Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hälsinglands 3-dagars etapp2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hälsinglands 3-dagars etapp2
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: tisdag 5 juli 2016

Öppen motion 1

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elsa JohanssonSegersta OK20:22
2Ulla MolinLjusdals OK42:32+22:10
Susanne RosenqvistAlfta-Ösa OKej godkänd

Öppen motion 1

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik RosenqvistAlfta-Ösa OK16:02
2William RosenqvistAlfta-Ösa OK17:36+1:34
3Elias KarlssonEOK37:36+21:34

Öppen motion 3

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella SandbergAlfta-Ösa OK25:57
2Malin OlssonSöderhamns OK28:48+2:51
3Tindra SundbomAlfta-Ösa OK29:09+3:12
4Cherstin AnderssonVallsta SK29:29+3:32
5Jenny MattesEdsbyns OK29:54+3:57
6Ulrika JohanssonSegersta OK30:06+4:09
7Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK38:56+12:59
8Emma ÅkessonAlfta-Ösa OK39:44+13:47
9Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK41:12+15:15
10Stella JakobssonAlfta-Ösa OK51:07+25:10
11Karin AnderssonLjusdals OK1:03:07+37:10

Öppen motion 3

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elis SandbergAlfta-Ösa OK21:10
2Robert BlomSöderhamns OK21:46+0:36
3Ralf NordenVallsta SK29:30+8:20
4Jonas BjörsLjusdals OK29:55+8:45
5Benke SandbergAlfta-Ösa OK37:50+16:40
6Johan KarlssonEdsbyns OK53:37+32:27
7Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK2:02:13+1:41:03

Öppen motion 5

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK1:06:41
2Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK1:09:54+3:13
3Ulrika JakobssonAlfta-Ösa OK1:19:12+12:31
4Gun SvenssonRehns BK1:24:34+17:53
5Karin DelinAlfta-Ösa OK1:26:32+19:51
6Lina HedbergSegersta OK1:27:22+20:41
7Eva HedbergSegersta OK1:27:27+20:46
8Frida AnderssonSegersta OK1:27:51+21:10
9Elisabeth SkoglundSegersta OK1:45:59+39:18
10Ida HedbergSegersta OK1:46:03+39:22
Åsa TörngrenAlfta-Ösa OKej godkänd
Eva WoxlinAlfta-Ösa OKutgått

Öppna motion5

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus WilhelmssonForsa OK49:54
2Sören WoxlinAlfta-Ösa OK55:02+5:08
3Bertil AnderssonLjusdals OK59:56+10:02
4Björn-Ove PetterssonAttunda OK1:02:40+12:46
5Hans ÅgrenÖstersunds OK1:08:50+18:56
6Sven Eric CarlssonAlfta-Ösa OK1:13:47+23:53
6Hans LindeSöderhamns OK1:13:47+23:53
8Rolf LindbergSöderhamns OK1:13:49+23:55
9Jesper OlssonAlfta-Ösa OK1:23:00+33:06
10Hans NilssonSöderhamns OK1:30:11+40:17
11Leif PerssonLjusdals OK1:43:35+53:41
Kjell HasselqvistEOKej godkänd
Jonas NyholmAlfta-Ösa OKej godkänd

Öppna moton

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika OttenbäckSegersta OK1:00:59
2Linda HasselqvistEOK1:30:39+29:40
Anna BlombergSegersta OKej godkänd

Öppna motion7

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK1:00:04
2Erik AnderssonVallsta SK1:02:12+2:08
3Anders AnderssonSegersta OK1:05:19+5:15
4Lasse EngströmAÖOK1:05:27+5:23
5Felix KarsboAlfta-Ösa OK1:06:39+6:35
6Lennart WahlgrenRehns BK1:06:40+6:36
7Bengt A PerssonOckelbo OK1:07:06+7:02
8Albin AnderssonSegersta OK1:12:15+12:11
9Thomas WesterGustavsbergs OK1:12:50+12:46
10Tommy ÖstLjusdals OK1:13:37+13:33
11Emil JohanssonSegersta OK1:15:48+15:44
12Ingvar SöderqvistSöderhamns OK1:22:01+21:57
13Lars-Ivar SvenssonRehns BK1:23:25+23:21
14Erik BromanAlfta-Ösa OK1:27:45+27:41
15Kenneth JohanssonAlfta-Ösa OK1:30:37+30:33
16John BerglundAlfta-Ösa OK1:33:42+33:38
17Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:35:14+35:10
Ivan SöderqvistLjusdals OKej godkänd
Curt LandinRehns BKutgått

Öppna motion9

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristin OlofssonRehns BK1:26:10

Öppna motion9

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jerker LysellRehns BK57:38
2Charlie StoltRehns BK1:04:19+6:41
3Thomas EricssonAlfta-Ösa OK1:06:04+8:26
4Anders OvegrenLjusdals OK1:35:56+38:18
Johan NorellAlfta-Ösa OKej godkänd
Pär L. OlofssonRehns BKej godkänd
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser