Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppna Salaortsmästerskapen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppna Salaortsmästerskapen
Arrangörsorganisation: OK Triangeln
Datum: söndag 19 juni 2016

H16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Filip NilssonOK Triangelnej godkänd
Oskar StenviOK Linnéej godkänd

D14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edda FlinkOK Triangeln41:43
2Frida NilssonOK Triangeln1:17:29+35:46

H14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln39:28

D12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emelie EngvallSala OK29:34

H12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav VisingOK Triangeln20:32

D35

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mona ÅkermanValbo AIF52:23
2Marie LindströmOK Triangeln57:08+4:45
3Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln1:14:07+21:44

D45

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carina FolkegårdSala OK1:03:42
2Britt Linnéa ErikssonSala OK1:05:12+1:30

H45

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy StenviOK Linné49:35
2Michael PalmOK Triangeln50:58+1:23
3David SöderströmSala OK59:24+9:49
4Johan EngvallSala OK59:54+10:19
5Erik BengtssonSala OK1:18:35+29:00
6Jesper FlinkOK Triangeln1:23:32+33:57

D55

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SkantzOK Triangeln50:30
2Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:02:58+12:28
3Ingela BengtssonSala OK1:23:42+33:12

H55

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars AnderssonOK Triangeln44:02
2Sven-Erik LevinTierps SOK55:44+11:42

H65

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Göran LarssonSala OK32:10
2Leif ErikssonHeby AIF37:18+5:08
3Lars Erik OrvendalHeby AIF38:00+5:50
4Karl-Otto AnderssonHeby AIF44:15+12:05
5Sören JohanssonSala OK47:20+15:10
6Yngve PerssonTierps SOK51:40+19:30
7Sven-Erik KempeOK Hammaren53:08+20:58

D75

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OlssonSala OK44:26

H75

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
William NilssonOK Triangelnej godkänd
Folke LindblomHeby AIFej start

Inskolning

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Christian Jönsson UlateOK Triangelnfullföljt
Fanny NilssonOK Triangelnfullföljt

Öppen motion 1

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lillian KällströmSala OK28:12
2Lydia OlssonHeby AIF41:41+13:29
3Pinja PohjolainenHeby AIF41:43+13:31

Öppen motion 3

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta ErikssonLänna IF40:27
2Eira FlinkOK Triangeln41:43+1:16
3Yosief Ghide ArkebomSala OK52:25+11:58

Öppen motion 5

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats ErikssonSala OK43:35
2Mathias JonssonUpsala IF57:01+13:26
3Inger LundSala OK1:08:34+24:59
4Lars VisingOK Triangeln1:38:28+54:53
5Anna VisingOK Triangeln1:38:36+55:01

H17-34

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin NorrbomSala OK41:22
2Anton KällströmSala OK43:42+2:20
3Mårten KällströmSala OK48:02+6:40
4Lars KarlssonValbo AIF53:18+11:56
5Daniel CarlgrenSala OK1:29:21+47:59

D17-34

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena LarssonSala OK54:46
2Agnes KällströmSala OK1:08:26+13:40
Malin EkmanSala OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser