Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Medel-KM OL-skoleavslutning

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM OL-skoleavslutning
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: tisdag 14 juni 2016

IF Thor

128 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emily KruysD10 (2)17:189:06
1Hanna GranbergU2 (2)23:1812:15
1 Anders FridborgÖppen motion 3 (5)30:5411:26
1Valle LarssonH10 (10)13:257:03
1Fredrik LindellH40 (4)32:227:53
1Johan StenbergH35 (2)39:539:43
1Berndt BergströmH70 (3)50:3717:27
1Ebba LindellD14 (6)33:0610:20
1Ester BlomsterD12 (4)26:109:41
1Göran FalkH60 (4)46:2711:19
1Melvin SjöbergU1 (15)15:458:17
1Aron HellgrenH14 (5)26:008:07
1Robert PetterssonH21 (5)33:078:04
1Helena EkbrinkD50 (2)1:04:4515:47
1Viktor JemthH12 (6)24:118:57
1Caje JacobssonD70 (1)1:10:4724:24
1Mats JonsellH50 (6)30:237:24
1Sofie BergendahlD40 (5)39:329:38
1Gunilla SvärdD21 (3)29:487:16
1Jörgen HellgrenH45 (12)28:016:50
1Erik HannrupH16 (4)26:376:29
1Lina SvärdD16 (3)37:119:04
1Camilla NygrenD35 (1)47:5911:42
1Ammie BerglundD45 (2)43:2210:34
2Arvid BylundH14 (5)50:22+24:2215:44
2Jan JohanssonH60 (4)47:52+1:2511:40
2Nic KruysH40 (4)47:03+14:4111:28
2Albin JemthH10 (10)15:24+1:598:06
2Ann-Sofie JemthD45 (2)1:17:44+34:2218:57
2Karin LindellD40 (5)44:38+5:0610:53
2Ing-Marie LarssonÖppen motion 3 (5)41:04+10:1015:12
2Cornelia GustafssonD10 (2)20:48+3:3010:56
2Sven JacobssonH70 (3)53:33+2:5618:27
2Hans GustafssonÖppen motion 5 (7)46:39+0:1814:34
2Lotta WeyhenmeyerD16 (3)40:27+3:169:51
2Love BylundH12 (6)24:50+0:399:11
2Rebecka HoppeD21 (3)35:09+5:218:34
2Niklas ReinholdssonH21 (5)34:33+1:268:25
2 Elsa BäsénD14 (6)40:16+7:1012:35
2Emelie SvärdD12 (4)31:59+5:4911:50
2Björn HannrupH50 (6)33:02+2:398:03
2Jessica SvärdU1 (15)18:09+2:249:33
2Johan BlomsterH45 (12)31:53+3:527:46
2Emil JonsellH16 (4)31:39+5:027:43
3Klas ElwingerH70 (3)1:06:25+15:4822:54
3Anders FalkÖppen motion 5 (7)51:40+5:1916:08
3Per MelanderH40 (4)1:01:18+28:5614:57
3Axel AnderssonH12 (6)26:43+2:329:53
3Rickard JemthU1 (15)22:39+6:5411:55
3Viktor GranbergH14 (5)1:02:18+36:1819:28
3Hanna JonsellD14 (6)47:38+14:3214:53
3Alicia ErikssonD12 (4)51:30+25:2019:04
3Annica ErikssonÖppen motion 3 (5)48:01+17:0717:47
3Curt ReinholdssonH60 (4)1:05:20+18:5315:56
3Pär JanssonH50 (6)40:47+10:249:56
3Hugo BlomsterH10 (10)17:05+3:408:59
3Åsa BlomsterD40 (5)49:09+9:3711:59
3Annika RidellD21 (3)46:41+16:5311:23
3Hugo BäsénH16 (4)45:38+19:0111:07
3Alva LindellD16 (3)47:37+10:2611:36
3Petter RanefallH45 (12)35:50+7:498:44
4Vidar LarssonU1 (15)23:15+7:3012:14
4Inge LarssonH60 (4)1:25:17+38:5020:48
4Alva NyströmD14 (6)53:03+19:5716:34
4Rebecka ErikssonÖppen motion 3 (5)51:20+20:2619:00
4 Mikael BäsénH50 (6)42:26+12:0310:20
4Sara JonsellD12 (4)54:22+28:1220:08
4Pontus EggensH14 (5)1:16:59+50:5924:03
4David BerglundH12 (6)28:46+4:3510:39
4Karin HannrupÖppen motion 5 (7)53:54+7:3316:50
4Åsa KruysD40 (5)1:17:21+37:4918:51
4Malte HellgrenH10 (10)17:32+4:079:13
5Miro MårtenssonH12 (6)33:25+9:1412:22
5Åza MårtenssonÖppen motion 3 (5)1:07:00+36:0624:48
5Jesper HedbergH45 (12)36:34+8:338:55
5Magnus HoppeH50 (6)47:43+17:2011:38
5Björn JonsellÖppen motion 5 (7)54:20+7:5916:58
5Ellen HannrupD14 (6)53:45+20:3916:47
5Simon SegermanH10 (10)18:50+5:259:54
5Frida WestfeldtU1 (15)23:23+7:3812:18
6Johan KarlssonH50 (6)1:05:56+35:3316:04
6Sofie JonsellD14 (6)1:05:02+31:5620:19
6Per JemthH45 (12)40:11+12:109:48
6Oskar LindU1 (15)23:34+7:4912:24
6Theodor Von SethH10 (10)20:14+6:4910:38
6Moira NilssonÖppen motion 5 (7)56:08+9:4717:32
7Anna PåveU1 (15)23:35+7:5012:24
7Lukas LindH10 (10)20:26+7:0110:45
7Stefan GranbergH45 (12)43:19+15:1810:33
7Max NilssonÖppen motion 5 (7)1:09:49+23:2821:49
8Hedda KjellbergU1 (15)23:53+8:0812:34
8Elis QuistbergH10 (10)25:53+12:2813:37
8Bo SegermanH45 (12)43:43+15:4210:39
9Andreas GrantingerH45 (12)52:04+24:0312:41
9Cecilia OlssonU1 (15)24:37+8:5212:57
9Theo SjöbergH10 (10)29:27+16:0215:30
10Alma AnderssonU1 (15)25:37+9:5213:28
10Sigurd BergeH10 (10)38:09+24:4420:04
10Daniel EggensH45 (12)53:25+25:2413:01
11Ellinor KruysU1 (15)26:29+10:4413:56
11Bo AnderssonH45 (12)1:03:53+35:5215:34
12Ingemar WestfeldtU1 (15)27:30+11:4514:28
13Gustav KaronenU1 (15)28:40+12:5515:05
14Ebba LindU1 (15)31:35+15:5016:37
15 Ellinor Von SethU1 (15)36:50+21:0519:23
Lykke BjörklundInskolning (12)fullföljt
Elvin EinarssonInskolning (12)fullföljt
Arvid FridborgInskolning (12)fullföljt
Gustaf KarlströmInskolning (12)fullföljt
Nils HåkanssonInskolning (12)fullföljt
Klara LinghInskolning (12)fullföljt
Siri LindInskolning (12)fullföljt
Oscar KarlströmInskolning (12)fullföljt
Hugo PerssonInskolning (12)fullföljt
Elin PåveInskolning (12)fullföljt
Vanna BylundInskolning (12)fullföljt
Christian RohnerH40 (4)ej godkänd
Peter NyströmH45 (12)ej godkänd
Jesper NyströmH21 (5)ej godkänd
Jimmy LarssonH35 (2)ej godkänd
Marianne GustafssonD40 (5)ej godkänd
Elias JaiU2 (2)ej godkänd
Andreas EngH21 (5)ej godkänd
Fredrik ElwingerH21 (5)ej godkänd
Elis HanssonH12 (6)ej godkänd
Dorothe SpillmannD50 (2)ej godkänd
Fabian NilssonH14 (5)ej godkänd
Anton SegermanH16 (4)ej godkänd
Ellen GrantingerD14 (6)ej start
Albin ErikssonH14 (5)ej start
Tora JonsellD10 (2)ej start
Jonas AnderssonH40 (4)ej start
Karolina VessbyD45 (2)ej start
Daniel OlmH45 (12)ej start
Esbjörn SwahnH60 (4)ej start
Linnéa GrantingerU1 (15)ej start
Lucas WicksU1 (15)ej start
Matthew WicksU1 (15)ej start
Fredrik EdsjöU2 (2)ej start
Jonas ErikssonÖppen motion 3 (5)ej start
Magnus PerssonÖppen motion 5 (7)ej start
Algot StaafInskolning (12)ej start

OK Kontinent

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Magnus WallenborgH45 (12)36:09+8:088:49

Upsala IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mathias JonssonInskolning (12)fullföljt

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1 Per NylanderÖppen motion 5 (7)46:2114:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser