Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Lidköping

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Lidköping
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Lidköpings VSK
Datum: torsdag 30 juni 2016

Långa

3 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Owe TörnrothHjobygdens OK32:558:26
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna34:448:54
3Bertil KarlssonHjobygdens OK35:239:04
4Ola HoltbringOK Amne36:039:14
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna36:329:22
6Hans G BernhardMariestads FK38:169:48
7Lars FinbomOK Landehof38:529:57
8Per-Arne JohanssonVänersborgs SK38:579:59
9Lennart HöjeOK Ravinen41:0610:32
10Karl Gustav LarssonOK P442:0110:46
11Christer OttossonOK P442:0110:46
12Anders BerglundOK Skogshjortarna43:1311:04
13Vidar LövingTibro OK43:5911:16
14Rolf EinarssonIF Hagen44:3011:24
15Jan SturestigOK Södertörn44:3911:26
16Lars WahlströmIstrums SK47:1612:07
17Bernhard GrenaboHjobygdens OK47:4912:15
18Ove FlinkIK Albion47:5412:16
19LARS LÖFHOLMLidköpings VSK49:2712:40
20Gert JohanssonIK Gandvik50:1912:54
21Conny LjungbergVolvo50:3312:57
22Åke KarlssonSOK Träff54:1813:55
23Stig HjerpIstrums SK56:0114:21
24Gunnar AnderssonIK Vista57:2114:42
25Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:01:2015:43
26Anders NilssonIstrums SK1:06:5917:10
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej godkänd
Kaj AbrahamssonFrämmestads IKej godkänd

Mellan

3 300 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve AlvénIK Wilske33:4210:12
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:0610:56
3Åke GatelidOK Skogshjortarna36:0810:56
4Lars-Erik LarssonOK Amne36:2011:00
5Göran RubendahlOK Skogshjortarna40:3312:17
6Birgitta KarlssonRyda SK40:3512:17
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu40:4112:19
8Åke NordbergOK Klyftamo41:1512:30
9Linus SundbergOK Skogshjortarna41:4612:39
10Kenneth MörkIK Wilske42:0012:43
11Inger HolmstrandHerrljunga42:1012:46
12Tommy HoltbringOK Amne42:1612:48
13Peter FogelströmMariestads FK42:3012:52
14Conny SvanFrämmestads IK43:0113:02
15Ulla HöökOK Klyftamo43:0713:03
16Kajsa TofténHjobygdens OK43:5313:17
17Roland SandströmIF Hagen43:5813:19
18Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan44:1813:25
19Kent CarlgrenOK Skogshjortarna44:2813:28
20Karl BergstrandHjobygdens OK44:5213:35
21Andrew HeapIK Wilske46:0013:56
22Eva IsakssonOK Skogshjortarna46:1414:00
23Ann-Marie TiveljungIK Gandvik46:4314:09
24Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu47:1414:18
25Bert ThorssonRyda SK47:3514:25
26Reits HallOK Amne48:2814:41
27Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan48:4514:46
28Torbjörn HaginIK Gandvik49:4615:04
29Gunnar BrystHjobygdens OK50:0315:10
30Eva HöjeOK Ravinen51:4215:40
31K-E JohanssonIstrums SK52:0015:45
32Inge AnderssonOK Skogsstjärnan52:0115:45
33Ingrid TengelandIK Gandvik58:3717:45
34Conny HallbergTibro OK1:02:0218:47
35Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna1:08:0420:37
36Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:09:3921:06
37Tommy SonestedtFalköpings AIK OK1:10:1221:16
38Knut HöökOK Klyftamoej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd

Korta

2 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonFalköpings AIK OK27:2210:31
2Christer LundbergOK P428:1510:51
3Bengt ÅkerströmSOK Träff30:4311:48
4Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK31:3212:07
5Kjell PerssonMariestads FK32:4712:36
6Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK33:0812:44
7Ulf ÖstlundIstrums SK33:1812:48
8Lennart KrantzOK Klyftamo33:2612:51
9Jonny AspT2 IF33:3512:55
10Harry SundbergOK Klyftamo34:0213:05
11Regor NiklassonIK Albion35:0613:30
12Börje SundbergIK Albion35:3613:41
13Gisela LöfvingTibro OK36:4114:06
14Sigvard OskarssonIstrums SK36:4714:08
15Anders LarssonLidköpings VSK37:0414:15
16Thomas LiffnerFalköpings AIK OK37:0914:17
17Lennart GustavssonHjobygdens OK38:4114:52
18Karl-Inge KarlssonIstrums SK40:5015:42
19Lennart KarlssonTrollhättans SOK41:3716:00
20Stig PerssonOK Klyftamo42:3116:21
21Bertil HolmqvistIK Gandvik43:1016:36
22Monica NIklassonIK Albion43:3716:46
23Anders NilssonRyda SK44:1817:02
24Claes SöderströmOK Skogshjortarna44:2817:06
25Linnea HallOK Amne46:1917:48
26Åsa GrenaboHjobygdens OK48:0018:27
27Barbro AnderssonOK Skogshjortarna50:2919:25
28Anita PehrsonIstrums SK51:5019:56
29Kristina JohanssonVänersborgs SK52:0720:02
30Bertil WiklundIK Wilske52:1220:04
31Kerstin HagströmIstrums SK54:4121:01
32Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK58:5222:38
33Stig BengtssonOK Amne1:11:2427:27
34Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:12:0327:42
35Ida HoltbringOK Amne1:15:4129:06
36Marina WästlundOK Amne1:21:0331:10
37Sture BertilssonOK Klyftamoej godkänd
Sune HagströmIstrums SKej godkänd
Inga PerssonOK Landehofej godkänd
Lisbet JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Kort Kort

2 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O JohanssonOK Klyftamo24:4611:47
2Nils HenrikssonIK Albion28:2313:30
3Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo29:3314:04
4Stig SahlIF Hagen31:0414:47
5Roland GustafssonOK P432:0315:15
6Louise LindbergIK Wilske32:4715:36
7Bernt OlssonOK Klyftamo34:2016:20
8Lars HedbergOK Klyftamo34:3716:29
9Börje KarlssonRyda SK35:1316:46
10Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo35:2616:52
11Barbro BörjessonOK Skogshjortarna35:3316:55
12Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK35:5417:05
13Gun ThorssonRyda SK36:2117:18
14Bertil RybergOK Klyftamo36:4017:27
15Lars LångOK Klyftamo37:1317:43
16Sven ErikssonOK Skogsstjärnan38:0918:10
17Per GustavssonOK Klyftamo38:2418:17
18Anne-Catrine PerssonMariestads FK38:3318:21
19Arne SvanFrämmestads IK38:5518:31
20Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan39:5819:01
21Erling GökstorpIK Albion40:0819:06
22Lars-Erik HöökIK Gandvik41:2919:45
23Margit RybergOK Klyftamo41:3419:47
24Torsten BjörkerothOK P443:0020:28
25Britta SahlIF Hagen43:1320:34
26Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK43:4420:49
27Pia de BatsOK Amne44:3421:13
28Rune BrandshageIK Gandvik44:3521:13
29Gunnel ForsbladIK Wilske46:4422:15
30Inge BergHjobygdens OK46:4622:16
31Lisbeth RosenbergRyda SK48:4023:10
32Stig GustafssonIF Hagen49:4823:42
33Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu51:2424:28
34Rut NyströmOK Amne54:5326:08
35Kurt StenbergIK Gandvik1:00:5729:01
36Lennart WetterstadFalköpings AIK OK1:14:0435:16
Tord LöövOK Klyftamoej godkänd
Lars ErikssonOK Klyftamoej godkänd
Susanne HoltbringOK Amneej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser