Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsmästerskap dag

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsmästerskap dag
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: onsdag 29 juni 2016

D21

6 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin SørensenOK Rodhen50:467:26
2Mathilda KarlssonOK Rodhen1:12:49+22:0310:40
3Wilma GilleOK Roslagen1:35:08+44:2213:56
Alexandra SundgrenOK Roslagenej godkänd
Evelina ChristofferssonOK Roslagenej godkänd

H21

8 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SundgrenLånghundra IF59:487:10
2Magnus BjörkOK Rodhen1:01:10+1:227:20
3Simon AnderssonOK Rodhen1:02:13+2:257:28
4Robert SandbergOK Roslagen1:16:35+16:479:11
5Joakim OlssonVäsby OK1:29:21+29:3310:43
Lukas OlssonVäsby OKej godkänd
Oliver HagmanOK Roslagenej godkänd
Henrik JonssonOK Rodhenej start
Erik ÅhlinLånghundra IFej start

H14

4 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WahlnäsOK Linné1:01:0914:09

H12

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrtlundRånäs OK28:0111:37
2Rasmus ExellLänna IF31:58+3:5713:15

D10

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd

H35

6 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar ÅhlénRånäs OK1:07:149:51
2Mikael HagströmHäverödals SK1:50:44+43:3016:14

D40

5 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marica TynellRånäs OK1:08:0213:21
2Pernilla SvedinLånghundra IF1:08:18+0:1613:25

H45

6 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus GilleOK Roslagen55:208:42
2Johan JakobssonLånghundra IF56:12+0:528:50
3Christer ArksandVallentuna-Össeby OL58:43+3:239:13
4Patrik SmedmarkOK Roslagen1:06:41+11:2110:29
5Jesper HenrikssonRånäs OK1:28:17+32:5713:52

D50

4 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina HammarlingLänna IF57:3712:28
2Maria KvarnlöfOK Roslagen59:50+2:1312:57
3Agneta KarlssonRånäs OK1:07:01+9:2414:30
4Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:12:34+14:5715:42
5Liselott KihlSundbybergs IK1:32:45+35:0820:04
6Annette WigertzLånghundra IF1:36:33+38:5620:53
Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OLej start
Eva SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

H50

6 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundvallTäby OK50:097:53
2Peter NordströmTäby OK53:27+3:188:24
3Sven WigertzLånghundra IF57:23+7:149:01
4Roland SannicoloTäby OK58:56+8:479:15
5Anders SöderbärgOK Roslagen1:05:00+14:5110:13
6Kenneth HermanssonSigtuna OK1:15:13+25:0411:49

D55

4 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:00:2313:04
2Karin JanssonOK Rodhen1:01:12+0:4913:14
3Eva OlssonRånäs OK1:03:12+2:4913:40
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H55

5 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EdenhamnLänna IF52:369:30
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF58:01+5:2510:29
3Benny PetterssonVäsby OK1:00:54+8:1811:00
4Johan PalmgrenTäby OK1:02:34+9:5811:18
5Eddie BjärrenholtRånäs OK1:02:51+10:1511:21
6Göran LarssonVallentuna-Össeby OL1:11:57+19:2113:00
7Jan KihlSundbybergs IK1:12:49+20:1313:10
8Johan TingsborgOK Roslagen1:13:39+21:0313:19
9Håkan CarlssonOK Roslagen1:15:43+23:0713:41

H60

5 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars OhlinRånäs OK42:178:18
2Anders GedinSäterbygdens OK43:06+0:498:28
3Hans OhlinRånäs OK53:28+11:1110:30
4Stig AnderssonOK Linné53:51+11:3410:34
5Lars LandströmLånghundra IF56:59+14:4211:11
6Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL1:03:31+21:1412:28
7Magnus JanssonOK Roslagen1:09:19+27:0213:37
8Claes HammarlingLänna IF1:10:58+28:4113:56
9Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:14:26+32:0914:37
10Per-Erik NyströmRånäs OK1:18:35+36:1815:26

D65

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL56:3615:53
2Lena JohnssonRånäs OK1:04:23+7:4718:05
3Kristina ErikssonLänna IF1:08:08+11:3219:08
4Lena Nyström-NilssonRånäs OK1:16:04+19:2821:22
5Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:53:50+57:1431:58

H65

4 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars WestinVallentuna-Össeby OL1:05:5414:15
2Gunnar KvarnerudLänna IF1:06:29+0:3514:23
3Hans ErikssonRånäs OK1:10:01+4:0715:09
4Per-Johan JanssonLänna IF1:11:11+5:1715:24
5Torsten PetterssonLånghundra IF1:21:41+15:4717:40
Tommy HöglundLånghundra IFej start
Kjell JanssonLånghundra IFej start

D70

3 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun-Inger SahlbergLånghundra IF50:0914:05
2Birgitta KlangLånghundra IF50:14+0:0514:06
Anna-Stina NyströmLänna IFej start

H70

4 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thord RådbergOK Roslagen59:0114:11
2Conny HusénOK Roslagen1:02:13+3:1214:57
3Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:04:25+5:2415:29
4John ÖstlundSundbybergs IK1:04:36+5:3515:31
5Bengt FribergJärfälla OK1:07:24+8:2316:12
6Sören ErikssonLänna IF1:11:09+12:0817:06
7Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:11:40+12:3917:13
8Sven-Olov NorlinRimbo SOK1:12:40+13:3917:28
9Ulf SkogtjärnOK Linné1:22:49+23:4819:54
10Bo WestlingHäverödals SK1:26:08+27:0720:42
11Hans SahlbergLånghundra IF1:33:35+34:3422:29
Boris AnderssonRånäs OKej start

D75

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margaretha NyströmLänna IF1:01:1921:53
2Birgitta ErikssonLänna IF1:05:23+4:0423:21

H75

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK41:1611:35
2Roine MattssonHäverödals SK54:48+13:3215:23
3Lennart JanssonHäverödals SK58:07+16:5116:19
4Olov JanssonHäverödals SK1:04:35+23:1918:08
5Sivert SöderbärgOK Roslagen1:11:58+30:4220:12
6Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL1:13:35+32:1920:40
Thord AnderssonRånäs OKej start

H80

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar AnderssonHäverödals SK59:0121:04
Sven ErikssonOK Roslagenej start

Öppen motion 2

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda SkoglundOK Roslagen23:169:39
2Bernt JohanssonHäverödals SK35:22+12:0614:40
3Ulrika LarssonRånäs OK38:34+15:1816:00
4Ulrika BlomqvistKlubblös47:55+24:3919:52
5Hannah ÖrtlundRånäs OK47:59+24:4319:54
6Håkan ErikssonSkogsluffarnas OK1:12:23+49:0730:02
Elvin ThorsénKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

4 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GrundbergRimbo SOK43:4110:06
2Marie JacobssonOK Rodhen50:33+6:5211:42
3Mattias  ÖrtlundRånäs OK59:01+15:2013:39
4Jerry NybergKlubblös1:02:34+18:5314:28
5Elvira ForsströmOK Roslagen1:12:52+29:1116:52
6Håkan WahlnäsOK Linné1:13:22+29:4116:58
7Owe MokvistLänna IF1:26:39+42:5820:03
Stefan MokvistLänna IFej godkänd
Torbjörn KlangLänna IFej godkänd
Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 8

5 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas WansölinOK Ravinen51:1410:03
2Torbjörn ThorsénKlubblös53:20+2:0610:28
3Martin KihlSundbybergs IK2:04:26+1:13:1224:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser