Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Orientering klubbmästerskap 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Orientering klubbmästerskap 2016
Arrangörsorganisation: Främmestads IK
Datum: söndag 12 juni 2016

H21

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl JanssonFrämmestads IK42:079:21
2Mattihas KjellFrämmestads IK44:11+2:049:49
3Johan AnderssonFrämmestads IK1:38:00+55:5321:46

D16

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JohanssonFrämmestads IK46:0914:25
2Rebecka RundbladFrämmestads IK1:14:39+28:3023:19

D12

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova JessenFrämmestads IK13:219:32
2Amie JohanssonFrämmestads IK19:07+5:4613:39

H10

1 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EngbladFrämmestads IK10:187:21
2Oscar PetterssonFrämmestads IK14:46+4:2810:32
Wellington RomFrämmestads IKej start
Agaton RomFrämmestads IKej start

D35

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika RundbladFrämmestads IK33:0310:19
2Linda LarssonFrämmestads IK38:27+5:2412:00
3Sofia JessenFrämmestads IK44:57+11:5414:02
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK1:02:38+29:3519:34
5Anna JohanssonFrämmestads IK1:10:10+37:0721:55
Cecilie RomFrämmestads IKej start

H40

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SahlströmFrämmestads IK44:399:55
2Andreas JohanssonFrämmestads IK1:52:25+1:07:4624:58
Andreas RomFrämmestads IKej start
Per-Erik Andersson JessenFrämmestads IKej start

H45

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus StafstedtFrämmestads IK1:06:1220:41
Kent LarssonFrämmestads IKej start
Ronny RundbladFrämmestads IKej start

D55

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK36:2111:21
2Ingrid JessenFrämmestads IK55:06+18:4517:13
Berith IvehagFrämmestads IKej start

H60

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JessenFrämmestads IK32:0310:00
2Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK40:03+8:0012:30
3Thomas KarlssonFrämmestads IK40:33+8:3012:40
4Kenneth IvehagFrämmestads IK41:25+9:2212:56
5Bengt AnderssonFrämmestads IK48:39+16:3615:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser