Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trimtex Cup #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trimtex Cup #4
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: torsdag 11 augusti 2016

D16

4 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen WikstenGävle OKej start

H16

4 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus TäckOK Hammaren47:489:34
2Samuel JohanssonOK Hammaren54:06+6:1810:50
3David BjörkValbo AIF54:32+6:4410:55
4Nils OttossonGävle OK58:44+10:5611:46
5Måns HolmgrenOK Hammaren1:46:12+58:2421:16
6Erik FlodmanOK Hammaren1:51:01+1:03:1322:14
Adam HodinÅrsunda IFej start

D16 Kort

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felicia SvedjerotGävle OKej godkänd

H16 Kort

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias NäslundOK Hammaren1:00:5916:28

D14

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea PerssonValbo AIF46:4712:38
2Julia NäslundOK Hammaren48:37+1:5013:08
Mathilda KarlssonValbo AIFej godkänd
Hanna HodinÅrsunda IFej start

H14

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric HallnerOckelbo OK30:178:11
2Alfred LiljeströmGävle OK38:57+8:4010:31
3Isak BerggrenGävle OK54:20+24:0314:41
4Rasmus SöderbergGävle OK58:21+28:0415:46
5Joel OwénValbo AIF1:07:32+37:1518:15
Noa StenälvValbo AIFej start

D14 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor SvedjerotGävle OK1:12:3424:25

H14 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HöglundOK Hammaren1:09:3023:24

D12

2 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba OttossonGävle OK23:217:51
2Sara ÅbomGävle OK26:48+3:279:01
3Elsa PalmbergOK Hammaren38:12+14:5112:51
4Elma WikströmOK Hammaren1:04:19+40:5821:39
Alma NordkvistStorviks IFej start
Elise EdlerOK Hammarenej start
Tea HedlundOK Hammarenej start

H12

2 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas SöderbergGävle OK34:3611:38
2Axel HejdenbergGävle OK35:18+0:4211:53
3Vigor KjellmanStorviks IF36:17+1:4112:12
4Hampus KarlssonStorviks IF39:08+4:3213:10
5Ivar StenälvValbo AIF52:13+17:3717:34
6Oskar BjörkOK Hammaren52:25+17:4917:38
7Theodor KihlströmOK Hammaren54:05+19:2918:12
8Loke HolmgrenOK Hammaren54:41+20:0518:24
Viktor KarlssonStorviks IFej start

D12 Kort

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma IvarssonOK Hammaren19:379:36

H12 Kort

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Niklas BlomValbo AIFej godkänd

D10

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida KarlssonStorviks IF19:499:42
2Signe WikstenGävle OK23:53+4:0411:42
3Gry HedlundOK Hammaren25:55+6:0612:42
4Ebba FlodmanOK Hammaren28:17+8:2813:51
5Signe EdlerOK Hammaren29:23+9:3414:24

H10

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LjunggrenOK Hammaren17:438:41
2Hugo LavigneGävle OK21:21+3:3810:27
3Max AlfredssonGävle OK21:27+3:4410:30
4Morgan AlfredssonGävle OK22:37+4:5411:05
5Leo WikströmOK Hammaren22:48+5:0511:10
6Isak BjörkOK Hammaren24:49+7:0612:09
7Arvid PerssonValbo AIF29:51+12:0814:37
8Samuel AspforsOK Hammaren42:14+24:3120:42
Edvin PerssonValbo AIFej godkänd
Willgott SvedjerotGävle OKej godkänd

Inskolning

1 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Simon BjörkOK Hammarenfullföljt
Ellie SöderbergGävle OKfullföljt
Klara ValtonenHelsingin Suunnistajatfullföljt

U1

1 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HälldalGävle OK16:068:07
2Arvid KjellmanStorviks IF20:58+4:5210:35
3Ludvig LjunggrenOK Hammaren22:19+6:1311:16
4Casper StålbergGävle OK22:41+6:3511:27
5Alicia IvarssonOK Hammaren24:22+8:1612:18
6Emilia BerghValbo AIF24:30+8:2412:22
7Tua OffrellGävle OK24:36+8:3012:25
8Hugo ÖbergGävle OK24:54+8:4812:34
9Elsa ÖbergGävle OK25:08+9:0212:41
10Siri HejdenbergGävle OK26:27+10:2113:21
11Ella WallmarkGävle OK26:44+10:3813:30
12Rie OffrellGävle OK28:24+12:1814:20
13Maja OwénValbo AIF32:31+16:2516:25
14My OffrellGävle OK35:55+19:4918:08
15Iris WikströmOK Hammaren46:14+30:0823:21
16Viktor BerglundKungsgårdens SK47:41+31:3524:04
16Edvin LindbergKungsgårdens SK47:41+31:3524:04
18Sofie LindbergKungsgårdens SK48:10+32:0424:19
19Jack LandbergStorviks IF49:21+33:1524:55
Melker KjellmanStorviks IFej start

U2

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav MattssonValbo AIF20:199:57
2Selma PartanenOK Hammaren23:06+2:4711:19
3Emil StålbergGävle OK23:32+3:1311:32
4Stina Bredin OK Hammaren25:20+5:0112:25
5Isak HolmbergValbo AIF31:25+11:0615:24
6Ossian HedlundValbo AIF39:03+18:4419:08
7Signe BacklundGävle OK39:05+18:4619:09
Filip HälldalGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser