Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM TMOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM TMOK
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: tisdag 14 juni 2016

D17-39

4 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK43:1410:03
2Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK55:37+12:2312:56
3Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:02:14+19:0014:28
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H14

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

D12

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK44:2617:46

H12

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SellénTumba-Mälarhöjden OK48:1919:19
Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

D10

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Hilda SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H10

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

D40

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK52:1214:30
2Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:03:41+11:2917:41
3Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:25:25+33:1323:43

H40

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:16:3521:16
2Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:52:43+36:0831:18
Jakob SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

D50

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:07:4421:50
2Carina PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:11:01+3:1722:54

H50

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK56:4215:45
2Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:17:59+21:1721:39
Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H60

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:08:5819:09
2Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:12:17+3:1920:04

H70

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK57:3018:32
2Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK58:55+1:2519:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser