*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Öppet Ultralång KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Ultralång KM
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: onsdag 22 juni 2016

D21

12 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Josefin AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Anne HanssonMarkbygdens OKej godkänd

H21

14 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonMarkbygdens OK1:32:006:30
2Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:40:24+8:247:06
3Felix AxelssonMarkbygdens OK1:40:46+8:467:08
4Niklas FriskMarkbygdens OK2:08:11+36:119:04
Peter NilssonOK Trananej godkänd
Eric JanssonOK Trananej start

D20

10 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma NilssonOK Trananej godkänd

D18

10 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK1:23:187:59
Lisa JohanssonOK Trananej start

H35

13 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders OlssonOK Tranan1:44:407:44

D40

9 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika JohanssonOK Tranan1:18:358:00
Susanne BiörsOK Trananej godkänd

H40

12 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian OlssonOK Tranan1:41:127:55
2Max LarssonOK Tranan1:53:38+12:268:53
3Christian AnderssonOK Tranan2:00:35+19:239:26
4Claes SetthagenOK Tranan2:14:39+33:2710:32

D45

9 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina NilssonOK Tranan1:24:349:23
Marina AxelssonMarkbygdens OKej godkänd

H45

12 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KindlundOK Tranan1:24:126:35
2Thomas AnderssonOK Tranan1:45:54+21:428:17
3Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK2:15:10+50:5810:35

H50

10 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan SvenssonBredaryds SOK1:05:456:18
2Magnus DahlOK Tranan1:22:41+16:567:55

D60

6 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan1:17:1811:47

H60

7 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth WalterssonBredaryds SOK52:337:11
2Egon JohanssonOK Tranan1:04:20+11:478:48

H65

7 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar BergmanOK Tranan58:127:58
2Kjell MartinssonOK Tranan1:08:57+10:459:26

D70

6 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica LarssonOK Tranan1:47:4417:50

H70

6 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran PetersonOK Tranan1:18:0511:54

H75

6 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke LarssonOK Tranan1:36:3214:42
2Sten HjelmOK Tranan1:43:15+6:4315:44
3Kurt RydinOK Tranan1:57:07+20:3517:51

Öppen motion 1

6 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SundqvistOK Tranan51:318:31
2Kristofer HolmbergOK Tranan59:24+7:539:50
3Elin SundqvistOK Tranan1:00:35+9:0410:01
Lina SundqvistOK Trananej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser