Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie Etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 7
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Mölndal Outdoor IF
Datum: torsdag 18 augusti 2016

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Mimmi DahlbergSvart Kort (25)1:15:51+22:0818:03

FK Herkules

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helena SvenssonRöd (11)49:0114:51
3Anton KastrupGul/Orange (13)23:49+0:3510:49
4Axel ForsmanSvart Kort (25)57:10+3:2713:36
5Jane McpheatGul/Orange (13)33:44+10:3015:20
6Lisa MossbergGul/Orange (13)37:29+14:1517:02
16Erik LauriSvart Lång (27)1:37:19+37:3015:41
20Tuuli SaariSvart Kort (25)1:40:12+46:2923:51
Mattias LauriSvart Lång (27)över maxtid
Gisela LindSvart Kort (25)ej godkänd
Laila B HöglundSvart Kort (25)ej godkänd
Patrik FredrikssonSvart Lång (27)ej godkänd
Jonas LauriSvart Lång (27)utgått
Eija LauriGul/Orange (13)utom tävlan
Elias LauriGul/Orange (13)utom tävlan

Främmestads IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sanna SvenssonSvart Lång (27)1:21:51+22:0213:12

Frölunda OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Rasmus ArfwedsonSvart Lång (27)1:03:43+3:5410:16
8Axel BlomSvart Lång (27)1:21:33+21:4413:09
11Anders ArfwedsonSvart Lång (27)1:23:00+23:1113:23
15Lennart VamlingSvart Kort (25)1:17:58+24:1518:33
Stefan SjöblomSvart Lång (27)utom tävlan

Göteborg-Majorna OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Viktor RunnbySvart Lång (27)59:499:38
2Kajsa JungbjerSvart Kort (25)55:51+2:0813:17
6Magnus PåhlmanSvart Kort (25)1:00:26+6:4314:23
7Ulf LinderSvart Kort (25)1:03:20+9:3715:04
9Andreas EklundSvart Kort (25)1:06:51+13:0815:55
12Jimmy PetterssonSvart Lång (27)1:24:35+24:4613:38
12Johanna FridhagenGul/Orange (13)48:18+25:0421:57
15Elin CarlssonSvart Lång (27)1:32:02+32:1314:50
17Albert JohannessonSvart Lång (27)1:40:46+40:5716:15
Mikael EliassonSvart Lång (27)ej godkänd
Sofia PåhlmanSvart Lång (27)ej godkänd
Viktor VallinSvart Kort (25)utgått

Göteborgs SK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lovisa LemanSvart Kort (25)58:24+4:4113:54
13Wiola MagnussonGul/Orange (13)54:05+30:5124:34
17Daniel TorstenssonSvart Kort (25)1:24:53+31:1020:12
19Lars TorstenssonSvart Kort (25)1:30:38+36:5521:34
Lennart AnderssonSvart Kort (25)ej godkänd
Filip LemanSvart Kort (25)ej godkänd
Peter AugustssonSvart Lång (27)ej godkänd
Mikael JungbjerSvart Kort (25)utom tävlan
Agnes MårildGul/Orange (13)utom tävlan
Arvid MårildGul/Orange (13)utom tävlan
Marie MårildGul/Orange (13)utom tävlan

IF Marin Väst

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gösta MalmerRöd (11)1:22:59+33:5825:08
8Gun RosendahlRöd (11)1:28:58+39:5726:57

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Per-Martin JohanssonSvart Kort (25)1:13:37+19:5417:31

IFK Göteborg

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jakob AspGul/Orange (13)23:29+0:1510:40
Maria AspRöd (11)fullföljt
Olivia AspRöd (11)fullföljt
Rikard PentonenSvart Lång (27)ej godkänd

IK Stern

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henrik HvoslefRöd (11)55:03+6:0216:40
4Ulla LindheRöd (11)1:05:32+16:3119:51
Lennart AlmstömSvart Lång (27)ej godkänd

IK Uven

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Hanna BoquistSvart Kort (25)1:06:26+12:4315:49
9Agneta LarssonRöd (11)1:39:44+50:4330:13
18Christer BengtssonSvart Kort (25)1:29:11+35:2821:14
Johan WettergrenSvart Lång (27)ej godkänd
Annika AasaSvart Kort (25)ej godkänd
Karl-Axel JohanssonRöd (11)utgått

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma DjerfSvart Kort (25)53:4312:47
Nina DjerfRöd (11)utgått

Mölndal Outdoor IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ville TörminenGul/Orange (13)33:11+9:5715:05
5Aaron PrinceSvart Lång (27)1:09:11+9:2211:09
5Erica AbrahamssonRöd (11)1:22:55+33:5425:07
7Axel CullbrandGul/Orange (13)39:55+16:4118:08
8Greta PrinceGul/Orange (13)43:24+20:1019:43
9Karin PrinceGul/Orange (13)43:43+20:2919:52
9Johan LingstenSvart Lång (27)1:21:41+21:5213:10
10Maja NordelöfGul/Orange (13)43:55+20:4119:57
11Tor PrinceGul/Orange (13)44:28+21:1420:12
12Anna AbrahamssonSvart Kort (25)1:14:05+20:2217:38
13Sara PrinceSvart Lång (27)1:25:45+25:5613:49
Anders AspSvart Lång (27)utom tävlan
Agnes AspSvart Kort (25)utom tävlan

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rasmus LarssonSvart Lång (27)1:06:48+6:5910:46

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anton KarlssonSvart Lång (27)ej godkänd

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Victor AxbomSvart Lång (27)1:09:59+10:1011:17

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Carl-Henry AnderssonSvart Kort (25)56:31+2:4813:27
10Torbjörn WikströmSvart Kort (25)1:08:01+14:1816:11

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Solveig HedenblomSvart Kort (25)1:14:20+20:3717:41

Sävedalens AIK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Karl LevinSvart Lång (27)1:08:01+8:1210:58
7David DjurbäckSvart Lång (27)1:18:40+18:5112:41
Anders BjörklundSvart Lång (27)utom tävlan
Sergej FedatsenkaSvart Lång (27)utom tävlan
Maria MagnussonSvart Lång (27)utom tävlan
Nils GrimbeckSvart Kort (25)utom tävlan
Carl JosefssonSvart Kort (25)utom tävlan
Magnus JosefssonSvart Kort (25)utom tävlan

Tolered-Utby Ol-klubb

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonGul/Orange (13)23:1410:33
3Samuel LjungqvistRöd (11)57:21+8:2017:22
7Helen LjungqvistRöd (11)1:24:36+35:3525:38
14Elias LjungqvistSvart Lång (27)1:27:44+27:5514:09
16Gustav MerlanderSvart Kort (25)1:19:58+26:1519:02
Bengt MattssonSvart Lång (27)ej godkänd
Mia GustafssonSvart Kort (25)utgått
Mattias LjungqvistSvart Kort (25)utgått
Kristian PorathSvart Kort (25)utom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser