Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 19 juli Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 19 juli Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: tisdag 19 juli 2016

Inskolning

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lukas ErikssonUmeå OKfullföljt
Ted LindmarkRobertsfors IKfullföljt
Hugo RydbergUmeå OKfullföljt

Öppen motion 1

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torunn OtterbjörkUmeå OK26:2610:07
2Rydberg SagaUmeå OK31:09+4:4311:56
3Annakarin RahlénOK Ravinen35:05+8:3913:26
4Meja WikströmUmedalens IF35:09+8:4313:28
5Moa TimbyUmeå OK36:57+10:3114:09
6Isak JohanssonUmeå OK37:48+11:2214:28
7Ella LindmarkRobertsfors IK38:40+12:1414:48
Liam AdolfssonUmeå OKej start
Vigon BergegrundUmeå OKej start

Öppen motion 3

2 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK36:3712:24
2Otto TimbyUmeå OK38:20+1:4312:59
3Johanna PetterssonHökmarks IF Gnistan38:38+2:0113:05
4Jessica LindmarkRobertsfors IK40:13+3:3613:37
5Jesper RamebäckUmeå OK40:51+4:1413:50
6Åke StrömbergStöcksjö IS41:25+4:4814:02
7Anna-Maria GrimmerIFK Umeå1:10:49+34:1224:00
8Hilja BerggrundUmeå OK1:16:35+39:5825:57
9Elin EkbladUmeå OK1:16:37+40:0025:58
10Maria VredinIFK Umeå1:18:35+41:5826:38
Christina LindkvistHögåkers OKej godkänd
Tim LundbergOK Renenej start

Öppen motion 5

4 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen58:3713:57
2Matilda LindhSundbybergs IK1:05:15+6:3815:32
3Roger KarlssonUmeå OK1:08:42+10:0516:21
4Mattias KarlssonUmeå OK1:11:17+12:4016:58
5Oskar ÅdahlUmeå OK1:15:42+17:0518:01
6Linda LundbergOK Renen1:42:56+44:1924:30
Elsa Kärrmanklubblösej godkänd
Emil MarklundUmeå OKej godkänd

Öppen motion 6

4 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mattias BjörklundHökmarks IF Gnistanej godkänd
Sylvia Ågrenklubblösej start

Öppen motion 7

3 070 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola FängmarkIFK Umeå35:5111:40
2Lennart KarlssonUmeå OK44:04+8:1314:21
3Rasmus ErikssonUmeå OK44:51+9:0014:36
4Tjelvar OtterbjörkUmeå OK54:08+18:1717:37
5Terho NevalainenUmeå OK54:57+19:0617:53
6Freja VredinUmeå OK1:00:26+24:3519:41
7Christer VredinIFK Umeå1:00:28+24:3719:41
8Inge NilssonUmeå OK1:01:42+25:5120:05
9Bert ErikssonUmeå OK1:01:47+25:5620:07
10Thomas ErikssonUmeå OK1:02:07+26:1620:14
11Christer VahlbergIFK Umeå1:06:19+30:2821:36
12Kurt AnderssonEnebybergs IF1:10:46+34:5523:03
13Britt KarlssonUmeå OK1:17:20+41:2925:11
14Johnny RahlénOK Ravinen1:22:32+46:4126:53
15Yngve RahlénOK Ravinen1:24:04+48:1327:22
16Ove PerssonUmeå OK1:29:56+54:0529:17
17Sara KimFÖRSVARSMAKTEN1:49:53+1:14:0235:47
18Kjell LinghedeJärfälla OK1:53:33+1:17:4236:59
Annica NylundUmeå OKej godkänd
Åsa LindhSundbybergs IKej godkänd
Louise RamebäckUmeå OKej godkänd
Anna HolmgrenIFK Umeåej godkänd
Marita WiknerHögåkers OKej godkänd

Öppen motion 8

5 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SvedeliusIFK Umeå1:01:4311:04
2Emil NilssonUmeå OK1:04:12+2:2911:31
3Åsa OtterbjörkUmeå OK1:06:24+4:4111:55
4Johan WiknerHögåkers OK1:13:35+11:5213:12
5Mattias BerggrundUmeå OK1:16:41+14:5813:46
6Anders EnetjärnUmeå OK1:23:41+21:5815:01
7Lara MaloyUmeå OK1:32:36+30:5316:37
8Jonas PetersonIFK Umeå1:35:51+34:0817:12
9Andreas RitzénOK Nolaskogsarna1:37:35+35:5217:31
10Helena KönigssonRobertsfors IK1:43:23+41:4018:33
11Christian LindhSundbybergs IK1:47:13+45:3019:14
12Peter LundbergOK Renen1:56:31+54:4820:55
13Jan LindhSundbybergs IK1:59:10+57:2721:23
Kristina PetersonIFK Umeåej godkänd
Erik JohanssonUmeå OKej godkänd
Anders LöfgrenFÖRSVARSMAKTENej godkänd
Börje  LjungbergUmeå OKej start

Öppen motion 9

8 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas PetersonIFK Umeå1:02:557:46
2Johan LidströmOK Linné1:29:22+26:2711:01
3Niklas FriesUmeå OK1:30:50+27:5511:12
4Mattias LindmarkRobertsfors IK1:32:20+29:2511:23
5Simon NilssonUmeå OK1:34:48+31:5311:42
6Simon ErikssonUmeå OK1:35:21+32:2611:46
7Johan RydbergUmeå OK1:43:59+41:0412:50
8Klara YngvessonUmeå OK1:48:34+45:3913:24
Fredrik ÅhmanIFK Umeåej godkänd
Mikael YngvessonRobertsfors IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser