Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands OL
Arrangörsorganisation: Sol Tranås
Datum: tisdag 28 juni 2016

Öppen motion 1

2 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agaton FriesSol Tranås24:0011:56
2Alvin FriesSol Tranås24:35+0:3512:13
3Olle OhrtSol Tranås26:37+2:3713:14
4Lisa OhrtSol Tranås26:42+2:4213:17
5Sally FriesSol Tranås31:01+7:0115:25
6Pelle JakobssonEksjö Skid o Orienteringsklubb36:49+12:4918:19
7Tilde BrickarpSol Tranås42:18+18:1821:02
8Siri RehnGränna-Bygdens OK44:54+20:5422:20
9Kaisa RehnGränna-Bygdens OK45:19+21:1922:32
10Elliott RehnGränna-Bygdens OK45:26+21:2622:36
11Rolf SöderståhlSol Tranås51:14+27:1425:29
12Alvin KajanderEmmaboda Verda OK57:30+33:3028:36
13Alma OlssonOrienteringsklubben 64 Torpa1:03:07+39:0731:24
Barbro RydénSol Tranåsej godkänd
Göran NilssonEksjö Skid o Orienteringsklubbej godkänd

Öppen motion 3

3 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel Svensson FinndahlIdrottsklubben Hakarpspojkarna24:047:47
2Bo AnderssonSol Tranås33:12+9:0810:44
3Alex BrickarpSol Tranås36:26+12:2211:47
4Jessica JohanssonSol Tranås37:43+13:3912:12
5Martina OlssonOrienteringsklubben 64 Torpa46:40+22:3615:06
6Dag FranssonSol Tranås47:27+23:2315:21
7Alice SamuelssonOrienteringsklubben Renen51:50+27:4616:46
8Madelene OhrtSol Tranås55:31+31:2717:57

Öppen motion 5

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson FinndahlIdrottsklubben Hakarpspojkarna25:148:58
2Lisa JohanssonSol Tranås35:19+10:0512:34
3Leif JohanssonSol Tranås36:42+11:2813:03
4Jenny JakobssonEksjö Skid o Orienteringsklubb41:28+16:1414:45
5Felicia FyhrSkid- och Orienteringsklubben48:59+23:4517:25
6Stina AnderöSol Tranås58:22+33:0820:46
7Lotta FischerströmSol Tranås59:57+34:4321:20
8Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:00:41+35:2721:35
9Mattias RundgrenSol Tranås1:06:55+41:4123:48

Öppen motion 6

4 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia LindbergOrienteringsklubben Renen39:308:51
2Karin ÖhlinSkid- och Orienteringsklubben41:41+2:119:20
3Agnes DjurstedtEksjö Skid o Orienteringsklubb42:40+3:109:33
4Adrian JuniSol Tranås43:21+3:519:43
5Bo JernbergOrienteringsklubben Roxen45:20+5:5010:09
6Ulf BengtssonSol Tranås46:03+6:3310:19
7Hampus FyhrSkid- och Orienteringsklubben48:07+8:3710:47
8Gun HenrikssonEksjö Skid o Orienteringsklubb50:56+11:2611:25
9Björn SamuelssonOrienteringsklubben Renen52:37+13:0711:47
10Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL52:38+13:0811:48
11Vivianne LindstamSol Tranås54:49+15:1912:17
12Mikael FyhrSkid- och Orienteringsklubben57:39+18:0912:55
13Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:07:09+27:3915:03
14Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps Sportklubb1:10:53+31:2315:53
Anne SkoglundSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 7

2 830 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL29:5310:33
2Albin HjellströmIdrottsklubben Hakarpspojkarna30:53+1:0010:54
3Ingvar AhlsénSol Tranås31:26+1:3311:06
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL32:18+2:2511:24
5Kerstin SegerssonOrienteringsklubben 64 Torpa37:05+7:1213:06
6Elisabet Nayström-LarssonOrienteringsklubben 64 Torpa38:37+8:4413:38
7Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL39:30+9:3713:57
8Hans SamuelssonOrienteringsklubben 64 Torpa43:31+13:3815:22
9Kjell LarssonSol Tranås43:39+13:4615:25
10Håkan AxelssonSol Tranås45:41+15:4816:08
11Monika HjellströmGränna-Bygdens OK45:44+15:5116:09
12Karin ErnfridssonOrienteringsklubben 64 Torpa47:47+17:5416:53
13Sven-Olof LundinSol Tranås47:59+18:0616:57
14Karl-Gerhard RamdeSkid- och Orienteringsklubben52:21+22:2818:29
15Göran JanssonGränna-Bygdens OK58:28+28:3520:39
16Berit NilssonEksjö Skid o Orienteringsklubb1:08:46+38:5324:17
Tore JohanssonSkid- och Orienteringsklubbenej godkänd

Öppen motion 8

5 180 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SvennsonIdrottsklubben Hakarpspojkarna40:447:51
2Stefan DjurstedtEksjö Skid o Orienteringsklubb44:21+3:378:33
3Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL45:00+4:168:41
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL47:01+6:179:04
5Axel JohanssonSol Tranås48:22+7:389:20
6Jari HuttunenSkid- och Orienteringsklubben48:58+8:149:27
7Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK51:21+10:379:54
8Lena MolinBoxholm-Mjölby OL53:49+13:0510:23
9Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL54:39+13:5510:33
10Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL55:58+15:1410:48
11Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL56:36+15:5210:55
12Alma GustafssonSkid- och Orienteringsklubben56:46+16:0210:57
13Bo-Gunnar JosefssonNässjö Orienteringsklubb57:53+17:0911:10
14Emma RosénOrienteringsklubben Njudung59:16+18:3211:26
15Stellan AhnströmForserums Skid o Orienteringsk59:31+18:4711:29
16Martina JanssonSkid- och Orienteringsklubben1:00:07+19:2311:36
17Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:00:08+19:2411:36
18Anders JohanssonSol Tranås1:00:54+20:1011:45
19Camilla RosénAnnebergs Gymnastik o Idrottsf1:01:24+20:4011:51
20Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:02:45+22:0112:06
21Carina Rosén ErikssonAnnebergs Gymnastik o Idrottsf1:03:25+22:4112:14
22Boo NordinSol Tranås1:05:03+24:1912:33
23Emma ErikssonAnnebergs Gymnastik o Idrottsf1:06:04+25:2012:45
24Andreas NiemiEmmaboda Verda OK1:10:21+29:3713:34
25Lars Sonnert- -1:18:20+37:3615:07

Öppen motion 9

7 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per CarlborgLinköpings Orienteringsklubb49:506:55
2Viktor AntonssonEksjö Skid o Orienteringsklubb55:39+5:497:43
3Johan PerssonLinköpings Orienteringsklubb1:02:16+12:268:38
4Anders MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:57+13:078:44
5Göran NordSol Tranås1:08:44+18:549:32
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:14:19+24:2910:19
7Simon FreylandEksjö Skid o Orienteringsklubb1:17:58+28:0810:49
8Anton PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:18:08+28:1810:51
9Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:21:37+31:4711:20
10Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:26:21+36:3111:59
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser