Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärgårdstorsdag på Enskär med båten Moa

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärgårdstorsdag på Enskär med båten Moa
Arrangörsorganisation: Söderhamns OK
Datum: torsdag 16 juni 2016

Öppen motion 3

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert BlomSöderhamns OK37:3411:44
2Frida AnderssonSegersta OK45:29+7:5514:12
3Elisabet SkoglundSegersta OK45:31+7:5714:13
4Walter MühleRehns BK1:01:11+23:3719:07
5Janet KlingOckelbo OK1:03:01+25:2719:41
6Elisabet LindblomOckelbo OK1:03:27+25:5319:49
7Catherine DawsonGAFA1:11:27+33:5322:19
8Gun LindbergSöderhamns OK1:12:20+34:4622:36
9Malin OlssonSöderhamns OK1:14:05+36:3123:09
Simone BerndtRehns BKej godkänd
Anna KihlströmRehns BKej start
Joel KihlströmRehns BKej start

Öppen motion 7

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell BomanSöderhamns OK53:4913:47
2Anders AnderssonSegersta OK53:56+0:0713:49
3Henrik MagnussonRehns BK55:38+1:4914:15
4Nisse JohanssonRehns BK58:12+4:2314:55
5Annica OttenbäckSegersta OK1:00:47+6:5815:35
6Göran EngblomRehns BK1:01:25+7:3615:44
7Lennart PerssonSöderhamns OK1:05:58+12:0916:54
8Göran GrudenSöderhamns OK1:09:25+15:3617:47
9Roy DawsonGAFA1:10:32+16:4318:05
10Leif KlingOckelbo OK1:12:09+18:2018:30
11Elisabeth Hjertqvist JohanssonIFK Mora OK1:15:09+21:2019:16
12Anders JohanssonIFK Mora OK1:15:38+21:4919:23
13Jonathan MagnussonRehns BK1:17:50+24:0119:57
14Anders LindblomOckelbo OK1:25:07+31:1821:49
15Rolf LindbergSöderhamns OK1:28:06+34:1722:35
16Sören AnderssonJärbo OK1:30:08+36:1923:06
17Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:30:29+36:4023:12
18Curt LandinRehns BK1:42:09+48:2026:11
Lars-Ivar SvenssonRehns BKej godkänd
John BerglundAlfta-Ösa OKej godkänd
Erik BromanAlfta-Ösa OKej godkänd
Kaj HoofAlfta-Ösa OKej godkänd
Elisabeth RostAlfta-Ösa OKej godkänd
Åsa BobergSöderhamns OKutgått
Monica HåbergSöderhamns OKutgått

Öppen motion 8

5 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LysellRehns BK43:298:21
2Lars LindgrenOK Ödmården54:26+10:5710:28
3Tomas HultqvistTullinge SK58:07+14:3811:10
4Andreas HultqvistTullinge SK58:27+14:5811:14
5Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK58:41+15:1211:17
6Lina ScholsAlfta-Ösa OK59:12+15:4311:23
7Walter LagerhällRehns BK1:00:48+17:1911:41
8Erik LundhRehns BK1:03:04+19:3512:07
Fredrik BromanAlfta-Ösa OKej godkänd
Peter KarsboAlfta-Ösa OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser