Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 12
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 16 juni 2016

Bana 1

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annelie AnderssonVisborgs OK22:37
2Meja WestergaardSvaide Roma SOK24:13+1:36

Bana 2

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna WallinSvaide Roma SOK15:58
2Fabian KahlbomVisborgs OK16:25+0:27
3Rolf MalmrosVisborgs OK17:24+1:26
4Lena NyströmVisborgs OK17:37+1:39
5David DahlVisborgs OK17:42+1:44
6Brita AugustssonVisborgs OK20:33+4:35
7Ing-Marie BergmanVisborgs OK21:10+5:12
8Inger MalmbergVisborgs OK25:53+9:55
9Birgitta BergGarda OK29:53+13:55
10Berndt BergGarda OK30:53+14:55
Leif AnderssonVisborgs OKej godkänd

Bana 3

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK26:37
2Tommy UllbergSvaide Roma SOK29:29+2:52
3Robert GustafssonVisborgs OK36:03+9:26
4Anna BäckstädeVisborgs OK45:05+18:28
5Elli MickelåkerSvaide Roma SOK53:51+27:14
utgått

Bana 4

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK22:03
2Andreas LiljegrenGotlands Bro OK22:52+0:49
3Albin LindgrenVisborgs OK23:26+1:23
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK23:32+1:29
5Felix BäckstädeVisborgs OK24:25+2:22
6Leon HanssonVisborgs OK25:43+3:40
7Anders EklundSvaide Roma SOK25:57+3:54
8Nina BjersanderSvaide Roma SOK26:32+4:29
9Ludvig WaktelSvaide Roma SOK26:56+4:53
10Leif SvangrenGotlands Bro OK29:04+7:01
11Anders HellminVisborgs OK29:59+7:56
12Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK30:37+8:34
13Anders LevinSvaide Roma SOK30:59+8:56
14Kurt LillroGarda OK31:25+9:22
15Folke Svangren 31:40+9:37
16Ylva Svangren 31:48+9:45
17Mattias WhiteGarda OK31:59+9:56
18Gunnar HallströmVisborgs OK32:36+10:33
19Monika JonssonSvaide Roma SOK38:33+16:30
20Veronica KolmodinSvaide Roma SOK42:06+20:03
Brent GodmanGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser