Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior Cup
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / Hellas Orientering / OK Ravinen
Datum: lördag 7 maj 2011

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | D18E2 | H20E | H20E2 | D18E | D18E2 | H18E | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

5 690 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars PalmqvistJärfälla OK35:04
2Peter EnokssonOK Österåker36:21+1:17
3Krister GumaeliusWaxholms OK39:37+4:33
4Leif HelgmanOK Tyr41:33+6:29
5Peter RidefeltOK Linné42:19+7:15
6Gunnar LangsSkarpnäcks OL42:38+7:34
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF42:43+7:39
8Anders LundhJärfälla OK43:33+8:29
9Anders JakobssonOK Södertörn44:03+8:59
10Anders MattssonOK Älvsjö-Örby44:07+9:03
11Leif EdejernIFK Bergvik44:11+9:07
12Hans VedinSöders SOL Tyresö44:36+9:32
13Mats HallNyköpings OK44:42+9:38
14Ulf BurmanGustavsbergs OK45:21+10:17
15Per LindhJärfälla OK45:55+10:51
16Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK46:01+10:57
17Anders EnmarkGävle OK46:11+11:07
18Mats WalheimRobertsfors IK46:32+11:28
19Jan KihlSundbybergs IK46:42+11:38
20Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK48:39+13:35
21Lars AnderssonOK Södertörn48:55+13:51
22Björn-Ove PetterssonAttunda OK50:11+15:07
23Ronny NordgrenSundbybergs IK51:41+16:37
24Göran AnderssonOK Rodhen53:08+18:04
25Jan GranstedtHalden SK53:19+18:15
26Per-Arne ForsbergTullinge SK53:46+18:42
27Torbjörn JohanssonNyköpings OK54:38+19:34
28Mats LarssonIFK Enskede54:49+19:45
29Sten-Olof MattssonLeksands OK55:08+20:04
30Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK55:47+20:43
31Anders NissarJärla Orientering56:10+21:06
32Magnus ForshällenAttunda OK56:22+21:18
33Roland NorellSöders SOL Tyresö57:00+21:56
34Pär DahlströmTullinge SK57:35+22:31
35Hans- Åke LundqvistOK Gynge1:03:47+28:43
36Tomas BjörelindJärla Orientering1:06:58+31:54
37Jarkko HietaojaHelsingin Suunnistajat1:09:45+34:41
38Kjell BengtssonTullinge SK1:13:42+38:38
39Anders LindeborgOK Grip1:15:08+40:04
40Werner KöhlerTullinge SK1:15:36+40:32
41Kenneth PetterssonJärfälla OK1:24:04+49:00
Håkan IhrforsIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Göran IvarezOK Södertörndiskvalificerad
Tomas KarlssonOK Kolmårdenej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Karl OlssonTibro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser