Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norbergs 3-dagars, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norbergs 3-dagars
Arrangörsorganisation: Norbergs OK
Datum: måndag 13 juni 2016 - onsdag 15 juni 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 1

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa BylundFagersta OK18:189:37
2Edvin BerggrenFagersta OK19:01+0:4310:00
3Ludvig LiljebrandSK Trim/Virsbo20:21+2:0310:42
4Signe WinqvistNorbergs OK21:02+2:4411:04
5Frida EricssonFagersta OK24:07+5:4912:41
6Fredrik EricsonFagersta OK25:10+6:5213:14
7Assar MagnussonNorbergs OK26:04+7:4613:43
8Elias KällmanNorbergs OK32:25+14:0717:03
9Marcus KällmanNorbergs OK34:39+16:2118:14
10David ÅkerströmFagersta OK42:22+24:0422:17
Alma LindhNorbergs OKej start

Öppen motion 3

2 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia ErikssonNorbergs OK33:5012:31
2Arvid ErikssonNorbergs OK34:45+0:5512:52
3Pia JohanssonNorbergs OK38:17+4:2714:10
4Lars-Åke BylundFagersta OK39:39+5:4914:41
5Lennart ErikssonNorbergs OK42:54+9:0415:53
6Leif SundNorbergs OK43:06+9:1615:57
7Ludvig BylundFagersta OK43:41+9:5116:10
8Gurli BackFagersta OK53:36+19:4619:51
Lars GråbergsAvesta OKej start

Öppen motion 6

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert WesterlundNorbergs OK36:299:51
2Rasmus LindbergAvesta OK39:40+3:1110:43
3Johan HageFagersta OK40:18+3:4910:53
4Vanda KuthanovaFagersta OK41:10+4:4111:07
5Hanna ErikssonNorbergs OK45:27+8:5812:17
6Mats ThunwallSK Trim/Virsbo54:51+18:2214:49
7Marie LindNorbergs OK59:36+23:0716:06
Peter SvenssonAvesta OKej godkänd
John SivarsDalaportens OLutgått
Anna EricsonAvesta OKutom tävlan
Anna-Karin LövgrenAvesta OKej start

Öppen motion 17

2 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger ÅsbergOK Hedströmmen22:198:55
2Andreas LiljebrandSK Trim/Virsbo25:39+3:2010:15
3Lars LundénAvesta OK27:01+4:4210:48
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen27:15+4:5610:54
5Östen ErikssonAvesta OK30:33+8:1412:13
6Helén LiljebrandSK Trim/Virsbo31:57+9:3812:46
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK32:34+10:1513:01
8Nils-Erik HjelmerVandrarringen32:36+10:1713:02
9Jonas LiljebrandSK Trim/Virsbo33:20+11:0113:20
10Marianne EinarssonFagersta OK33:23+11:0413:21
11Lars WisellFagersta OK33:26+11:0713:22
12Sussie BjörkmanDalaportens OL35:37+13:1814:14
13Per AnderssonNorbergs OK36:45+14:2614:42
14Marie BerggrenFagersta OK37:18+14:5914:55
15Annelie SpolanderNorbergs OK41:42+19:2316:40
16Jan ÅhsNorbergs OK42:14+19:5516:53
17Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo42:47+20:2817:06
18Elof BackFagersta OK48:59+26:4019:35
19Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo52:22+30:0320:56
20Lisbeth EurénAvesta OK1:12:06+49:4728:50
Ulf MagnussonNorbergs OKej start
Per-Olof EinarssonFagersta OKej start
Kjell LidholmIFK Hedemora OKej start

Öppen motion 8

4 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PetterssonOK Djerf35:007:26
2Ola JernströmAvesta OK36:29+1:297:45
3Mats LundbergDalaportens OL37:04+2:047:53
4Cecilia EinarssonVästerås SOK38:57+3:578:17
5Leif MarkfjärdAvesta OK45:21+10:219:38
6Carl-Erik BerglövFagersta OK49:31+14:3110:32
7Henrik HellgrenNorbergs OK49:55+14:5510:37
8Aino LeijonAvesta OK52:05+17:0511:04
9Hansi KrausAvesta OK53:48+18:4811:26
10Björn MarkfjärdAvesta OK54:19+19:1911:33
11Maria BylundFagersta OK57:31+22:3112:14
12Robin OlssonAvesta OK59:35+24:3512:40
13Mats BackFagersta OK1:06:14+31:1414:05
Erik AlmséusIFK Hedemora OKutom tävlan
Johan KällmanNorbergs OKutom tävlan
Marcus JohnssonAvesta OKej start
Rasmus ElmertoftNorbergs OKej start
Ylva GrapeDalaportens OLej start
Oskar KarlssonAvesta OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser