Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO-Träning Upphärad/Dunevallsvägen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO-Träning Upphärad/Dunevallsvägen
Arrangörsorganisation: OK Flundrehof
Datum: tisdag 28 juni 2016

Lång

6 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias MattssonTrollhättans SOK56:408:47
2Mats KristianssonTrollhättans SOK58:51+2:119:07
3Håkan SchmidtTrollhättans SOK1:01:21+4:419:30
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:08:48+12:0810:40
5Anton BernevingOK Gipen1:09:52+13:1210:49
6Jakop LaurellOK Flundrehof1:11:14+14:3411:02
7Filip JohanssonTrollhättans SOK1:13:36+16:5611:24
8Olivia NymanVänersborgs SK1:22:58+26:1812:51
Lousie BorgTrollhättans SOKej godkänd
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej godkänd

Mellan

4 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne MattssonTrollhättans SOK38:198:10
2Arvid BjörkTrollhättans SOK46:56+8:3710:00
3Sussne Wiklund/BjörkTrollhättans SOK46:57+8:3810:00
4Larsson UrbanOK Gipen48:52+10:3310:25
5Linus JonassonVänersborgs SK49:18+10:5910:30
6Emelie SvalinVänersborgs SK49:40+11:2110:35
7Magnus VedinTrollhättans SOK50:20+12:0110:43
8Jerker NetzTrollhättans SOK53:25+15:0611:23
9Henrik HögnertOK Flundrehof55:08+16:4911:45
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK55:45+17:2611:53
11Per-Arne KällénUddevalla OK57:45+19:2612:18
12Bo KarlssonLjungskile FK57:59+19:4012:21
13Peter StrömdahlOK Skogsvargarna58:42+20:2312:30
14Per IvarssonTrollhättans SOK59:26+21:0712:40
15Hans KöllerTrollhättans SOK1:01:06+22:4713:01
16Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:01:33+23:1413:07
17Olof KarlssonUddevalla OK1:01:35+23:1613:07
18Gunilla EdgrenTrollhättans SOK1:07:30+29:1114:23
19Felix SandbergOK Skogsvargarna1:08:56+30:3714:41
20Jonas LarssonOK Kullingshof1:14:47+36:2815:56
21Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:24:03+45:4417:55
22Ancalotte SolvangOK Skogsvargarna1:39:57+1:01:3821:18
Samuel BörkeOK Kullingshofej godkänd

Kort

2 710 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Villy FjällborgStenungsunds OK31:4911:44
2Lars HogedalVänersborgs SK32:21+0:3211:56
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK33:24+1:3512:19
4Lennart EkvallTrollhättans SOK35:33+3:4413:07
5Anders AxelssonTrollhättans SOK37:05+5:1613:41
6David AlménVänersborgs SK38:28+6:3914:11
7Thomas AnderssonTrollhättans SOK38:48+6:5914:19
8Lennart FärjhageOK Gipen39:05+7:1614:25
9Matts MattssonOK Gipen40:05+8:1614:47
10Anna LarssonOK Gipen48:18+16:2917:49
11Fredrik ErikssonOK Flundrehof50:00+18:1118:27
12Nils-Erik GunnarssonOK Gipen50:32+18:4318:38
13Johan ErikssonOK Skogsvargarna52:24+20:3519:20
14Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna52:38+20:4919:25
15KarinThörnblad OK Flundrehof1:00:49+29:0022:26
16Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:03:18+31:2923:21
17Elin HelmessonOK Skogsvargarna1:07:10+35:2124:47
18Amanda NymanVänersborgs SK1:07:11+35:2224:47
19Oskar WesterbergTrollhättans SOK1:10:44+38:5526:06
20Gunilla BernevingOK Gipen1:13:45+41:5627:12
21Sara HelmerssonOK Skogsvargarna1:24:37+52:4831:13
21Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna1:24:37+52:4831:13
23Mats HelmerssonOK Skogsvargarna1:28:21+56:3232:36
24Radka KühnelTrollhättans SOK1:32:41+1:00:5234:12
Karl-Erik FranssonTrollhättans SOKej godkänd
Bo WesterbergTrollhättans SOKej godkänd
Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Tilda KartengrenVänersborgs SKej godkänd
Ulrika KartengrenVänersborgs SKej godkänd
Jenny EdgrenTrollhättans SOKej godkänd
Maria PaulssonOK Flundrehofutgått

Kort Lätt

2 870 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK23:438:15
2Frida HögnertOK Flundrehof31:28+7:4510:57
3Sara MatssonOK Gipen32:15+8:3211:14
4Staeg BerkliiOK Skogsvargarna42:05+18:2214:39
5Simon VedinTrollhättans SOK43:08+19:2515:01
6Gabriel HogedalVänersborgs SK43:23+19:4015:06
7Emil ErikssonOK Flundrehof44:52+21:0915:37
8Frida ErikssonOK Flundrehof45:18+21:3515:47
9Algot TersingOK Flundrehof46:10+22:2716:05
9Alfred TersingOK Flundrehof46:10+22:2716:05
11Rasmus PerssonOK Flundrehof46:35+22:5216:13
12Lillemor GunnarssonOK Gipen52:26+28:4318:16
13Victor ErikssonOK Flundrehof59:26+35:4320:42
14Albin Fohlen GladhOK Flundrehof59:31+35:4820:44
14Linnea Fohlen GladhOK Flundrehof59:31+35:4820:44
16Vilgot HögnertOK Flundrehof1:00:22+36:3921:02
17Edvin HögnertOK Flundrehof1:02:16+38:3321:41
18Elias PerssonOK Flundrehof1:13:58+50:1525:46
19Alfred ÅngeforsOK Flundrehof1:15:58+52:1526:28
20Elin KronOK Flundrehof1:16:45+53:0226:44
21Linne IlboomOK Flundrehof1:16:46+53:0326:44
22Michael KronOK Flundrehof1:16:48+53:0526:45
23Adrian PerssonOK Flundrehof1:18:55+55:1227:29
24Viktor ErikssonOK Flundrehof1:23:28+59:4529:04
Malin HelmerssonOK Skogsvargarnautgått
Arvid HögnertOK Flundrehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser