Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: söndag 26 juni 2016 - onsdag 29 juni 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)

D21

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL31:439:43
2Maria SahlénIF Hagen31:57+0:149:48
3Anna LarssonIF Hagen32:23+0:409:56
4Malin JanssonHjobygdens OK38:34+6:5111:49
5Emilia HenryssonTibro OK39:10+7:2712:00
6Martina LöfvingTibro OK41:25+9:4212:42
7Yasmin Johansson 1:08:18+36:3520:57
Emma KindbomIF Hagenej start

H21

3 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard DjerfTibro OK24:586:30
2Johan TörnrothHestra IF25:42+0:446:41
3Carl HolmbergIF Hagen27:56+2:587:16
4Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna29:19+4:217:38
5Albin AlsiöIF Hagen32:18+7:208:24
6Lars HolmbergIF Hagen32:35+7:378:29
7Carl StrandbySOK Träff36:51+11:539:35
8Per IvarssonTibro OK39:06+14:0810:10
9Hampus NyströmIF Hagen40:22+15:2410:30
10Anton CarlssonIF Hagen43:37+18:3911:21
11Joakim GustafssonTibro OK44:16+19:1811:31

D16

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanssonHjobygdens OK44:5513:56
2Irma SvenssonOK Klyftamo56:09+11:1417:26

H16

3 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HolmbergIF Hagen30:179:24
Johan KindbomIF Hagenej start

D14

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica BogrenIF Hagen34:2214:56

H14

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas AndrénTibro OK23:3110:13
2Gustav LidmanTibro OK25:27+1:5611:03

D10

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella ArrheniusIF Hagen31:5717:45

H10

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah FalkanderSOK Träff15:078:23
2Theo ArrheniusIF Hagen31:58+16:5117:45
Hampus SahlénIF Hagenej start

D40

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BogrenIF Hagen29:369:11
2Nina GumaeliusTibro OK36:07+6:3111:12

H40

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ArrheniusIF Hagen41:5910:55
2Svante AndrénTibro OK42:37+0:3811:05
3Björn Svensson 47:54+5:5512:28
3Per CarlssonIF Hagen47:54+5:5512:28
5Alexander WickmanTibro OK52:58+10:5913:47
6Harri ViinamäkiIF Hagen53:31+11:3213:56
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Anders FranzénLidköpings VSKej start
Mats KarlssonIF Hagenej start

D50

3 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen34:3410:44
2Maria SkogsbergMariestads FK34:48+0:1410:48
3Eva Rabe MagnussonIF Hagen35:09+0:3510:54
4Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK38:41+4:0712:00
5Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK38:55+4:2112:05
6Åsa AlsiöFalköpings AIK OK40:01+5:2712:25
7Annika BrämersonTibro OK47:46+13:1214:50
8Ewa HolmbergIF Hagen51:12+16:3815:54
9Gisela LöfvingTibro OK1:03:25+28:5119:41
Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnanej start

H50

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LundhIF Hagen37:049:39
2Sören LarssonTibro OK37:51+0:479:51
3Jonas LundgrenTibro OK38:13+1:099:57
4Stefan LinderothIF Hagen40:21+3:1710:30
5Arne SääfGudhems IF47:03+9:5912:15
6JOACIM AhnheimTibro OK52:36+15:3213:41
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Peter BrämersonTibro OKej start

D60

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit KlamfeltTibro OK38:3513:55

H60

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan23:548:37
2Owe TörnrothHjobygdens OK24:26+0:328:49
3Uno MagnussonIF Hagen27:09+3:159:48
4Kjell KaminskyIF Hagen27:46+3:5210:01
5Håkan OlssonHjobygdens OK28:17+4:2310:12
6Bo KlamfeltTibro OK28:55+5:0110:26
7Bertil KarlssonHjobygdens OK29:19+5:2510:35
8Vidar LöfvingTibro OK29:55+6:0110:48
9Tommy WesterbergIF Hagen32:02+8:0811:33
10Hans TuvessonIF Hagen42:40+18:4615:24
11Eje AnderssonBodens BK43:50+19:5615:49
Bernhard GrenaboHjobygdens OKej godkänd

D70

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK54:5119:48
Anita NordbergOK Klyftamoej start

H70

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Styrbjörn JanssonIF Hagen39:2414:13
2Ingemar HolmbergIF Hagen49:54+10:3018:00
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Åke NordbergOK Klyftamoej start

Dam Motion

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie StrandbySOK Träff30:2110:02
2Klara GumaeliusTibro OK31:36+1:1510:27
3Catarina KarlssonSOK Träff33:08+2:4710:58
4Lena Carlsson TellIF Hagen35:19+4:5811:41
5AnnKristin AndrénTibro OK38:36+8:1512:46
6Liselotte LarssonTibro OK39:05+8:4412:56
7Birgitta AugustssonTibro OK47:55+17:3415:51
Lovisa StrandbySOK Träffej godkänd
Ebba AndrénTibro OKej start

Herr Motion

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik FalkanderSOK Träff22:087:19
2Lars EkmarkHjobygdens OK27:53+5:459:13
3Thomas HenryssonTibro OK29:46+7:389:51
4Tord StrandbySOK Träff30:34+8:2610:07
5Conny HallbergTibro OK38:16+16:0812:40
Michael KarlssonOK P4ej start

Motion Kort

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin Andersson (Nyström)IF Hagen35:5715:50
2Roland KarlssonSOK Träff36:33+0:3616:06
3Åsa GrenaboHjobygdens OK38:01+2:0416:44
4Margareta HolmbergIF Hagen43:19+7:2219:04
Niclas CarlssonKlubblösej start
Carina LundhIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser