Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands-OL
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 5 juli 2016

Öppen motion 1

2 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly BrickarpSol Tranås26:1610:01
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL30:03+3:4711:28
3Lisa OhrtSol Tranås31:18+5:0211:56
4Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL34:02+7:4612:59
5Mattias RundgrenSol Tranås41:47+15:3115:56
6Alma OlssonOK 64 Torpa1:02:41+36:2523:55
Barbro RydénSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 3

2 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo AnderssonSol Tranås37:3613:52
2Liv ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL41:16+3:4015:13
3Dag FranssonSol Tranås41:45+4:0915:24
4Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL42:54+5:1815:49
5Felicia FyhrSOK Aneby50:04+12:2818:28
6Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL51:02+13:2618:49
7Curt PeterssonSol Tranås1:02:32+24:5623:04
8Martina OlssonOK 64 Torpa1:22:01+44:2530:15
Jessica JohanssonSol Tranåsej godkänd
Ludvig StÜkerSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 5

3 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OhrtSol Tranås50:1415:05
2Liza JohanssonSol Tranås59:48+9:3417:57
3Leif JohanssonSol Tranås1:01:29+11:1518:27
4Anneli BlomgrenSOK Aneby1:07:06+16:5220:09
5Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:11:10+20:5621:22
6Helen SköldBoxholm-Mjölby OL1:11:19+21:0521:24
7Ellen OhrtSol Tranås1:21:42+31:2824:32
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen motion 6

4 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby54:3912:40
2Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:02:49+8:1014:34

Öppen motion 7

2 950 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL35:4512:07
2Jonatan LageOK Hällen39:32+3:4713:24
3Kerstin SegerssonOK 64 Torpa40:57+5:1213:52
4Ingvar AhlsénSol Tranås43:12+7:2714:38
5Vivianne LindstamSol Tranås44:07+8:2214:57
6Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa44:40+8:5515:08
7Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL44:48+9:0315:11
8Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL45:31+9:4615:25
9Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL46:46+11:0115:51
10Lennart ErikssonSol Tranås47:04+11:1915:57
11Hans SamuelssonOK 64 Torpa48:22+12:3716:23
12Karin ErnfridssonOK 64 Torpa51:07+15:2217:19
13Håkan AxelssonSol Tranås51:20+15:3517:24
14Torbjörn LageHelsingborgs SOK54:49+19:0418:34
15Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:06:44+30:5922:37
16Sven-Olof LundinSol Tranås1:11:54+36:0924:22
Hampus FyhrSOK Anebyej godkänd

Öppen motion 8

4 610 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FastEksjö SOK41:238:58
2Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL43:39+2:169:28
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL47:34+6:1110:19
4Lars-Åke BrengdahlSol Tranås47:50+6:2710:22
5Magnus SahlmanLinköpings OK48:47+7:2410:34
6Boo NordinSol Tranås52:21+10:5811:21
7Göran NordSol Tranås56:49+15:2612:19
8Alma GustafssonSOK Aneby58:21+16:5812:39
9Peter SvenssonAvesta OK1:03:23+22:0013:44
10Marie NordSol Tranås1:04:23+23:0013:57
11Lovisa NordSol Tranås1:12:15+30:5215:40
12Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:26:52+45:2918:50
Axel JohanssonSol Tranåsej godkänd
Johan BlomgrenSOK Anebyej godkänd
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Bodil MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Frida SahlmanLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 9

6 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna52:307:31
2Per MagnussonLinköpings OK59:25+6:558:30
3Mats JohanssonSol Tranås1:05:41+13:119:24
4Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:08:06+15:369:45
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL1:11:04+18:3410:10
6Magnus FranssonSOK Aneby1:29:21+36:5112:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser