes KamforsOK Kullingshof30:48+7:1614:27
7Elize EngdahlOK Skogshjortarna39:16+15:4418:26
8Agnes IvarssonOK Skogshjortarna43:20+19:4820:20
9Annie GötstenOK Kullingshof44:25+20:5320:51
10Nelly AgapuuOK Kullingshof46:50+23:1821:59

H12

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BjörssonOK Kullingshof20:189:08
2Noel BengtssonOK Skogshjortarna22:42+2:2410:13
3Valentin ÅsénOK Skogshjortarna31:07+10:4914:00

D10

1 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna12:498:36
2Klara EberlénOK Skogshjortarna15:19+2:3010:16
3Erika FredrxonOK Skogshjortarna19:23+6:3413:00
4Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna19:25+6:3613:01
5Ida IvarssonOK Skogshjortarna21:46+8:5714:36
6Moa BengtssonOK Skogshjortarna22:08+9:1914:51
7Nellie EngdahlOK Skogshjortarna23:02+10:1315:27
8Ella PetterssonOK Kullingshof23:21+10:3215:40
9Mika KalmoOK Kullingshof23:29+10:4015:45
10Ebba EberlénOK Skogshjortarna24:11+11:2216:13
11Isabelle KnutssonOK Kullingshof25:16+12:2716:57
12Alma BerzeliusOK Skogshjortarna31:14+18:2520:57
13Meja PetterssonOK Kullingshof33:59+21:1022:48

H10

1 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian LindholmOK Skogshjortarna16:1810:56
2Arvid KnutssonOK Kullingshof17:52+1:3411:59
3Calle WärnOK Skogshjortarna21:46+5:2814:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser