Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-Kvällars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-Kvällars
Arrangörsorganisation: Lidköpings VSK
Datum: tisdag 12 juli 2016

Öppen motion 1

2 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin DalinIK Gandvik16:037:56
2Emma AhlénIF Hagen20:33+4:3010:10
3Bernt Åke AhlMariestads FK20:40+4:3710:13
4Oscar PetterssonFrämmestads IK21:52+5:4910:49
5Birgitta AnderssonFrämmestads IK21:55+5:5210:50
6Hannia örjessonLidköpings VSK25:13+9:1012:29
7Johan AnderssonIK Gandvik25:39+9:3612:41
8Anna AnderssonIK Gandvik25:46+9:4312:45
9Bertil RybergOK Klyftamo25:47+9:4412:45
10Alfred FärdigLidköpings VSK27:19+11:1613:31
11Nora KällIK Gandvik32:18+16:1515:59
12Albin PaulssonIstrums SK33:13+17:1016:26
13Margit RybergOK Klyftamo34:02+17:5916:50
14Melker FärdigLidköpings VSK45:27+29:2422:30
Rose-Marie AnderssonIK Gandvikej start
Theo PolzerIK Gandvikej start

Öppen motion 3

3 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip VibergRyda SK33:5910:49
2Anneli AnderssonIK Gandvik36:27+2:2811:36
3Karl-Eric BackmanLidköpings VSK36:51+2:5211:44
4Linus AhlénIF Hagen37:23+3:2411:54
5Birgitta LarssonRyda SK42:17+8:1813:27
6Elsa SödervallIK Gandvik51:36+17:3716:25
7Elisabeth FärdigLidköpings VSK53:00+19:0116:52
8Elsa KällIK Gandvik53:44+19:4517:06
8Molly HögIK Gandvik53:44+19:4517:06
10Birgit LjungOK Gipen57:34+23:3518:20
11Elin DanielssonIstrums SK1:13:12+39:1323:18
12Eva JohanssonLidköpings VSK1:23:08+49:0926:28
Britt-Marie RydbergIstrums SKej godkänd
Felix PolzerIK Gandvikej start

Öppen motion 7

3 030 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK22:027:16
2Natalie LarssonRyda SK22:20+0:187:22
3Tomas AnderssonTrollhättans SOK23:52+1:507:52
4Oskar DahlinIK Gandvik24:34+2:328:06
5Magnus LundIK Gandvik25:18+3:168:20
6Mattias FärdigLidköpings VSK25:42+3:408:28
7Alice SödervallIK Gandvik25:59+3:578:34
8Stig JohanssonFalköpings AIK OK26:04+4:028:36
9Eva HägnanderLidköpings VSK26:38+4:368:47
10Jan-Eric ThelinLidköpings VSK26:47+4:458:50
11Karin HolmFalköpings AIK OK28:08+6:069:17
12Åsa EkbergLidköpings VSK28:11+6:099:18
13Emma EkbergLidköpings VSK28:21+6:199:21
14Helena SödervallIK Gandvik28:33+6:319:25
15Roger AnderssonOK P428:50+6:489:30
16Elisabeth FredrikssonGudhems IF29:03+7:019:35
17Mikael HallbergLidköpings VSK29:17+7:159:39
18Jan AlbertssonIstrums SK29:54+7:529:52
19Thea KarlssonRyda SK29:56+7:549:52
20Maria SanderiLidköpings VSK29:59+7:579:53
21David AlménTrollhättans SOK30:09+8:079:57
22Ove BranellRyda SK30:22+8:2010:01
23Tove ErikssonRyda SK30:33+8:3110:04
24Sofi AnderssonIK Gandvik31:14+9:1210:18
25Mårten SvenssonOK Gipen32:08+10:0610:36 Ladda ner rutt i gpx-format
26Torbjörn Peter VikstrandOK Klyftamo32:27+10:2510:42
27Emil SelmossonLidköpings VSK32:44+10:4210:48
28Lars WahlströmIstrums SK33:09+11:0710:56
29Kristina LarssonOK Klyftamo33:13+11:1110:57
30Wilma LindqvistIK Gandvik33:20+11:1811:00
31Carina NilssonIK Gandvik33:23+11:2111:01
32Hjalmar KällIK Gandvik33:39+11:3711:06
33Elin KällIK Gandvik33:44+11:4211:07
34Victor ArvesvedTibro OK33:57+11:5511:12
35Åke NordbergOK Klyftamo34:07+12:0511:15
36Carl-Erik FogelstrandRyda SK34:08+12:0611:15
37Anna JohanssonFrämmestads IK34:37+12:3511:25
38Fredrika ErikssonRyda SK34:43+12:4111:27
39Jeanette BuuschLidköpings VSK34:51+12:4911:30
40Ingrid JessenFrämmestads IK35:06+13:0411:35
41Birgitta KarlsonRyda SK35:07+13:0511:35
42Emil ZettergrenLidköpings VSK35:35+13:3311:44
43Sara HägnanderLidköpings VSK35:38+13:3611:45
44Anders Douglas H NilssonIstrums SK35:45+13:4311:47
44Anna-Karin RybergOK Klyftamo35:45+13:4311:47
46Ulla HöökOK Klyftamo36:35+14:3312:04
47Jan Krister Jose LarssonFrämmestads IK37:00+14:5812:12
48Anders SwedinLidköpings VSK37:57+15:5512:31
49Carina WallgrenIstrums SK38:01+15:5912:32
50Therese SvantessonOK Klyftamo38:41+16:3912:46
51Åke HermanssonRyda SK39:21+17:1912:59
52Kaj AbrahamssonFrämmestads IK39:46+17:4413:07
53Knut HöökOK Klyftamo39:54+17:5213:10
54Mats JohanssonLidköpings VSK40:52+18:5013:29
55Anita NordbergOK Klyftamo41:13+19:1113:36
56Hans EkbergLidköpings VSK42:09+20:0713:54
57Sigvard OskarssonIstrums SK42:42+20:4014:05
58Rune PetterssonFrämmestads IK43:41+21:3914:25
59Lennart KarlssonRyda SK46:04+24:0215:12
60Lena MarkendahlOK Klyftamo46:07+24:0515:13
61Pernilla LundbergIK Gandvik47:10+25:0815:33
62Johanna KarlssonRyda SK51:36+29:3417:01
63Rune BrandshageIK Gandvik54:44+32:4218:03
64Ulrika LarssonLidköpings VSK54:49+32:4718:05
65Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK56:30+34:2818:38
66Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:04:44+42:4221:21
67Maria AhlbergRyda SK1:07:00+44:5822:06
68Anders Ebbesson- -1:07:02+45:0022:07
Magnus KarlssonRyda SKej godkänd

Öppen motion 8

5 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SödervallIK Gandvik34:256:53
2Tony GustavsenIstrums SK42:10+7:458:26
3Tobias KarlssonRyda SK42:29+8:048:29 Ladda ner rutt i gpx-format
4Elin JohanssonFrämmestads IK43:06+8:418:37
5Malin SörstrandIstrums SK43:34+9:098:42
6Oskar KarlsonLidköpings VSK43:35+9:108:43 Ladda ner rutt i gpx-format
7Håkan SanderiLidköpings VSK44:23+9:588:52
8Nils GustavssonLidköpings VSK44:53+10:288:58
9Jan-Åke EmilssonGudhems IF45:22+10:579:04
10Tommy HögIK Gandvik45:40+11:159:08
11Urban BarkIF Hagen46:38+12:139:19
12Johan KällIK Gandvik46:41+12:169:20
13Robert JessenFrämmestads IK47:56+13:319:35
14Nils PatrikssonOK Klyftamo48:41+14:169:44
15Ella JohanssonTibro OK49:31+15:069:54
16Nina AhlénIF Hagen49:40+15:159:56
17Daniel JohanssonRyda SK49:43+15:189:56
18Mona ÅkermanValbo AIF50:04+15:3910:00
19Kristina PatrikssonOK Klyftamo50:18+15:5310:03
20Kerstin AnderssonRyda SK50:45+16:2010:09
21Peter SvenssonIK Gandvik53:43+19:1810:44
22Jenny LarssonIstrums SK53:50+19:2510:46
23Monica AbrahamssonGudhems IF54:23+19:5810:52
24Elise JohanssonFalköpings AIK OK56:59+22:3411:23
25Ulrika GöhleIK Gandvik57:35+23:1011:31
26Göran JohanssonIK Gandvik57:48+23:2311:33
27Gebru MahariOK Klyftamo59:03+24:3811:48
28Håvard HoelGudhems IF1:00:20+25:5512:04
29Peter RavnellGudhems IF1:01:51+27:2612:22
30Monica JohanssonIK Gandvik1:03:19+28:5412:39
31Jens DanielssonIstrums SK1:05:37+31:1213:07
32Ingemar RosOK Klyftamo1:06:22+31:5713:16
33Gert JohanssonIK Gandvik1:09:26+35:0113:53
34Per-Erik SvenssonLidköpings VSK1:13:57+39:3214:47
Sten OlssonOK Klyftamoej godkänd
Niklas KarlssonKlubblösej godkänd
Claes EkbergLidköpings VSKej godkänd

Öppen motion 9

6 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna40:276:41
2Jonas NiklassonFalköpings AIK OK41:34+1:076:52
3Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK45:04+4:377:27
4Magnus DahlinIK Gandvik45:05+4:387:27
5Jan HjortFalköpings AIK OK45:21+4:547:30
6Jesper LindströmIF Hagen45:27+5:007:31
7Lasse Karlsson-LodIstrums SK45:42+5:157:33
8Anders PåhlmanIstrums SK46:54+6:277:45
9Alva SonessonFalköpings AIK OK47:43+7:167:54
10Andreas JonssonIK Gandvik49:20+8:538:10
11Michael PerssonIF Hagen49:43+9:168:13
12Mattihas KjellFrämmestads IK50:34+10:078:22
13Lars LandströmLånghundra IF53:24+12:578:50
14Tommy StenkvistRyda SK54:17+13:508:59
15Andreas BranellRyda SK54:57+14:309:05
16Anders FranzénLidköpings VSK55:05+14:389:07
17Greger AhlénIF Hagen1:01:21+20:5410:09
18Peter AnderssonOK Klyftamo1:03:53+23:2610:34
19Oskar DalströmOK Klyftamo1:06:12+25:4510:57
20Mikael PetterssonIK Gandvik1:08:08+27:4111:16
21Jan LindströmIK Wilske1:10:22+29:5511:39
22Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK1:14:47+34:2012:22
Lars KarlssonValbo AIFej godkänd
Patrik WallinFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser