Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM upp till HD16

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM upp till HD16
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: torsdag 2 juni 2016

D16

4 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ElverlindOK Tranan55:0113:27

H16

4 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav OhlinOK Tranan47:349:46
2Klas JohanssonOK Tranan47:39+0:059:47
Hugo SetthagenOK Trananej godkänd
Gustav ÖstenssonOK Trananej start

D14

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ElverlindOK Tranan49:2015:39

D12

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara OhlinOK Tranan29:4111:02
2Lisa ÖstenssonOK Tranan33:22+3:4112:24

H12

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto LarssonOK Tranan33:0212:16
2Tim AnderssonOK Tranan39:53+6:5114:49

D10

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia ElverlindOK Tranan20:139:26

Inskolning

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Filip BengtssonOK Trananfullföljt
Moa ErlandssonOK Trananfullföljt
Ida HedegårdOK Trananfullföljt
Gustav IngelsboOK Trananfullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Hampus NyströmOK Trananfullföljt
Elsa PalmqvistOK Trananfullföljt
Mattias RundgrenOK Trananfullföljt
Maja SvanbergOK Trananfullföljt
Rikke Van der BergheOK Trananfullföljt
Leontine AdnerOK Trananej start
Tilde AdnerOK Trananej start
Erik TyrénOK Trananej start

U1

2 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma PalmqvistOK Tranan18:188:28
2Noel AnderssonOK Tranan19:27+1:099:00
3Alva GustafssonOK Tranan23:20+5:0210:48
4Annie WallinOK Tranan23:40+5:2210:57
5Theo LarssonOK Tranan32:08+13:5014:52
6K  Van der BergheOK Tranan32:26+14:0815:00
Signe AlbertssonOK Trananej start
N. EmanuelssonOK Trananej start
Love LundOK Trananej start

Öppen motion 3

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonOK Tranan1:25:4927:14
Kicki HanssonOK Trananej start
Linda HanssonOK Trananej start

Öppen motion 7

4 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max LarssonOK Tranan46:379:34
Claes SetthagenOK Trananej godkänd

10 par

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar IngelsboOK Tranan19:189:01
2Elsa KarlssonOK Tranan27:07+7:4912:40
3Tess JackmarOK Tranan28:26+9:0813:17
4Melker ErlandssonOK Tranan33:19+14:0115:34
5Elias BengtssonOK Tranan33:23+14:0515:35
Alva Bengtsson Saga LindqvistOK Trananej godkänd
Nohah LundOK Trananej start

12 par

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma Bengtsson Wilma OlssonOK Trananfullföljt
Emma Emanuelsson Lovis DahlqvistOK Trananej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser