Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Motionsorientering 30 juni Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 30 juni Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 30 juni 2016

Inskolning

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
Oscar HemmyrUmeå OKfullföljt
Elsa VikströmUmeå OKfullföljt
Valter VikströmUmeå OKfullföljt
Ella ÅströmUmeå OKfullföljt

Öppen motion 1

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Philip HemmyrUmeå OK21:17
2Emma AhlénIF Hagen27:05+5:48
3Torunn OtterbjörkUmeå OK29:12+7:55
4Emil LundmarkUmeå OK33:39+12:22
5Walter NordmarkUmeå OK36:20+15:03
6Hannes LidmanUmeå OK37:15+15:58
7Tua RönnlundIFK Umeå42:40+21:23
8Elin BurmanIFK Umeå42:44+21:27
9Hilma VikströmUmeå OK54:27+33:10

Öppen motion 3

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Otto TimbyUmeå OK23:54
2Jakob AnderssonUmeå OK32:55+9:01
3Anders GustafssonKlubblös34:40+10:46
4Ida ÅströmUmeå OK35:08+11:14
5Marlene JohanssonKlubblös42:48+18:54
6Lars ÅbergUmeå OK42:49+18:55
7Isak LidmanUmeå OK44:21+20:27

Öppen motion 5

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lydia JohanssonUmeå OK42:52
2Erika TimbyUmeå OK46:00+3:08
3Anna Sara ClaessonUmeå OK50:28+7:36
4Edwin NordmarkUmeå OK50:36+7:44
5Jesper LundinBul-Tromsø IL52:06+9:14
6Linus AhlénIF Hagen53:26+10:34
7Emil MarklundUmeå OK58:13+15:21
8Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan1:17:17+34:25
Joel VännbergUmeå OKej godkänd

Öppen motion 7

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Jenny RönnlundStöcksjö IS36:52
2Agneta FriesUmeå OK37:47+0:55
3Roland VikströmUmeå OK39:46+2:54
4Anita LundmarkIFK Umeå39:51+2:59
5Per RongeIK Hakarpspojkarna40:58+4:06
6Björn ElfvingUmeå OK45:17+8:25
7Vesa SärkiojaKlubblös49:14+12:22
8Annica NylundUmeå OK49:32+12:40
9Cecilia OlssonUmeå OK49:56+13:04
10Börje  LjungbergUmeå OK50:27+13:35
11Håkan ErikssonUmeå OK52:20+15:28
12Ove PerssonUmeå OK54:29+17:37
13PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå1:06:57+30:05
14Sofia AnderssonKlubblös1:06:58+30:06
15Tord RenströmUmeå OK1:13:46+36:54

Öppen motion 8

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Mats LundinBul-Tromsø IL36:33
2Christian SpoerryUmeå OK39:16+2:43
3Niklas FriesUmeå OK40:30+3:57
4Terho NevalainenUmeå OK41:48+5:15
5Klara YngvessonUmeå OK42:24+5:51
6Martin SundqvistUmeå OK44:56+8:23
7Henrik JohanssonUmeå OK45:11+8:38
8Per EngmanUmeå OK45:39+9:06
9Jonas AnderssonUmeå OK46:01+9:28
10Simon NilssonUmeå OK47:38+11:05
11Elisabeth FriesUmeå OK48:03+11:30
12Mats SandewallUmeå OK50:41+14:08
12Stefan KärrlanderUmedalens IF50:41+14:08
14Johan BergmanOK Renen52:12+15:39 Ladda ner rutt i gpx-format
15Greger AhlénIF Hagen52:20+15:47
16Elin OlofssonUmeå OK54:12+17:39
17Freja VredinUmeå OK55:32+18:59
18Tommy NilbrinkUmeå OK56:50+20:17
19Christer VredinIFK Umeå57:40+21:07
20Helena KönigssonRobertsfors IK1:01:50+25:17
21Mattias KarlssonUmeå OK1:05:30+28:57
22Gunnar TigerUmeå OK1:13:59+37:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser