Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands-OL
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: tisdag 21 juni 2016

Öppen 1

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander DahlenEksjö SOK14:277:15
2Hugo NerlundEksjö SOK14:31+0:047:17
3Lisa OhrtSol Tranås14:47+0:207:25
4Alva HagelbergEksjö SOK17:37+3:108:51
5Dag FranssonSol Tranås21:31+7:0410:48
6Tilde LennartssonNässjö OK22:32+8:0511:19
7Malte LaxNässjö OK23:57+9:3012:02
8Vilmer HagelbergEksjö SOK27:00+12:3313:34
9Alma OlssonOK 64 Torpa30:55+16:2815:32
10Måns PerssonEksjö SOK39:31+25:0419:51

Öppen 3

2 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif JohanssonSol Tranås16:446:33
2Otto NilssonLinköpings OK17:01+0:176:40
3Roger ÖdénSOK Aneby20:16+3:327:56
4Alex BrickarpSol Tranås20:29+3:458:01
5Anna DahlénEksjö SOK21:49+5:058:33
6Jessica JohanssonSol Tranås25:53+9:0910:09
7Linda SahlinNässjö OK28:52+12:0811:19
8Smilla LennartssonNässjö OK28:58+12:1411:21
9Martina OlssonOK 64 Torpa31:13+14:2912:14
10Stina AnderöNässjö OK32:30+15:4612:44
11Mattias RundgrenSol Tranås38:08+21:2414:57
12Birger KlugNässjö OK39:22+22:3815:26
13Amanda KlugNässjö OK39:23+22:3915:26
14Monika HolstBodafors OK45:52+29:0817:59
15Ann-Marie BirgerssonForserums SOK51:26+34:4220:10
Annika FasthEksjö SOKej godkänd

Öppen 5

2 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EklundIK Hakarpspojkarna29:5210:17
2Claes DahlénEksjö Garnisons IF35:26+5:3412:13
3Claes YngveIKHP37:00+7:0812:45
4Ulf BengtssonSol Tranås39:06+9:1413:28
5Anna KallinSOK Aneby41:43+11:5114:23
6Josefine LarssonSol Tranås43:18+13:2614:55
7Maria  WahlgrenIK Sisu43:20+13:2814:56
8Noa AspåsIFK Sävsjö47:56+18:0416:31
9Lars HagelbergEksjö SOK48:00+18:0816:33
10Lisa JohanssonSol Tranås51:12+21:2017:39
11Felicia FyhrSOK Aneby53:28+23:3618:26
12Åsa PerssonEksjö SOK55:53+26:0119:16
13Tilda HagelbergEksjö SOK57:46+27:5419:55
14Leif PerssonNässjö OK1:06:20+36:2822:52
Lena JohanssonIFK Sävsjöej godkänd
Lotta FischerströmSol Tranåsej godkänd
Evelina LaxNässjö OKej godkänd

Öppen 6

4 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna35:508:07
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna39:35+3:458:58
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna43:49+7:599:56
4Anna LennartssonNässjö OK50:38+14:4811:28
5Per-Olof ClaéssonTenhults SOK59:04+23:1413:23
6Christer FyhrEksjö SOK1:06:21+30:3115:02
7Patrik ReiverBodafors OK1:06:24+30:3415:03
8Mikael ÖrnOK Bävern1:13:50+38:0016:44
Andreas KarlssonNässjö OKej godkänd

Öppen 7

2 750 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke EckerbomIFK Sävsjö28:4010:25
2Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna34:53+6:1312:41
3Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås35:15+6:3512:49
4Nils-Birger JohanssonSol Tranås39:31+10:5114:22
5Petra OlssonIFK Sävsjö40:01+11:2114:33
6Hanna OlssonIFK Sävsjö41:18+12:3815:01
7Hans SamuelssonOK 64 Torpa43:06+14:2615:40
8Liselott SigbyIK Vista44:30+15:5016:10
9Håkan LöfgrenEksjö SOK44:53+16:1316:19
10Gerd LindholmSol Tranås45:55+17:1516:41
11Håkan AxelssonSol Tranås46:28+17:4816:53
12Roland SandahlAnnebergs GIF47:55+19:1517:25
13Kjell LindholmSol Tranås48:59+20:1917:48
14Vivianne LindstamSol Tranås50:38+21:5818:24
15Rune GunnarssonNässjö OK51:07+22:2718:35
16Mats BirgerssonForserums SOK52:35+23:5519:07
17Göran JanssonGränna-Bygdens OK52:42+24:0219:09
18Rohnny AnderssonForserums SOK53:07+24:2719:18
19Monika HjellströmGränna-Bygdens OK55:04+26:2420:01
20Sven-Olof LundinSol Tranås56:23+27:4320:30
21Gunilla RydgårdEksjö SOK56:55+28:1520:41
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej godkänd

Öppen 8

4 930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna36:497:28
2Mats JohanssonSol Tranås41:32+4:438:25
3Stefan DjurstedtEksjö SOK42:49+6:008:41
4Anders YngveIK Hakarpspojkarna43:05+6:168:44
5Axel JohanssonSol Tranås47:20+10:319:36
6Lars-Åke BrengdahlSol Tranås50:29+13:4010:14
7Lovisa NordSol Tranås53:19+16:3010:48
8Gustav SandstedtEksjö SOK53:37+16:4810:52
9Arne KlintbergEksjö SOK53:40+16:5110:53
10Staffan JohanssonSol Tranås56:14+19:2511:24
11Karin ÖhlinSOK Aneby56:36+19:4711:28
12Susanna DjurstedtEksjö SOK57:30+20:4111:39
13Elin PoschJönköpings OK58:00+21:1111:45
14Niklas ErikssonBodafors OK59:09+22:2011:59
15Boo NordinSol Tranås1:01:17+24:2812:25
16Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:04:01+27:1212:59
17Anders JohanssonSol Tranås1:04:08+27:1913:00
18Helena KarlssonNässjö OK1:04:53+28:0413:09
19Stina ErikssonBodafors OK1:07:00+30:1113:35
20Marie KrantzSOK Aneby1:10:21+33:3214:16
21Lars SonertEksjö SOK1:10:49+34:0014:21
22Tommy ErikssonNässjö OK1:24:42+47:5317:10

Öppen 9

8 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas EkbladhSol Tranås1:01:067:33
2Simon NilssonEksjö SOK1:05:53+4:478:09
3Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:08:13+7:078:26
4Daniel WärnsbergEksjö SOK1:13:27+12:219:05
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:16:56+15:509:31
6Jari HuttunenSOK Aneby1:22:00+20:5410:08
7Simon LennermoNässjö OK1:27:02+25:5610:46
8Anton PetersonEksjö SOK1:34:08+33:0211:39
9Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:39:36+38:3012:19
Sanna FastEksjö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser