Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BDOF:s ungdomssprintstafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: BDOF:s ungdomssprintstafett
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: söndag 22 maj 2016

Stafett

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Polen57:17
1. Willy Fjällberg13:286+1:3913:286
2. Albin Skott12:592+0:3026:272-4
3. Anton Arvidsson12:42139:091-1
4. Karin Thorpman18:085+3:5657:1710
2Schweiz1:00:53
1. Johan Lund14:0510+2:1614:0510
2. Erik Åhl J12:29126:343-7
3. Malva Arvidsson12:492+0:0739:2330
4. Henrik Kahra21:3013+7:181:00:532-1
3Ungern1:01:26
1. Erik Lund13:115+1:2213:115
2. David Hermansson13:093+0:4026:201-4
3. Molly Bergstrand12:513+0:0939:112+1
4. Kristina Hellström22:1516+8:031:01:263+1
4Island1:02:41
1. Isak Olsson13:407+1:5113:407
2. Ivar Kahra13:124+0:4326:524-3
3. Viktor Nilsson17:0710+4:2543:595+1
4. Jonas Ahlstedt18:426+4:301:02:414-1
5Ryssland1:02:42
1. Ebba Lind13:489+1:5913:489
2. Erik Hermansson15:166+2:4729:045-4
3. Erik Südhoft13:427+1:0042:464-1
4. Britta Eriksson19:5612+5:441:02:425+1
6Australien1:04:01
1. Jörgen Åhl11:49111:491
2. Emma Hellström21:0715+8:3832:5612+11
3. Emilia Sandin13:244+0:4246:208-4
4. Maria Lund17:414+3:291:04:016-2
7Brasilien1:05:46
1. Tomas Glue15:4915+4:0015:4915
2. Liv Lind16:168+3:4732:058-7
3. Wilhelm Olsson14:199+1:3746:249+1
4. Jenny Olsson19:229+5:101:05:467-2
8Norge1:07:30
1. Johanna Källvik-Lövin13:074+1:1813:074
2. Lina Ahlstedt19:4012+7:1132:4711+7
3. Oscar Nyman20:3114+7:4953:1813+2
4. Felix Pernefalk14:1211:07:308-5
9Turkiet1:07:46
1. Melker Andersson16:0417+4:1516:0417
2. Arvid Eriksson16:339+4:0432:3710-7
3. Lisa Wallander13:396+0:5746:167-3
4. Sumali Skott21:3013+7:181:07:469+2
10Sverige1:08:03
1. Erika Källvik-Löven12:433+0:5412:433
2. Vilma Thorpman19:5113+7:2232:349+6
3. Max Nyman13:315+0:4946:056-3
4. Måns Åsenfors21:5815+7:461:08:0310+4
11Finland1:08:08
1. Arvid Aronsson12:362+0:4712:362
2. Emelie Hellström25:4617+13:1738:2216+14
3. Erik Karlsson14:018+1:1952:2312-4
4. Fredrik Nilsson15:452+1:331:08:0811-1
12Danmark1:09:07
1. Maria Eriksson13:438+1:5413:438
2. Saga Källstrand15:477+3:1829:307-1
3. Marianne Wassenius19:4412+7:0249:1411+4
4. Britt-Marie Erlandsson19:5311+5:411:09:0712+1
13Kina1:12:03
1. Staffan Olsson14:5713+3:0814:5713
2. Hilma Kahra14:085+1:3929:056-7
3. Rebecca Eriksson17:5211+5:1046:5710+4
4. Kerstin Lund25:0617+10:541:12:0313+3
14Italien1:12:36
1. Johannes Südhoft15:0714+3:1815:0714
2. Simon Skott18:5410+6:2534:01140
3. Filippa Glue19:5013+7:0853:51140
4. Philip Larsson18:457+4:331:12:36140
15Japan1:18:50
1. Tomas Hermansson14:0711+2:1814:0711
2. Jonna Åhl J19:5314+7:2434:0013+2
3. Ingela Glue25:4716+13:0559:4715+2
4. Arne Lund19:038+4:511:18:50150
16Frankrike1:20:49
1. Odd Wallander14:2712+2:3814:2712
2. Alice Källstrand24:0016+11:3138:2717+5
3. Felicia Sandin25:4015+12:581:04:0716-1
4. Inger-Lise Eriksen16:423+2:301:20:49160
Belgienej godkänd
1. Matilda Wörhrer15:5916+4:1015:5916
2. Oscar Ahlstedt19:1111+6:4235:1015-1
3. Elsa Drottzej godkändej godkänd
4. Pernille Prahl19:3510+5:23ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser