Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering vid Kåsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering vid Kåsjön
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Öppen motion 3

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus EricssonKlubblös1:12:1622:35
2Camilla MorellIK Gandvik1:15:57+3:4123:44

Öppen motion 5

3 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK50:5714:02
2Stefan JohanssonKlubblös55:36+4:3915:19
JohanHägg Eriksbergs IFej godkänd

Öppen motion 6

5 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK37:226:26
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK46:31+9:098:01
3Magnus BebgtssonSävedalens AIK51:51+14:298:56
4Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK57:17+19:559:52
5Fredrik PerssonFK Åsen1:02:14+24:5210:43
6Rickard PerssonKlubblös1:07:48+30:2611:41
7Joakim HanssonKlubblös1:12:08+34:4612:26
8Pernilla HanssonKlubblös1:15:27+38:0513:00
9Helena BergvallKlubblös1:18:09+40:4713:28
10Anders SnellKlubblös1:23:07+45:4514:19
Michael RogströmKlubblösej godkänd
Lena RogströmIK Sternej godkänd

Öppen motion 7

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HermanssonOK Stigen31:589:08
2Lena CarlssonSävedalens AIK32:22+0:249:14
3Martin SykKlubblös32:28+0:309:16
4Kent ErikssonLerums SOK34:04+2:069:44
5Åke WijkmarkIF Hagen36:06+4:0810:18
6Johan NilssonKlubblös39:52+7:5411:23
7Helena BengtssonSävedalens AIK41:01+9:0311:43
8Ola SteneborgOK Orinto43:52+11:5412:32
9Torbjörn WikströmOK Orinto45:00+13:0212:51
10Dennis LarssonKlubblös45:18+13:2012:56
11Stefan MadjarKlubblös45:34+13:3613:01
12Kurt EkbergOK Orinto46:47+14:4913:22
13Maria PollMölndal Outdoor IF46:58+15:0013:25
14Pertti HeedOK Orinto51:40+19:4214:45
15Conny VernerssonOK Orinto57:12+25:1416:20
16Peter RamleSjövalla FK58:37+26:3916:44
17Anders FahlgrenKlubblös1:02:23+30:2517:49
18Johanna FridhagenGMOK1:03:36+31:3818:10
19Göran LefflerLerums SOK1:09:29+37:3119:51
20Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF1:27:14+55:1624:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser