Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOK Veteranol, Skramstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOK Veteranol, Skramstad
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 2 juni 2016

Korta

1 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunvald BruceAnkarsrums OK50:4127:23
2Lennart KarlssonHultsfreds OK51:11+0:3027:40
3Stig AnderssonVimmerby OK53:25+2:4428:52
4Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK54:22+3:4129:23
5Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK56:06+5:2530:19
6Hans-Åke OlssonHultsfreds OK56:35+5:5430:35
7Olle KarlssonGamleby OK58:22+7:4131:32
8Allan SvenssonKisa SK59:02+8:2131:54
9John PaulinKisa SK1:02:27+11:4633:45
10Inge EkströmVimmerby OK1:03:21+12:4034:14
11Liane RinghBjörkfors GOIF1:13:54+23:1339:56
Elisabeth HjortvidVästerviks OKej godkänd
Håkan AnderssonGamleby OKej godkänd
Harriet AlbinssonBjörkfors GOIFej start
Bengt LönnVimmerby OKej start

Mellan

2 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn LiljeholmAnkarsrums OK48:4016:43
2Gunnar SöderholmVimmerby OK52:30+3:5018:02
3Evert FranssonVimmerby OK52:45+4:0518:07
4Annika SandströmVimmerby OK52:53+4:1318:10
5Roland SkyttKisa SK54:00+5:2018:33
6Arne WallbergOK Eken56:15+7:3519:19
7K-G SvenssonVimmerby OK58:47+10:0720:12
8Kenneth RulanderKisa SK1:00:33+11:5320:48
9Monica MarmelidVästerviks OK1:00:43+12:0320:51
10Kerstin ErikssonKisa SK1:00:52+12:1220:54
11Holger PerssonOK Eken1:02:08+13:2821:21
12Marianne BergVimmerby OK1:02:50+14:1021:35
13Åke BjörklundVästerviks OK1:02:53+14:1321:36
14Börje KarlssonVimmerby OK1:03:52+15:1221:56
15Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:04:48+16:0822:16
16Bertil AxelssonVimmerby OK1:07:06+18:2623:03
17Eivor PetterssonGamleby OK1:12:55+24:1525:03
Åke KarlssonAnkarsrums OKej godkänd
Lars EkholmBjörkfors GOIFej start

Långa

3 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik SvenssonVimmerby OK47:1512:31
2Lennat SturessonVästerviks OK49:48+2:3313:12
3Lars-Inge EklundVimmerby OK51:45+4:3013:43
4Lars PetterssonVimmerby OK55:56+8:4114:50
5Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK56:14+8:5914:54
6Gunnar EnbergMålilla OK1:00:04+12:4915:55
7Bo EklundVimmerby OK1:01:07+13:5216:12
8Olof HjortvidVästerviks OK1:03:39+16:2416:52
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:14:24+27:0919:44
10Stig JonssonKisa SK1:32:58+45:4324:39
11Kicki SanderBjörkfors GOIF1:42:08+54:5327:05
Åke BorgerAnkarsrums OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser