Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM - Friskus & Nackhe

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM - Friskus & Nackhe
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: tisdag 21 juni 2016

D21 Friskus

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara JosarpFK Friskus-Varberg49:539:24
2Elvira WildheimFK Friskus-Varberg53:55+4:0210:10
3Jennifer GullFK Friskus-Varberg58:22+8:2911:00

H21 Friskus

5 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg38:046:33
2Johan GullFK Friskus-Varberg38:37+0:336:39
3Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg41:40+3:367:11
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg42:44+4:407:22
5Peter AronssonFK Friskus-Varberg49:10+11:068:28
6David HellerströmFK Friskus-Varberg54:08+16:049:20
7Jimmy HäggFK Friskus-Varberg57:31+19:279:55

D14 Friskus

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:02:5917:59

H14 Friskus

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex JohanssonFK Friskus-Varberg53:5515:24
2Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg1:12:23+18:2820:40

D12 Friskus

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marta TörnströmFK Friskus-Varberg21:028:45
2Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg48:28+27:2620:11
3Anna LundqvistFK Friskus-Varberg1:01:57+40:5525:48

H12 Friskus

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg45:0818:48
Melwin WildheimFK Friskus-Varbergej start

D10 Friskus

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emy HjertströmFK Friskus-Varberg23:5611:58
2Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg24:38+0:4212:19
3Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg25:25+1:2912:42
4Lova JohanssonFK Friskus-Varberg26:49+2:5313:24
5Signe JohanssonFK Friskus-Varberg35:58+12:0217:59

H10 Friskus

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak TörnströmFK Friskus-Varberg20:0210:01

D40 Friskus

4 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg47:4211:05
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg55:41+7:5912:56
3Pia HjertströmFK Friskus-Varberg1:18:57+31:1518:21

H40 Friskus

5 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert WildheimFK Friskus-Varberg50:579:36
2Jan BörjessonFK Friskus-Varberg53:21+2:2410:03
3Magnus EliassonFK Friskus-Varberg58:30+7:3311:02
4Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:02:58+12:0111:52
5Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:04:28+13:3112:09
6Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:07:46+16:4912:47
Ulf TörnströmFK Friskus-Varbergej godkänd

D60 Friskus

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eva ErikssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H60 Friskus

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders WibergFK Friskus-Varberg43:1911:42
2Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg57:01+13:4215:24
3Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg57:18+13:5915:29

U1 Friskus

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg24:1712:08
2Folke FranssonFK Friskus-Varberg31:25+7:0815:42
Maja EliassonFK Friskus-Varbergej start

U2 Friskus

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg25:2710:36
2Adam BromsFK Friskus-Varberg32:57+7:3013:43
3Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg55:17+29:5023:02
Erik BromsFK Friskus-Varbergej start
Kasper HellerströmFK Friskus-Varbergej start

Öppen motion 1

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BlomOK Nackhe13:376:48

Öppen motion 3

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese BlomOK Nackhe18:497:50
2Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg39:46+20:5716:34
3Thomas NordlindOK Nackhe44:29+25:4018:32
4Josephine RauOK Nackhe56:25+37:3623:30

Öppen motion 5

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonIK Dran36:5210:32
2Anders IvarssonFK Friskus-Varberg56:54+20:0216:15
3Kristin FranssonFK Friskus-Varberg57:25+20:3316:24
4Mikael BromsFK Friskus-Varberg1:04:57+28:0518:33
5Gunnar JohanssonOK Nackhe1:05:39+28:4718:45
6Charlotte NordlindOK Nackhe1:24:39+47:4724:11

H21 Nackhe

5 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GustafssonOK Nackhe38:036:33
2Andreas LundbladOK Nackhe44:35+6:327:41
3Johan GustafssonOK Nackhe46:30+8:278:01
4Tomas GunnarssonOK Nackhe50:17+12:148:40
5Markus NilssonOK Nackhe53:46+15:439:16
6Anders SjööarvOK Nackhe54:40+16:379:25

D16 Nackhe

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda RundqvistOK Nackhe44:2910:50
2Evelina OlssonOK Nackhe58:51+14:2214:21
Hanna BrorsonOK Nackheej godkänd

D12 Nackhe

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nathalie LangenbachOK Nackhe25:5510:47
Tilde BlomOK Nackheej start

H12Nackhe

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SjööarvOK Nackhe25:3810:40
2Albert LangenbachOK Nackhe38:50+13:1216:10

H10 Nackhe

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle RunevadOK Nackhe30:3715:18

D40 Nackhe

4 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin BrorsonOK Nackhe55:2512:53
2Anneli ThorénOK Nackhe1:02:17+6:5214:29
Catarina BengtssonOK Nackheej godkänd

H40 Nackhe

5 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohnssonOK Nackhe42:408:03
2Håkan LangenbachOK Nackhe46:05+3:258:41
3Thomas GeorgssonOK Nackhe46:09+3:298:42
4Fredrik BrorsonOK Nackhe46:41+4:018:48
5Lars EdbergOK Nackhe1:03:56+21:1612:03
6Björn NilssonOK Nackhe1:09:44+27:0413:09

U1 Nackhe

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle RunevadOK Nackhe33:3816:49
2Alinda RundqvistOK Nackhe38:59+5:2119:29

U2 Nackhe

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak PerssonOK Nackhe1:10:5329:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser