Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM lång
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 12 juni 2016

D21

5 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK39:546:50
2Jenny BredfeltLunds OK46:05+6:117:54
3Tova HermodssonLunds OK56:06+16:129:37
4Maureen Olsson LoLunds OK58:49+18:5510:05
5Anna FreijLunds OK1:05:04+25:1011:09

H21

7 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HedbergLunds OK51:136:28
2Rasmus GrönlundLunds OK51:42+0:296:31
3Jonas EnarssonLunds OK52:21+1:086:36
4Erik VinbladLunds OK53:02+1:496:41
5Robert BertilssonLunds OK56:38+5:257:09
6Anders HeydenLunds OK57:15+6:027:13
7Albert JohanssonLunds OK1:02:36+11:237:54
8Stefan MagnussonLunds OK1:05:06+13:538:13
9Linnea GillbergCentrum OK1:11:49+20:369:04
10Leif LinseLunds OK1:24:09+32:5610:37
11Niklas KarklinsLunds OK1:29:53+38:4011:20
12Anton HåkanssonLunds OK1:32:17+41:0411:39
13Oscar LundbladLunds OK1:51:05+59:5214:01
Björn LinseLunds OKutgått
Joel BergkvistCentrum OKej start
Andreas ErikssonLunds OKej start

D16

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina LjungqvistLunds OK46:3610:35
2Elin HugossonLunds OK47:32+0:5610:48
3Olivia LarssonLunds OK59:20+12:4413:29
4Hanna AhlströmLunds OK1:13:19+26:4316:39
5Rebecca AdlercreutzLunds OK1:22:34+35:5818:45
Kajsa HeydenLunds OKej start

H16

5 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK46:267:57
2Daniel HellbergLunds OK48:48+2:228:22
3Carl ÅsLunds OK50:01+3:358:34
4Klas LjungqvistLunds OK1:00:47+14:2110:25
Loke HedbergLunds OKutgått
Felix GustafssonLunds OKej start
Povel HedbergLunds OKej start
Johan VinbladLunds OKej start

D12

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina ÅsLunds OK29:409:34
2Märta HenningssonLunds OK45:47+16:0714:46

H12

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak AnderssonLunds OK30:019:40
Albin HugossonLunds OKutgått

D40

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LjungqvistLunds OK38:148:41
2Kristina SpångbergLunds OK41:20+3:069:23
3Jenny VinbladLunds OK44:39+6:2510:08
4Ingela AnderssonLunds OK45:39+7:2510:22
5Anna ÅsLunds OK46:16+8:0210:30
6Jenny GustafssonLunds OK57:09+18:5512:59
7Jeanette HenningssonLunds OK57:41+19:2713:06
8Maria HarrieLunds OK1:00:39+22:2513:47
9Ann Christine LarssonLunds OK1:40:47+1:02:3322:54

H40

5 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HugossonLunds OK38:516:39
2Fabian LjungqvistLunds OK39:08+0:176:42
3Mats BredfeltLunds OK45:57+7:067:52
4Raul HindovLunds OK48:35+9:448:20
5Marcus HenningssonLunds OK49:17+10:268:27
6Gert PetterssonLunds OK49:28+10:378:29
7Jalle JosefssonLunds OK49:37+10:468:30
8Erik ÅsLunds OK55:35+16:449:32
9Thomas VinbladLunds OK1:32:18+53:2715:49
Lars HarrieLunds OKej start

D55

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun NilssonLunds OK48:1310:57
2Aina JeppssonLunds OK1:07:13+19:0015:16
Lotta LinseforsLunds OKej godkänd

H55

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrick AdlercreutzLunds OK38:428:47
2Anders JohanssonLunds OK41:17+2:359:22
3Rolf SpångbergLunds OK58:28+19:4613:17
4Tor HellbergLunds OK1:09:16+30:3415:44
Kyrre ThalbergLunds OKej start

D65

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta SjöbergLunds OK36:4611:51
2Kristin LindbergLunds OK43:02+6:1613:52
3Barbro HugossonLunds OK50:41+13:5516:20

H65

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo Anders NilssonLunds OK40:359:13
2Rune BergLunds OK47:37+7:0210:49
3Jan HanssonLunds OK53:01+12:2612:02
4Tom LindbergLunds OK56:39+16:0412:52

Vit

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla OhlssonLunds OK25:5111:29
2Flor Villafuerte de HellbergLunds OK28:35+2:4412:42
3Alfred OlssonLunds OK36:16+10:2516:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser