Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Örnligan 3 och 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Örnligan 3 och 7-klubbs
Arrangörsorganisation: Örnsköldsviks OK
Datum: torsdag 16 juni 2016

H10

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna14:136:31
2Martin NilssonSkogslöparna16:59+2:467:47
3Joel ByströmOK Nolaskogsarna18:59+4:468:42
4Felix ÖhmanSkogslöparna24:03+9:5011:01
5Sixten KjellqvistSidensjö IK24:12+9:5911:06
6Titan AnundborgSidensjö IK27:38+13:2512:40
7Elof NorbergÖrnsköldsviks OK30:37+16:2414:02
8William BacklundSidensjö IK30:52+16:3914:09
9Elias EdinSidensjö IK31:26+17:1314:25

D10

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ForsbergSkogslöparna17:488:09
2Frida HägglundOK Nolaskogsarna18:58+1:108:42
3Hanna WoxlinSkogslöparna19:08+1:208:46
4Theia AnundborgSidensjö IK21:48+4:0010:00
5Moa RobertssonOK Nolaskogsarna23:47+5:5910:54
6Kajsa NordströmSkogslöparna26:08+8:2011:59
7Maja MattssonÖrnsköldsviks OK26:16+8:2812:02
8Julina NyströmOK Nolaskogsarna28:09+10:2112:54
9Tindra RytterstedtSkogslöparna29:44+11:5613:38
10Ella NordströmSkogslöparna33:12+15:2415:13

H12

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NilssonSkogslöparna27:5410:43
2Jonatan HälldalSkogslöparna44:36+16:4217:09
3Filip NordströmSkogslöparna58:46+30:5222:36
4Sebastian SundkvistSkogslöparna1:01:54+34:0023:48
5Isak SöderlindOK Nolaskogsarna1:03:24+35:3024:23
6Isak AbrahamssonSkogslöparna1:05:35+37:4125:13
Sixten PerssonSkogslöparnaej godkänd

D12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nova AnundborgSidensjö IK43:1316:37
2Linn MelinSidensjö IK1:00:30+17:1723:16
3Clara NordströmSkogslöparna1:04:37+21:2424:51
4Alva PerboSkogslöparna1:12:02+28:4927:42
5Alva ByströmSidensjö IK1:15:51+32:3829:10
Vilja NorbergÖrnsköldsviks OKej godkänd

H14

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus DahlbergOK Nolaskogsarna30:5010:37
2Gustav HägglundOK Nolaskogsarna37:14+6:2412:50
3Sixten NorbergÖrnsköldsviks OK38:18+7:2813:12
4Erik ByströmOK Nolaskogsarna41:27+10:3714:17
5Axel MannelqvistOK Nolaskogsarna58:20+27:3020:06
6Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:02:14+31:2421:27

D14

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelie JosefssonSkogslöparna35:4712:20
2Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna36:25+0:3812:33
3Nora WesterlundOK Nolaskogsarna40:57+5:1014:07
4Isabelle HellgrenÖrnsköldsviks OK49:37+13:5017:06

H16

3 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac ErikssonOK Nolaskogsarna50:1013:07
2Samuel N JohanssonOK Nolaskogsarna1:15:24+25:1419:44

D16

3 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie WibergSkogslöparna1:01:5416:12

Grön

1 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK27:1017:11

U2

2 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver LarssonSkogslöparna18:308:29
2Ida PaulerSkogslöparna20:38+2:089:27
3Lova LarssonSkogslöparna23:28+4:5810:45
4Ella IndevallSkogslöparna27:26+8:5612:35
5Jona  NorbergSkogslöparna28:17+9:4712:58
6Elias LindmarkSkogslöparna28:21+9:5113:00
7Isak NorbergSkogslöparna28:23+9:5313:01
8Linna DynesiusSkogslöparna28:44+10:1413:10
9Viggo LarssonSkogslöparna29:12+10:4213:23
10Adam AbrahamssonSkogslöparna29:18+10:4813:26
11Magda KnutssonSkogslöparna29:57+11:2713:44
12Albin Hanneman Skogslöparna30:19+11:4913:54
13Axel JonssonSkogslöparna30:28+11:5813:58
14Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL37:19+18:4917:07
15Emma NybergSkogslöparna39:02+20:3217:54
16Johanna SandströmSkogslöparna39:05+20:3517:55
17Agnes KnutsgårdSkogslöparna43:01+24:3119:43
Liv RehnmanSkogslöparnaej godkänd
Molly HörnlundSkogslöparnaej godkänd
Alva MattssonSkogslöparnaej godkänd

Orange

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer ÖhmanSkogslöparna30:5110:38
2Anders KallinKungsgårdens SK38:07+7:1613:08
3Moa NordinÖrnsköldsviks OK38:56+8:0513:25
4David KjellqvistSidensjö IK42:39+11:4814:42
5Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL42:54+12:0314:47
6Hans NordströmSkogslöparna45:32+14:4115:42
7Lina KjellqvistSidensjö IK48:51+18:0016:50
8Marlene HälldalSkogslöparna53:25+22:3418:25
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Carolinn ByströmSidensjö IKej godkänd

Gul

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny ÖmanSkogslöparna46:2917:52
2Maud WestbergSkogslöparna52:24+5:5520:09
3Susanne BylundSkogslöparna56:44+10:1521:49
4Anna Lena VedinSidensjö IK59:11+12:4222:45
5Ingrid JohanssonOK Nolaskogsarna1:03:53+17:2424:34
6Gerd WedmanOK Nolaskogsarna1:58:49+1:12:2045:41

Blå

4 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid StrandbergSkogslöparna51:1811:09
2Emma WibergSkogslöparna1:08:16+16:5814:50
3Mikael NilssonSkogslöparna1:15:30+24:1216:24
4Johanna NygrenSidensjö IK2:09:20+1:18:0228:06
5Iza AnundborgSidensjö IK2:09:26+1:18:0828:08

Violett

3 820 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas ByströmSkogslöparna37:429:52
2Emanuel NäslundSkogslöparna44:34+6:5211:40
3Torgny NäslundSkogslöparna46:00+8:1812:02
4Daniel KnutssonSkogslöparna46:53+9:1112:16
5Per Johan JosefssonSkogslöparna52:18+14:3613:41
6Annika JernbergOK Nolaskogsarna59:12+21:3015:29
7Anton StrandbergSkogslöparna59:13+21:3115:30
8Edvin HägglundOK Nolaskogsarna1:07:01+29:1917:32
9Per SundinSkogslöparna1:08:45+31:0317:59
10Johan EklundOK Nolaskogsarna1:08:46+31:0418:00
11Thomas NäslundOK Nolaskogsarna1:14:10+36:2819:24
12Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna1:17:00+39:1820:09
13Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna1:27:20+49:3822:51
Bertil NordinSkogslöparnaej godkänd

Svart

5 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna50:238:53
2Simon DahlbergOK Nolaskogsarna57:33+7:1010:08
3Maria NilssonDomnarvets GOIF1:02:54+12:3111:05
4Jonas HälldalSkogslöparna1:03:18+12:5511:09
5Kristin HylanderNyköpings OK1:03:40+13:1711:13
6Per SundholmOK Nolaskogsarna1:07:56+17:3311:58
7Håkan NilssonDomnarvets GOIF1:21:06+30:4314:18
8Fredrik KarlssonOK Nolaskogsarna1:43:15+52:5218:12

Vit

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit ErikssonRehns BK26:5712:21

Inskolning

1 580 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Filip Aspnäs FärmSidensjö IKfullföljt
Ellen BerglundSkogslöparnafullföljt
Melvin BerglundSkogslöparnafullföljt
Alva Boström VinnarsSkogslöparnafullföljt
Liv Boström VinnarsSkogslöparnafullföljt
Emma ByströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Ture ForsbergSkogslöparnafullföljt
Sagali Hanneman Skogslöparnafullföljt
Nils JonssonSkogslöparnafullföljt
Julian KöhnSkogslöparnafullföljt
Tilde LarssonÖrnsköldsviks OKfullföljt
Frida LauriSkogslöparnafullföljt
Gustav MagnussonSkogslöparnafullföljt
Märta MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Ture MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Amanda MattssonÖrnsköldsviks OKfullföljt
Milton NilssonSkogslöparnafullföljt
Emmy NormanSkogslöparnafullföljt
Delisia NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Milea NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Stina PerssonSkogslöparnafullföljt
Filip RylanderSkogslöparnafullföljt
Meja SandlundSkogslöparnafullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt
Greta Wikström-LindSkogslöparnafullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser